Młotowiertarki i młoty udarowe

Do obróbki twardych materiałów: młotowiertarki to prawdziwie wszechstronne urządzenia. Dzięki funkcji dłuta i wiertła młoty udarowe pozwalają z łatwością rozbijać mur i beton. Czy to młotowiertarka z dodatkowym uchwytem, czy też model z dołączoną walizką narzędziową – bogaty wybór tych narzędzi czeka na Państwa w sklepie internetowym kaiserkraft!

W kategorii Młotowiertarki i młoty udarowe oferujemy Państwu produkty następujących marek: Bosch.

Młotowiertarki i młoty udarowe: do obróbki twardych materiałówOd twardego betonu po wytrzymałe cegły: młotowiertarki i młoty udarowe umożliwiają łatwe wiercenie otworów w odpornych materiałach. Przebijają się nawet przez kamień i metal. Te profesjonalne elektronarzędzia mają dużą moc, a tym samym ich obsługa nie wymaga dużego nakładu sił.Młotowiertarka: kiedy warto jej użyć?Wiertarka udarowa działa na zasadzie interakcji uderzenia mechanicznego i nacisku ze strony użytkownika. Z kolei młotowiertarka posiada mechanizm udarowy. Dzięki ruchowi osiowemu i energii udaru wynoszącej około 3,2 dżula młot udarowy niemal samoistnie wbija się w obrabiany przedmiot. Użytkownicy nie muszą więc wywierać nacisku, a jedynie precyzyjnie kierować maszyną. W przypadku bardzo twardych materiałów, takich jak zbrojony beton lub mur, właściwym wyborem jest właśnie młotowiertarka, która pozwala mniej się zmęczyć. Nadaje się również do dłutowania.Zakup młota udarowego: na co zwrócić uwagę?Przy wyborze młotowiertarek, oprócz siły udaru, decydujące znaczenie ma prędkość obrotowa biegu jałowego i możliwe grubości wiercenia. Ponadto narzędzie musi być dobrane do podłoża. Młot udarowy jest odpowiedni do wiercenia lub dłutowania w betonie, murze, drewnie lub metalu.Ponadto zaleca się stosowanie sprzętu ochronnego. Należy nosić produkty do ochrony oczu, co zapewni ochronę przed wirującym pyłem i usuwanym materiałem. Kiedy metal młotowiertarki uderza z dużą siłą w kamień, jest również głośno. W związku z tym zaleca się również stosowanie ochrony słuchu.Jeśli potrzebują Państwo porady przy wyborze młotowiertarki lub młota udarowego, z przyjemnością udzielimy Państwu wsparcia – prosimy o kontakt z nami.
Te produkty mogą Państwa zainteresować:Wiertarki i wiertarki udarowe | Odkurzacze | Szlifierki kątowe | Narzędzia do obróbki materiałów | Obuwie ochronne