Wentylatory

Do cyrkulacji powietrza i regulacji ciepła: wentylatory zapewniają w pomieszczeniach firmowych przyjemnie chłodzące powietrze. Zwykle używa się ich w gorące dni, choć urządzenia te są również dobrym wyborem w zimie. Duże wentylatory ścienne lub stojące kierują bowiem ciepło nagromadzone w górnej części pomieszczenia z powrotem na dół. W KAISER+KRAFT znajdą Państwo duży wybór wentylatorów podłogowych, sufitowych i stołowych!

W kategorii Wentylatory oferujemy Państwu produkty następujących marek: IDEAL, LISTA.

Marka
Rodzaj produktu
Liczba stopni prędkości obrotów
Istotne
Liczba artykułów: 100

Wentylatory do regulacji ciepła w pomieszczeniachGdy latem w biurze panuje upał, wentylator wprawia powietrze w ruch i zapewnia przyjemny powiew świeżości. W pomieszczeniach o dużej powierzchni, takich jak hale fabryczne, należy stosować duże wentylatory w różnych wersjach, aby strumień powietrza mógł dotrzeć do każdego zakątka. Do dużych pomieszczeń nadają się również urządzenia o dużej wydajności – zapewniają bowiem zasięg nawet do ośmiu metrów.Jak działa wentylator?Wentylatory zapewniają powiew świeżości, nie schładzają jednak bezpośrednio powietrza. Wirniki tych urządzeń jedynie wprawiają powietrze w ruch, co wywołuje efekt chłodzenia. Można to porównać do strumienia powietrza, jaki odczuwamy podczas jazdy na rowerze. Ponadto lekki pęd powietrza pozwala na szybsze odparowywanie potu na skórze, co z kolei zmniejsza uczucie gorąca.Różnice między wentylatorami stojącymi, stołowymi i ściennymiDostępne są różne warianty wentylatorów do różnych obszarów zastosowań. Wybierając odpowiedni model urządzenia, należy kierować się zarówno jego wielkością, jak i miejscem ulokowania.  • Wentylatory stojące: Wentylatory kolumnowe i stojące generują silny strumień powietrza o dużym zasięgu. Dzięki temu nadają się do dużych pomieszczeń, takich jak hale fabryczne czy biura typu open space.

  • Wentylatory podłogowe: Wydajne wentylatory podłogowe również skutecznie zmniejszają uczucie gorąca w dużych pomieszczeniach. Dzięki poręcznym rozmiarom i uchwytowi można je również przenosić w zależności od potrzeb.

  • Wentylatory stołowe: Wentylatory stołowe idealnie nadają się do bezpośredniego chłodzenia na poszczególnych stanowiskach pracy w biurze. Kierują one powietrze na mniejszą odległość i zapewniają delikatny efekt chłodzenia. Wystarczy ustawić te urządzenia na stole lub na parapecie i nachylić pod odpowiednim kątem. W ten sposób można sterować pędem powietrza zgodnie z potrzebą chwili.

  • Wentylatory ścienne: Wentylatory, które można zamontować na ścianie, są praktycznym uzupełnieniem wyposażenia biura. Wprawiają one bowiem powietrze w ruch, nie zajmując przy tym miejsca na podłodze. Dzięki dołączonemu pilotowi urządzeniami tymi można sterować wygodnie bez konieczności opuszczania swojego stanowiska pracy.


Cechy i zalety wentylatorówOd stali szlachetnej po aluminium – wentylatory mogą być wykonane z różnych materiałów. Dzięki prostemu wzornictwu i kolorystyce doskonale wkomponowują się w każdy wystrój pomieszczenia. Większość urządzeń ma kilka poziomów, za pomocą których można regulować intensywność przepływu powietrza w zależności od potrzeb i wymagań danego miejsca.Wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem zapewnia bezpieczną pracę wentylatora stojącego nawet w wysokich temperaturach i przy dużym obciążeniu. Wysokiej jakości modele są również ciche, co umożliwia pracę bez zakłóceń. Ponadto w porównaniu z klimatyzatorami wentylatory są korzystną cenowo alternatywą, ponieważ zużywają mniej energii.Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na temat naszego asortymentu, prosimy o kontakt. Nasz przyjazny zespół obsługi chętnie pomoże Państwu w wyborze odpowiednich wentylatorów.
Te produkty mogą Państwa zainteresować:Maty gumowe | Wózki z blatem | Stoły robocze | Sejfy meblowe | Uchwyty na narzędzia | Drabiny składane ze stopniami