Wciągniki sprężynowe

Czas na zmiany – na ergonomiczne stanowiska pracy z wciągnikami sprężynowymi. Jaka jest ich zaleta? Państwa pracownicy w okamgnieniu podnoszą i transportują obrabiane elementy i materiały robocze, bez użycia siły, a tym samym w sposób przyjazny dla zdrowia. Już teraz zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych wciągników sprężynowych!

Wciągniki sprężynowe – praca bez obciążania plecówErgonomiczna praca oznacza minimalizację zagrożeń dla zdrowia. Z wciągnikami sprężynowymi od kaiserkraft jest to możliwe nawet podczas montażu i przy przenośniku taśmowym.Sposób działania wciągników sprężynowych i balancerówWciągnik sprężynowy lub urządzenie powrotne składa się z bębna linowego ze sprężyną. Na górze znajduje się mocowanie, a na końcu liny karabińczyk, za pomocą którego można wieszać ładunki. Dzięki temu możliwe jest przechowywanie narzędzi takich jak wkrętaki w pozycji wiszącej na odpowiedniej wysokości, a w razie potrzeby przyciąganie ich do siebie. Po zwolnieniu narzędzia automatycznie powraca ono do pozycji wyjściowej – przynajmniej w przypadku tradycyjnego wciągnika sprężynowego.Inaczej wygląda sytuacja w przypadku balancera ze stożkowatym bębnem. Po zwolnieniu ładunku utrzymuje on go w powietrzu. Jeśli zdecydują się Państwo na wciągnik sprężynowy z funkcją blokowania, również możliwe jest zamocowanie narzędzia w powietrzu – jest to idealne rozwiązanie do dłuższych prac, które wymagają precyzji.Wciągniki sprężynowe ułatwiają pracęTak prosta zasada działania, a tak liczne zalety wciągników sprężynowych i balancerów:


  • Ergonomiczna praca: wciągniki sprężynowe pozwalają unikać niepotrzebnych obciążających pozycji podczas prac montażowych i zmniejszają wagę narzędzi. W ten sposób zapobiegają jednostronnemu obciążeniu i zmęczeniu.

  • Płynny przebieg pracy: kiedy wszystko, co potrzebne, znajduje się w zasięgu ręki, praca przebiega szybciej i jest wydajniejsza.

  • Porządek na stanowisku pracy: koniec z długotrwałym sprzątaniem. Wciągnik sprężynowy sprawia, że narzędzie automatycznie powraca do pozycji wyjściowej.

  • Większe bezpieczeństwo: podczas wielogodzinnego montażu nie trudno o sytuację, w której narzędzie wyślizguje się z ręki. Dzięki wciągnikom sprężynowym narzędzia nie lądują na stopach pracowników, a modele z zabezpieczeniem przed spadnięciem zapewniają taką ochronę nawet w przypadku pęknięcia sprężyny. W ten sposób zapobiega się urazom i chroni drogie narzędzia.


Nasze wciągniki sprężynowe można w prosty sposób montować i demontować, tak by móc ich używać wszędzie tam, gdzie są potrzebne.Ważne kryteria wyboru wciągników sprężynowychGłówną cechą wciągników sprężynowych jest ich nośność. Proste wciągniki sprężynowe utrzymują obciążenie o wadze do 14 kg, balancery nadają się również do znacznie cięższych narzędzi. Ważną rolę odgrywa również długość liny. Dokonując wyboru, należy wziąć pod uwagę wysokość, na której ma być zamocowany wciągnik sprężynowy, oraz ruchy pracowników podczas pracy ew. ilość miejsca, która zapewni im swobodę ruchów.W kaiserkraft znajdą Państwo również wciągniki sprężynowe z funkcją blokowania i zabezpieczenia przed spadnięciem oraz bez tych funkcji. Jeśli nie są Państwo pewni, który wciągnik sprężynowy najlepiej sprosta Państwa wymaganiom, prosimy o kontakt z nami. Służymy również pomocą w wyborze innych urządzeń podnośnych, od elektrycznych wciągników łańcuchowych, przez wciągniki linowe, aż po żurawie.