Drabiny dostawne

Jak sama nazwa wskazuje, drabinę dostawną się dostawia. Do czego? Głównie do ścian lub rusztowań, ponieważ te punkty oparcia zapewniają stabilność, a tym samym bezpieczeństwo. I już można rozpoczynać pracę na wysokości!

W kategorii Drabiny dostawne oferujemy Państwu produkty następujących marek: MUNK, KRAUSE, Layher, Altrex, euroline, HYMER, ZARGES.

Twoje filtry
    Marka
    Rodzaj produktu
    Zrównoważony rozwój
    Liczba stopni
    Liczba szczebli
    Materiał
    Nośność
    Wersja wejścia
    Właściwości
    Wys. robocza
    Wys. ustawienia
    Cena brutto
    Cena netto
    Istotne
    Liczba artykułów: 38

    Drabiny dostawne – najważniejsze informacje dotyczące ich stosowania



    Doświadczenie pokazuje, że praca na wysokości zawsze wiąże się z ryzykiem. W przypadku zastosowań roboczych oznacza to, że drabiny dostawne powinny spełniać konkretne wymagania, a użytkownicy przestrzegać określonych zasad bezpieczeństwa. Poniżej znajdą Państwo informacje na temat właściwej normy, zastosowania i kontroli drabin dostawnych.



    Która norma obowiązuje dla drabin dostawnych?



    Norma EN 131 jest prawdopodobnie najbardziej znaną ogólnoeuropejską normą dla drabin przenośnych. Reguluje ona, jak drabiny muszą być nazwane, skonstruowane, kontrolowane i oznaczone oraz jakie informacje powinny być zawarte w instrukcji obsługi. Na przykład określono w niej również, że od dnia 1 stycznia 2018 r. drabiny dostawne z aluminium lub drewna o wysokości powyżej 3 metrów muszą mieć poszerzoną podstawę (stabilizator).



    Zachęcamy do zapoznania się z dodatkowymi informacjami na temat zmiany normy DIN EN 131.



    Na co należy zwrócić uwagę podczas stosowania drabin dostawnych?



    Czy to do przystawiania do regałów, czy do sięgania do wyżej położonych obszarów: drabiny dostawne nadają się do najróżniejszych zastosowań. Aby jednak zapewnić niezbędne bezpieczeństwo pracy, należy przestrzegać kilku zasad użytkowania. Przykładowo drabiny takie muszą być zawsze zabezpieczone przed zsunięciem. Niezbędne są bezpieczne miejsca dostawienia i suche, stabilne punkty podparcia.



    Zasadniczo poziom trudności prac wykonywanych na drabinie powinien być jak najmniejszy, a czas ich wykonywania jak najkrótszy. Na przykład drabiny dostawne mogą być stosowane przy pracach budowlanych tylko wtedy, gdy wysokość robocza nie przekracza 7 metrów, a dana czynność nie trwa dłużej niż 120 minut. Jeśli do pracy potrzebne są ciężkie narzędzia lub nieporęczne materiały budowlane (łącznie ważące ponad 10 kg), odpowiednią i bezpieczną alternatywą dla drabiny dostawnej są rusztowania, schody przemysłowe lub nawet pomosty robocze.



    Drabiny dostawne do nabycia w kaiserkraft



    W kaiserkraft oferujemy wyłącznie drabiny dostawne zgodne z normą DIN EN; są to drabiny renomowanych producentów i marek, takich jak Günzburger lub KRAUSE. Za pomocą naszych filtrów mogą Państwo już teraz dokonać wstępnej selekcji i przeglądać tylko drabiny dostawne o określonych, interesujących Państwa właściwościach. Jeżeli np. szukają Państwo modelu o określonej wysokości stania, filtry pomogą zawęzić wybór.



    W razie jakichkolwiek pytań dotyczących wyboru drabin dostawnych prosimy o kontakt. Jeśli chcą Państwo również dowiedzieć się więcej o możliwościach zastosowania drabin dostawnych, zachęcamy do lektury naszych poradników:









    Te produkty mogą Państwa zainteresować:



    Ładowarki teleskopowe | Drabiny składane ze stopniami | Drabiny ze szczeblami | Drabiny ze stopniami | Drabiny z aluminium | Trawersy