Rolki skrętne, rolki wsporcze

Praktyczne i niezastąpione w wielu urządzeniach transportowych: rolki skrętne i wsporcze są nieodzowną częścią logistyki zakładowej. Warto od razu kupić ich zapas. W KAISER+KRAFT można znaleźć rolki skrętne i wsporcze w wielu różnych wersjach – od rolek skrętnych z poliamidu po rolki skrętne z pełnym ogumieniem.

W kategorii Rolki skrętne, rolki wsporcze oferujemy Państwu produkty następujących marek: Proroll, Wicke, EUROKRAFTbasic, TENTE, Wagner.

Marka
Rodzaj produktu
Konstrukcja
Istotne
Liczba artykułów: 282

Rolki skrętne i rolki wsporcze: Czym się różnią?Rolki skrętne można obracać w pionie. Dzięki temu mogą one samodzielnie ustawiać się zgodnie z aktualnym kierunkiem ruchu, co zapewnia istotną wygodę, jeśli chodzi o logistykę transportu. Z kolei rolki wsporcze nie mogą się obracać; poruszają się jedynie prosto w jednym kierunku, ale szybko i stabilnie.Połączenie rolek skrętnych i wsporczychZasadniczo dobrym pomysłem jest wykorzystanie zalet obu rodzajów rolek transportowych. Można wówczas bardzo pewnie pokonywać proste odcinki, a przy zakrętach i przeszkodach wykorzystywać jedynie niewielki nakład sił. Dlatego też najpopularniejszym wariantem jest połączenie dwóch rolek skrętnych i dwóch rolek wsporczych.Cztery rolki skrętne to idealne rozwiązanie, gdy trzeba manewrować w ograniczonych przestrzeniach i na przykład prowadzić wózki serwisowe wąskimi korytarzami biurowymi lub wózki montażowe wokół wielu stanowisk pracy. Cztery rolki wsporcze lub rolki skrętne z ustalaczami mogłyby teoretycznie poruszać się bardzo płynnie i pewnie po wyznaczonych ścieżkach, lecz w rzeczywistości nie jest to zbyt powszechny wariant.Jakie są zalety materiałów, z których wykonane są rolki skrętne i wsporcze?W przypadku rolek skrętnych i wsporczych różne materiały, z których wykonane są opony lub rolki, nadają się do różnych zastosowań roboczych:  • Rolki skrętne wykonane z szarego żeliwa są wytrzymałe i odporne na ścieranie, dzięki czemu nadają się do wymagającej pracy ciągłej. Materiał ten jest głośny i mniej przyjazny dla podłoża, ale za to bardzo łatwy w utrzymaniu.


  • Elastomery termoplastyczne mają pozytywny wpływ na opór toczenia, który w przypadku rolek skrętnych wykonanych z tego materiału jest niewielki. Ponadto rolki takie nie pozostawiają śladów na podłożu.


  • Poliuretan nadaje się do delikatnych, równych podłoży i może przenosić duże obciążenia. Rolki wsporcze z PU są odporne na wpływy ze środowiska w postaci czynników chemicznych i wyróżniają się bardzo cichą i płynną pracą.


  • Poliamid i nylon są odporne na uderzenia, mają niewielki opór toczenia, są odporne na pęknięcia i na wysokie/niskie temperatury. Materiały te są zatem odpowiednie w przypadku rolek skrętnych, które przenoszą duże obciążenia, zwłaszcza w warunkach ujemnych temperatur. Ich wadą jest głośna praca.


  • Pełne ogumienie i nierówne podłoża to dobre połączenie zarówno w przypadku rolek skrętnych, jak i wsporczych. Rolki takie są ciche, bardzo zwrotne i niedrogie. Ponadto szare opony z pełnej gumy nie pozostawiają na podłożu żadnych smug.


Więcej informacji na temat najważniejszych kryteriów wyboru można znaleźć w poradniku zakupów dot. kółek i rolek.Wybór rolek skrętnych i wsporczych w KAISER+KRAFTAby wybór rolek skrętnych i wsporczych był jak najwygodniejszy i najłatwiejszy, na stronie każdego produktu oferujemy Państwu możliwość wyboru różnych opcji ustawień. Po kliknięciu na główne kryterium wyboru otrzymają Państwo wgląd w najlepsze możliwe połączenia. Warto wiedzieć:  1. Konstrukcja: praktycznie każda rolka jest dostępna jako rolka wsporcza lub skrętna, z blokadą lub bez.


  1. Łożyska kółek: w zależności od modelu można wybrać łożyska ślizgowe, rolkowe i kulkowe. Łożyska ślizgowe polecamy do zastosowań w obszarach wilgotnych. Do wszystkich pozostałych obszarów doradzamy łożyska rolkowe i kulkowe.


  1. Nośność: aby określić wymaganą nośność rolek skrętnych lub wsporczych, należy zastosować wzór „ciężar urządzenia transportowego + ładunek / 3''. Współczynnik 3 zapewnia, że rolki będą utrzymywać ciężar nawet wtedy, gdy nie wszystkie cztery rolki będą miały kontakt z podłożem.


W razie dalszych pytań dotyczących rolek skrętnych i wsporczych chętnie służymy pomocą.Te produkty mogą Państwa zainteresować:Rolki do urządzeń transportowych | Rolki skrętne TENTE | Rolki skrętne Wicke