Biura halowe

Systemy ścianek działowych i biura halowe umożliwią Państwu stworzenie oddzielonych od siebie obszarów w przestrzeniach produkcyjnych i halach przemysłowych, gwarantując więcej miejsca, ciszę i zwiększoną produktywność zespołu. Dzięki nim mają Państwo na oku wszystkie procesy robocze i mogą się skoncentrować na głównych zadaniach. Pobierz broszurę o biurach halowych (PDF)

W kategorii Biura halowe oferujemy Państwu produkty następujących marek: eurokraft pro.

Twoje filtry
Istotne
Liczba artykułów: 18

Systemy ścianek działowych i biura halowe: plany pomieszczenia nie są już ograniczeniem!Duże hale magazynowe i produkcyjne, jak również duże powierzchnie biurowe są wprawdzie idealne do nowoczesnych procesów roboczych – niekiedy jest w nich jednak dość głośno, brudno lub zbyt intensywnie. Nasze biura halowe i systemy ścianek działowych zapewniają wśród tego zgiełku spokojne przestrzenie biurowe – bez konieczności przebudowy lub żmudnego planowania.Biura halowe lub systemy ścianek działowych: dlaczego korzysta się z tych rozwiązań?Nawet jeśli otwarte przestrzenie w magazynach, na produkcji i w administracji doskonale dopasowują się do nowoczesnych wymogów pracy, szybko powstaje w nich rozpraszający hałas. Również kurz, brud czy nawet latające iskry to czynniki, które trudno utożsamiać ze spokojną pracą przy biurku. Co więcej, ciągłe przechodzenie osób oraz wykorzystywanie pojazdów transportowych utrudnia koncentrację.Systemy zabudowy takie jak biura halowe i systemy ścianek działowych stanowią realizację koncepcji pomieszczenia w pomieszczeniu, która jest szczególnie elastyczna i skuteczna oraz eliminuje wszystkie problemy związane z dużymi przestrzeniami.Budynki uniwersalne w różnych wersjach można zbudować praktycznie wszędzie, zapewniając na przykład, by biuro brygadzisty w hali produkcyjnej znajdowało się w samym środku wydarzeń, a jednocześnie oferowało spokój i ciszę. W przeciwieństwie do pomieszczeń stałych nie ma przy tym potrzeby żadnej przebudowy; biura halowe powstają w krótkim czasie i z pominięciem prac przy fundamentach. Pozwala to ograniczyć koszty, a w razie potrzeby zapewnia również możliwość szybkiego przeniesienia lub demontażu tych budynków.Jak zaplanować biura halowe lub budynki uniwersalne?Elastyczność naszych budynków uniwersalnych i biur halowych zapewnia wszelką swobodę podczas projektowania i wyboru celu zastosowania. Aby możliwie jak najlepiej spełniały one Państwa wymagania, należy wcześniej rozważyć następujące aspekty:  • Wymagana powierzchnia podstawy i liczba pięter w stosunku do warunków konstrukcyjnych w firmie

  • Wymagana izolacja akustyczna wg normy DIN EN ISO 717-1:2013-06 w stosunku do średnich wartości w otoczeniu

  • Wymagane przyłącza dla wody, energii elektrycznej (normalne i/lub wysokie napięcie)

  • Niezbędne prace wyrównujące na nierównych podłożach itp.

  • Specjalne wyposażenie, m.in. WC, oświetlenie, EDP

  • Prywatność dzięki elementom ścianek pełnych czy też widok panoramiczny dzięki przeszkleniu


Wszystkie te aspekty mogą Państwo realizować indywidualnie lub przekazać planowanie bezpośrednio w nasze doświadczone ręce. O tym, jak to wygląda w praktyce, pokazuje przykładowy projekt realizowany w firmie Grosshaus. Jeśli chcieliby Państwo dokonać wstępnych ustaleń, zachęcamy również do skorzystania z naszego Poradnika planowania systemów ścianek działowych i biur halowych.Gdzie można zastosować systemy ścianek działowych?W nowoczesnych otwartych przestrzeniach biurowych ścianki działowe są najbardziej elastycznym sposobem na zapewnienie spokojniejszych stanowisk pracy, bez konieczności stosowania rozwiązań długoterminowych. Dzięki dodatkowym akcesoriom, takim jak rolki meblowe z ustalaczem, zmiana projektu i stworzenie nowej aranżacji przebiega niezwykle sprawnie.System ścianek działowych z drzwiami zapewnia jeszcze większą prywatność i jest szczególnie często stosowany do tworzenia pomieszczeń konferencyjnych w otwartych przestrzeniach biurowych. Dzięki stylowym elementom i możliwości wyboru między pełnymi a szklanymi ściankami tworzy się, podobnie jak w przypadku biura halowego, nowe przestrzenie, które odpowiadają indywidualnym potrzebom w zakresie prywatności lub kontroli sytuacji.Z kolei nasze ścianki działowe Connect wydzielają głównie warsztatowe stanowiska pracy na produkcji lub w magazynie. Zapewniają one nie tylko pewien stopień ochrony przed hałasem i brudem, ale mogą być również wykorzystywane jako regał na drobne części lub narzędzia. W naszych Wskazówkach dotyczących projektowania dla ścianek działowych Connect można znaleźć informacje, jak rozsądnie zestawić ze sobą te różne elementy.Chętnie przedstawimy Państwu indywidualne oferty lub odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszych systemów zabudowy Eurokraft i innych marek. W każdej chwili jesteśmy do Państwa dyspozycji.