Skrzynki i pojemniki magazynowe ESD

Co zapewnia najlepszą ochronę nowoczesnych urządzeń elektronicznych? Doskonale wyposażona strefa EPA – oraz wykorzystanie skrzynek i pojemników magazynowych ESD!

W kategorii Skrzynki i pojemniki magazynowe ESD oferujemy Państwu produkty następujących marek: mauser.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 22

Skrzynki i pojemniki magazynowe ESD – wszechstronna ochrona i bezpieczeństwoW obszarze ESD nie ma drugiej szansy na sprawnie funkcjonujący element. Nawet najmniejsze wyładowanie elektrostatyczne może bowiem trwale uszkodzić wrażliwe elementy elektroniczne. Dlatego wybierając wyposażenie do tego obszaru, należy zwracać uwagę na drobne szczegóły. Należą do nich specjalnie zaprojektowane skrzynki magazynowe ESD i pojemniki ESD.
Co wyróżnia pojemniki ESD do ustawiania w stos i otwarte pojemniki magazynowe ESD?Podobnie jak większość pojemników do ustawiania w stos lub otwartych pojemników magazynowych, są one wykonane z tworzyw, takich jak polipropylen. Tworzywa te praktycznie nie przewodzą prądu, ale mogą się naładować w wyniku tarcia. Jeśli przeniosą ten ładunek na wrażliwe elementy elektroniczne, wystarczy najmniejsze napięcie, by elementy te uległy zniszczeniu lub uszkodzeniu. Dlatego też do stanowisk pracy ESD nadają się tylko przewodzące prąd skrzynki magazynowe ESD, których materiał, poprzez domieszki cząstek, dokładnie odprowadza wyładowania z towarów.Oczywiście działa to tylko wtedy, gdy reszta wyposażenia jest zaprojektowana w sposób, który zapewnia kontrolowane wyrównywanie ładunków poprzez uziemienie. Dlatego otwarte pojemniki magazynowe ESD i tym podobne produkty należy umieszczać w odpowiednich systemach regałów ESD, na specjalnych wykładzinach podłogowych ESD lub po prostu w obrębie wszechstronnie zabezpieczonych stanowisk pracy ESD.
Jaki otwarty pojemnik magazynowy ESD wybrać?Przy wyborze pojemników ESD do ustawiania w stos i pojemników ESD należy postępować tak samo, jak przy organizowaniu innych obszarów magazynowych lub warsztatowych. Otwarte pojemniki magazynowe ESD można przymocować do stołów ESD za pomocą specjalnego wyposażenia dodatkowego ESD, co pozwoli przechowywać elementy konstrukcyjne i małe części gotowe do produkcji. Do transportu zabezpieczonego przed zabrudzeniami i uszkodzeniami lub do przechowywania idealnie nadają się walizki ESD z tworzywa lub pudełka z tworzywa z uchylnym wiekiem.
Jak należy obchodzić się ze skrzynkami magazynowymi ESD?Wyposażając i obsługując walizki ESD i tym podobne produkty, pracownicy nie mogą zapominać, że są oni jednym z najczęstszych źródeł niezamierzonych wyładowań. Dlatego powinni nosić nie tylko specjalną odzież roboczą ESD, lecz także opaskę ESD na nadgarstek, dzięki której są połączeni z uziemieniem i przy każdej czynności mają pewność, że podczas kontaktu nie dojdzie do wyrównania napięć. Szczegółowe specyfikacje dotyczące ochrony elementów elektronicznych przed zjawiskami elektrostatycznymi zawiera norma DIN EN 61340-5-1.Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym poradniku ESD: ochrona przed katastrofalnymi w skutkach wyładowaniami.Jeśli potrzebują Państwo pomocy w kwestii wyboru skrzynek magazynowych ESD, zachęcamy do kontaktu z nami!