Zabezpieczenia zapobiegające upadkom z wysokości

Dla wszystkich, którzy pracują na dużych wysokościach: aby chronić siebie i swoich pracowników! Tutaj w naszym sklepie internetowym znajdą Państwo wszystko, co niezbędne do ochrony przed upadkiem z wysokości i zabezpieczenia się przed takim upadkiem – dla profesjonalistów w branży rzemieślniczej, w przemyśle i służbach ratowniczych. Zachęcamy do lektury poniższego artykułu, by dowiedzieć się wszystkiego na temat zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości.

Twoje filtry
Rodzaj produktu
Klamry zaczepowe
Cena brutto
194
194
14748
14748
-
Istotne
Liczba artykułów: 21

Zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości: szelki bezpieczeństwa, ochrona przed upadkiem itp.W przypadku wypadku trzeba się chronić przed upadkiem: gdy tylko straci się grunt pod nogami, a nie można polegać na poręczach ani innych środkach ochronnych, jako środek ochrony indywidualnej niezbędne jest zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości. Bez żadnego ale.
Co uznaje się za zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości?Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości ma swoją nazwę nie bez powodu: jego zadaniem jest zapobieganie upadkom z określonej wysokości, a tym samym obrażeniom ciała. Jest to możliwe w dwojaki sposób:  • Do podstawowych zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości należą – oprócz szelek bezpieczeństwa i zestawów do ochrony przed upadkiem – również poręcze lub osłony.

  • Do wtórnych zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości zalicza się cały sprzęt, który zapobiega obrażeniom ciała w razie upadku. Są to nie tylko siatki bezpieczeństwa czy systemy linowe, lecz w pewnym stopniu także współpracownicy dbający o bezpieczeństwo na dole.Obszary zastosowań i wysokości: Kiedy potrzebne jest zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości?Zabezpieczenia przed upadkiem jako indywidualny środek zapewniający bezpieczeństwo pracy są zalecane zawsze wówczas, gdy pracownik pracuje na wodzie lub nad wodą, a także wokół zapadających się podłoży. Ponadto obowiązują pewne limity wysokości, powyżej których takie zabezpieczenie staje się konieczne.Niezależnie od tego osobiste zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości, takie jak szelki bezpieczeństwa i urządzenia chroniące przed upadkiem, są zawsze przydatne, np. jeżeli chcemy zapewnić bardziej lękliwym pracownikom większe bezpieczeństwo na wysokich drabinach i rusztowaniach lub na wszelki wypadek (i dla ich własnej ochrony) trzymać ich „na linie''.Zgodnie z przepisami bezpieczeństwa to odległość między podłogą a miejscem pracy determinuje, czy konieczne jest zabezpieczenie przed upadkiem, przy czym wyróżnia się trzy następujące przypadki:  1. Wysokość upadku powyżej 1 metra przy otworach ściennych i schodach bez zabezpieczenia

  2. Wysokość upadku powyżej 2 metrów na wszystkich innych stanowiskach pracy

  3. Wysokość upadku powyżej 3 metrów podczas pracy na dachach


Wartości te nie powinny jednak mieć pierwszeństwa nad indywidualną oceną ryzyka. Podobnie jak w innych obszarach bezpieczeństwa pracy – od obuwia ochronnego po ochronę słuchu – zawsze lepiej dmuchać na zimne.Dlatego również na naszym portalu informacyjnym poświęcamy dużo uwagi tematowi bezpieczeństwa dla pracowników i profesjonalistów oraz oferujemy Państwu wiele wskazówek i porad:

W razie szczegółowych pytań dotyczących wyboru lub dalszych informacji na temat naszego asortymentu sprzętu ochronnego, w tym zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości, zestawów do ochrony przed upadkiem lub szelek bezpieczeństwa, prosimy o kontakt z nami.