Koszulki robocze

Za ciepło na typową odzież roboczą z długim rękawem? Mamy na to radę! Nasze koszulki robocze i koszulki ostrzegawcze zapewniają dzięki swojej widoczności odpowiedni komfort i bezpieczeństwo nawet w najwyższych temperaturach. Ponieważ zarówno żółte i pomarańczowe kolory sygnalizacyjne, jak i odblaskowe paski dbają o to, by pracownik był dla wszystkich dobrze widzialny. Poniżej znajdą Państwo najważniejsze informacje o koszulkach roboczych i odzieży roboczej na każdą porę roku. Zachęcamy do lektury!

W kategorii Koszulki robocze oferujemy Państwu produkty następujących marek: Leipold+Döhle.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Rozmiar

Koszulki robocze z krótkim rękawem: bezpieczne i wygodneOczywiście bezpieczeństwo zawsze jest najważniejsze. Ale czy nawet w upalne dni trzeba męczyć się w zbyt grubej odzieży roboczej? Lepiej postawić na przewiewne koszulki robocze zgodne z przepisami dotyczącymi ochrony o wysokiej widzialności, a jednocześnie niezwykle wygodne.Jakie koszulki robocze są dostępne?W naszym asortymencie przewiewnej odzieży roboczej skupiamy się na koszulkach ostrzegawczych w kolorze pomarańczowym i żółtym.  • Pomarańczowe koszulki robocze z paskami odblaskowymi są zgodne z normą EN ISO 20471 klasa 2 i mogą być noszone na drogach, na których pojazdy poruszają się z prędkością maks. 60 km/h. Ważne ograniczenie: dotyczy to sytuacji, w których zapewniona jest wystarczająca widoczność i gdy natężenie ruchu jest stosunkowo niewielkie.

  • Koszulki robocze w ostrzegawczym kolorze żółtym zwiększają bezpieczeństwo na placach budowy, lotniskach i w logistyce. Mogą być również noszone zamiast ostrzegawczych kamizelek roboczych przez rowerzystów, aby byli oni bardziej widoczni w ruchu drogowym.


Ogólnie rzecz biorąc, wszędzie tam, gdzie liczy się bezpieczeństwo, koszulki robocze są właściwym wyborem w okresie letnim. Nawet jeśli nie obowiązują w tym zakresie konkretne przepisy. Nie należy również zapominać o dopasowanych spodniach roboczych i ewentualnie kurtce roboczej w razie złej pogody.Co wyróżnia dobre koszulki robocze?Oprócz widzialności, dobre koszulki robocze dbają również o inne aspekty istotne z punktu widzenia odzieży roboczej i pracy w letnim upale:  • Dopasowany do ciała krój zapewniający wygodę noszenia

  • Wbudowana ochrona UV tułowia (w zależności od modelu)

  • Oddychający materiał zapewniający dobre odprowadzanie wilgoci

  • Elastyczne paski odblaskowe dopasowujące się do ruchu użytkownika

  • Szybkoschnące włókna


Aby zachować te właściwości przez długi czas, koszulki robocze należy prać wyłącznie w niskich temperaturach, bez użycia płynu do płukania tkanin i bez użycia suszarki. Dzięki szybkiemu schnięciu są one szybko gotowe do ponownego użycia. Gdy tylko odblaski wyblakną, złuszczą się lub stracą swoje właściwości, koszulkę należy wymienić.Ile koszulek roboczych przypada na pracownika?Jeśli jako firma są Państwo odpowiedzialni za zakup odzieży roboczej dla swoich pracowników, często pojawia się pytanie o liczbę sztuk na osobę. W przeciwieństwie do kurtek roboczych, kamizelek roboczych czy swetrów roboczych koszulki robocze przylegają do skóry i są zwykle noszone podczas intensywnej pracy fizycznej, gdy jest ciepło lub upalnie.Dlatego najlepiej zapewnić jedną koszulkę roboczą na dzień roboczy – ewentualnie z dodatkowym zapasem. Nawet jeśli zużytą koszulkę można szybko wyprać, nie należy zakładać, że pracownicy będą codziennie włączać pralkę. Chyba że podejmą się Państwo również tego zadania dla całego personelu.Zamiast zadawać pytania – wolimy na nie odpowiadać. Jeśli chcą Państwo uzyskać dodatkowe informacje na temat odzieży roboczej i bezpieczeństwa pracy, zachęcamy do kontaktu z nami. Jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji.