Oczyszczacze powietrza

Smog w biurze? Niedopuszczalny! Suche, nieświeże powietrze w biurze nie ma szans z oczyszczaczami powietrza, znajdującymi się w naszej ofercie. Pozwolą one uporać się z nieświeżym zapachem i przeciwdziałać czynnikom szkodliwym dla zdrowia.

W kategorii Oczyszczacze powietrza oferujemy Państwu produkty następujących marek: IDEAL, Kroll, Fellowes, Leitz.

Marka
Rodzaj produktu
Wielkość pomieszczenia
Istotne
Liczba artykułów: 22

Głęboki oddech dzięki oczyszczaczom powietrza od KAISER+KRAFTEkolodzy, pracownicy portów i leśnicy mają ze sobą coś wspólnego: dużo czasu spędzają w pracy na świeżym powietrzu. Większość z nas spędza jednak 90% życia w zamkniętych pomieszczeniach, w których powietrze jest mniej świeże – chyba że korzysta się z oczyszczacza powietrza od KAISER+KRAFT. Urządzenie to pozwala pracownikom oddychać pełną piersią, bez zagrożenia dla zdrowia i utraty koncentracji.Jakie są zalety oczyszczacza powietrza?W pomieszczeniach, w których przebywa wiele osób, powietrze szybko się zanieczyszcza. Spaliny i pyłki z zewnątrz, wirusy, bakterie lub chemiczne opary, często przez pół dnia oddychamy mieszanką tych składników. Jeśli trwa to zbyt długo, wzrasta ryzyko ciężkich schorzeń. Na krótką metę zanieczyszczone powietrze sprawia, że czujemy się zmęczeni, apatyczni i pozbawieni energii. Alergicy cierpią dodatkowo z powodu kichania, opuchniętych oczu i tym podobnych objawów.Dzięki oczyszczaczom powietrza pracownicy mogą cieszyć się świeżym powietrzem również w pomieszczeniach. To z kolei oznacza:  • Większą wydajność

  • Mniej problemów spowodowanych alergiami

  • Mniejsze ryzyko chorób związanych z zanieczyszczonym powietrzem

  • Czystsze powierzchnie dzięki mniejszej ilości kurzu w powietrzu


Dlaczego oczyszczacze powietrza są lepsze niż wietrzenie?Chcąc wymienić zużyte powietrze na świeże, najczęściej otwieramy okno. Jaka jest wada tego rozwiązania? Wraz ze świeżym powietrzem dostają się do środka nowe spaliny, pyłki i inne szkodliwe substancje.Nawilżacze i oczyszczacze powietrza nie wymieniają powietrza, lecz oczyszczają je za pomocą różnych systemów filtrów. Zazwyczaj stosuje się filtr wstępny na duże cząstki kurzu, filtr HEPA na drobne cząstki oraz filtr z węglem aktywnym wchłaniający brzydkie zapachy. Do zasysania powietrza służy natomiast wentylator. Nawilżacze i oczyszczacze powietrza pracują przy użyciu filtra wodnego. Zaleta: urządzenia te są dodatkowo nawilżaczami, które zapobiegają wysuszeniu powietrza w okresach upałów. W filtrowaniu drobnych cząstek skuteczniejszy jest jednak oczyszczacz powietrza, który jest również lepszym wyborem dla alergików.Jak znaleźć odpowiednie urządzenie?W KAISER+KRAFT znajdą Państwo oczyszczacze powietrza marki IDEAL z różnymi systemami filtrów, zarówno do małych biur, jak i do pomieszczeń o powierzchni większej niż 50 m². O szybkości oczyszczania powietrza przez dane urządzenie świadczy wartość CADR (Clean Air Delivery Rate). Łatwe czyszczenie i konserwacja zwiększają dodatkowo komfort użytkowania.Na uwagę zasługuje również kwestia głośności urządzenia. Im jest ono cichsze, tym przyjemniejsza praca przy włączonym oczyszczaczu.Co jeszcze polecamy?Zdrowie jest zawsze na pierwszym miejscu, czy to w życiu prywatnym, czy zawodowym. W KAISER+KRAFT znajdą Państwo wiele produktów umożliwiających ergonomiczną i wygodną pracę. Ponadto w naszym sklepie oferujemy nowoczesne maszyny biurowe, od niszczarek dokumentów aż po laminatory. Mamy nadzieję, że staną się one dla Państwa inspiracją w tworzeniu środowiska pracy przyjaznego dla Państwa pracowników.