Oczyszczacze powietrza

Smog w biurze jest nie do pomyślenia. Na szczęście suche, nieświeże powietrze w miejscu pracy nie ma szans z oczyszczaczami i nawilżaczami powietrza, znajdującymi się w ofercie kaiserkraft. Jonizatory powietrza pozwolą uporać się z zanieczyszczeniami, nieświeżym zapachem i przeciwdziałają czynnikom szkodliwym dla zdrowia. Wśród oczyszczaczy powietrza dostępnych w kaiserkraftdostępne są osuszacze, jonizatory i nawilżacze powietrza.

W kategorii Oczyszczacze powietrza oferujemy Państwu produkty następujących marek: IDEAL, Kroll, Fellowes, Leitz.

Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 23

Większa wydajność dzięki nawilżaczom i oczyszczaczom powietrza od kaiserkraftWiele osób pracujących na co dzień w biurze spędza większą część swojego dnia w zamkniętych pomieszczeniach, w których powietrze często jest nieświeże i zbyt suche. Chcąc poprawić jakość powietrza w miejscu pracy warto sięgnąć po oczyszczacze powietrza. Jonizatory i nawilżacze powietrza pozwalają odetchnąć pracownikom pełną piersią, przyczyniają się do poprawy koncentracji, zwiększają ich wydajność i tym samym poprawiają samopoczucie i stan zdrowia.Jakie są zalety oczyszczaczy powietrza?W pomieszczeniach, w których przebywa wiele osób, powietrze szybko się zanieczyszcza. Spaliny i pyłki z zewnątrz, wirusy, bakterie lub chemiczne opary - wdychanie mieszanki tych składników nie sprzyja wydajności i pozytywnej atmosferze w miejscu pracy. Zbyt długie obciążenie smogiem, zwiększa ryzyko ciężkich schorzeń. Dodatkowo zanieczyszczone powietrze sprawia, że czujemy się zmęczeni, apatyczni i pozbawieni energii. Alergicy cierpią dodatkowo z powodu kichania, opuchniętych oczu i tym podobnych objawów.Dzięki nawilżaczom i oczyszczaczom powietrza pracownicy mogą cieszyć się świeżym powietrzem również w zamkniętych pomieszczeniach. To z kolei oznacza:  • Większą wydajność

  • Mniej problemów spowodowanych alergiami

  • Mniejsze ryzyko chorób związanych z zanieczyszczonym powietrzem

  • Czystsze powierzchnie dzięki mniejszej ilości kurzu w powietrzu


Dlaczego oczyszczacze i nawilżacze powietrza są lepsze niż wietrzenie?Chcąc odświeżyć powietrze, większość osób najczęściej otwiera okno. Nie jest to jednak w pełni optymalne rozwiązanie, zwłaszcza w centrum dużych miast. Wraz ze świeżym powietrzem dostają się do środka nowe spaliny, pyłki i inne szkodliwe substancje.Nawilżacze i oczyszczacze powietrza nie wymieniają powietrza, lecz oczyszczają je za pomocą różnych systemów filtrów. Zazwyczaj stosuje się filtr wstępny na duże cząstki kurzu, filtr HEPA na drobne cząstki oraz filtr z węglem aktywnym pochłaniający brzydkie zapachy. Do zasysania powietrza służy natomiast wentylator sufitowy. Nawilżacze i jonizatory powietrza pracują przy użyciu filtra wodnego. Zaleta: Urządzenia te nie tylko oczyszczają, ale dodatkowo nawilżają powietrze, zapobiegając jego wysuszaniu w okresach upałów. Jeżeli wilgotność powietrza w pomieszczeniu przekracza z kolei 60% warto sięgnąć po osuszacze powietrza i zapobiec w ten sposób powstawaniu szkodliwych dla zdrowia pleśni i grzybów.W filtrowaniu drobnych cząstek najskuteczniejszy jest oczyszczacz powietrza. Będzie on również najlepszym wyborem dla alergików.Jak znaleźć odpowiednie nawilżacze i oczyszczacze powietrza?W kaiserkraft można znaleźć oczyszczacze powietrza marki IDEAL z różnymi systemami filtrów, zarówno do małych biur, jak i do pomieszczeń o powierzchni większej niż 50 m². O szybkości oczyszczania powietrza przez dane urządzenie świadczy wartość CADR (Clean Air Delivery Rate). Łatwe czyszczenie i konserwacja zwiększają dodatkowo komfort użytkowania.Na uwagę zasługuje również kwestia głośności urządzenia. Im jest ono cichsze, tym przyjemniejsza praca przy włączonym oczyszczaczu powietrza.Inne produkty godne poleceniaZdrowie jest zawsze na pierwszym miejscu, czy to w życiu prywatnym, czy zawodowym. W kaiserkraft można znaleźć wiele produktów umożliwiających ergonomiczną i wygodną pracę. W ofercie dostępne są również nowoczesne urządzenia biurowe, od niszczarek do papieru, aż po laminarki. Z kaiserkraft stworzenie bezpiecznego, przyjaznego pracownikom miejsca pracy jest naprawdę proste!