Obuwie ochronne, obuwie robocze
Antypoślizgowe, wodoodporne, odporne na chemikalia czy przebicie: odpowiednie obuwie ochronne pozwala zapobiegać wypadkom w miejscu pracy i unikać przestojów. W kaiserkraft oferujemy obuwie ochronne do różnych obszarów zastosowań – od wytrzymałego sandała S1P, przez stabilny but roboczy S3, aż po wodoodporny trzewik ochronny S5.
W kategorii Obuwie ochronne, obuwie robocze oferujemy Państwu produkty następujących marek: DUNLOP, Leipold+Döhle.
Obuwie ochronne i obuwie robocze: jaka jest różnica?
Obuwie ochronne jest niezbędne w wielu obszarach. Na przykład w wielu zakładach rzemieślniczych lub w laboratoriach wyposażenie ochronne jest wręcz obowiązkowe. W sytuacjach awaryjnych obuwie ochronne zapewnia stopom ochronę przed urazami. Obuwie ochronne, które klasyfikuje się do różnych poziomów bezpieczeństwa, jest jednym ze środków ochrony indywidualnej (ŚOI).
Z kolei obuwie robocze, które nie jest sklasyfikowane według poziomów bezpieczeństwa, zapewnia komfort pracy i chroni stopy, np. dzięki ergonomicznym podeszwom. Oprócz funkcjonalności wiele butów roboczych wyróżnia się także atrakcyjnym wzornictwem.
Obuwie ochronne do różnych obszarów roboczych
Branżowe zakłady ubezpieczeń wypadkowych zalecają stosowanie obuwia ochronnego w przypadku najróżniejszych czynności i obszarów roboczych – od służb ratunkowych i straży pożarnej, przez elektryków, aż po kucharzy. Tak jak różne są obszary zastosowania, różne są także odpowiednie rodzaje obuwia ochronnego. Podczas gdy strażacy potrzebują obuwia ochronnego wykonanego z materiałów trudnopalnych, dla elektryka ważne jest obuwie izolacyjne. Z drugiej strony osoby zatrudnione w leśnictwie potrzebują obuwia ochronnego, które będzie antypoślizgowe i odporne na przecięcie.
Wybór obuwia ochronnego zgodnie z poziomem ochrony
Decyzja o tym, jakie obuwie ochronne wybrać, zależy przede wszystkim od podstawowych wymogów bezpieczeństwa w miejscu pracy. Należy zatem wybierać obuwie ochronne w oparciu o odpowiedni poziom bezpieczeństwa wymagany do wykonywania pracy w danym zakładzie. Kryteria, takie jak wygoda i wygląd, powinny mieć dopiero drugoplanowe znaczenie.
Normy 20345 do 20347 regulują różnice między obuwiem ochronnym i zapewniają jego klasyfikację według poziomów bezpieczeństwa. Poziomy ochrony są oznaczone kombinacją liter S + litera/liczba i obejmują zakres od najniższego poziomu bezpieczeństwa SB do najwyższego S5. Niezależnie od poziomu ochrony wszystkie buty ochronne mają antypoślizgowe podeszwy i podnoski chroniące przed uderzeniem z energią równą co najmniej 200 J.
W razie jakichkolwiek pytań dotyczących obuwia ochronnego lub poziomów ochrony prosimy o kontakt z nami. Nasi eksperci chętnie udzielą niezbędnych wskazówek.
Te produkty mogą Państwa zainteresować:
Ochrona słuchu | Ochrona oczu | Ochrona dróg oddechowych | Rękawice robocze | Ochrona głowy