Dozowniki mydła

Jakie są najnowsze wskazówki dotyczące higieny? W kwestii wyposażenia łazienek warto postawić na dozowniki mydła. Jeśli to dla Państwa żadna nowość, można zatem od razu przejść do wyboru!

W kategorii Dozowniki mydła oferujemy Państwu produkty następujących marek: CWS, Rubbermaid, AIR-WOLF, TORK, Kimberly-Clark.

Twoje filtry
    Marka
    Rodzaj produktu
    Wysokość [mm]
    95
    95
    1351
    1351
    -
    Szerokość [mm]
    Głębokość [mm]
    Pojemność [l]
    Właściwości
    Cena brutto
    Cena netto
    Istotne
    Liczba artykułów: 33

    Dozowniki mydła: perfekcyjnie dozowana higiena



    Zarazki i bakterie mogą osadzać się na wszystkim – nawet na butelkach z mydłem. Dozowniki mydła montowane na ścianach i kolumnach minimalizują konieczność ich dotykania, a przy tym mydło, środki dezynfekujące i balsamy są optymalnie dozowane na skórę. Duży plus: wyposażenie łazienki jest trwalsze i łatwe w utrzymaniu.




    Jakie dozowniki mydła lub żelu pod prysznic są dostępne do użytku w warsztacie, biurze i zakładzie?



    Przemysłowe dozowniki mydła są dostępne w wielu rozmiarach, mogą być wykonane z różnych materiałów, wymagać różnego rodzaju montażu i zapewniać różne sposoby dozowania. Dokonując wyboru, należy jednak kierować się nie tylko wyglądem czy dostępną przestrzenią na ścianie, lecz także rodzajem mydeł, które mogą być w nich używane, i możliwościami zastosowania:



    1. Pojemność: małe dozowniki mydła o poj. od 500 ml są w zupełności wystarczające do wielu łazienek lub toalet biurowych. Duże przemysłowe dozowniki mydła mają sens tylko wtedy, gdy są codziennie intensywnie użytkowane. Mydła i balsamy są wprawdzie trwałe, ale przy niewielkim zużyciu po pewnym czasie zmieniają swój skład chemiczny i mogą zapychać dysze.

    2. Obsługa: dozowniki mydła obsługiwane jedną ręką są praktyczne i wygodne, ale dozowniki z dźwignią lub bezdotykowe automatyczne dozowniki mydła są bardziej higieniczne. Warianty z bezdotykową obsługą są zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem zwłaszcza w placówkach medycznych i miejscach o dużym natężeniu ruchu.

    3. Dozowanie: natryskiwanie, spienianie czy zwykłe dozowanie? To zależy od zawartości. Środki do dezynfekcji rąk i tym podobne środki czyszczące powinny dać się nanieść szerokim strumieniem, natomiast mydła z substancjami powierzchniowo czynnymi wykazują optymalne działanie myjące, gdy dozowane są w formie spienionej.

    4. Materiał: dozowniki mydła ze stali szlachetnej są obowiązkowe w niektórych obszarach, ponieważ łatwiej utrzymać je w czystości niż produkty z tworzywa. Ponadto zwyczajnie wytrzymują one więcej w warsztatach i zakładach. Przemysłowe dozowniki mydła wykonane z tworzywa są jednak bardziej kompaktowe i eleganckie, a także łatwo je zmieścić w małych łazienkach.


    Wskazówka: Wiele dozowników mydła nadaje się nie tylko do pielęgnacji rąk, lecz także do dezynfekcji i czyszczenia powierzchni. Dotyczy to zwłaszcza dozowników z dźwignią, które mogą szybko i łatwo dozować wszelkiego rodzaju środki dezynfekujące. Również w tym przypadku warto tuż obok nich zainstalować odpowiednie dozowniki ręczników papierowych.




    Jaki dozownik mydła lub żelu pod prysznic jest najlepszy?



    Sam dozownik mydła nie stanowi idealnego wyposażenia łazienki. Jeśli dozownik i mydło lub środek czyszczący idą w parze, to jest to pierwszy krok w kierunku sukcesu. Ważne jest bowiem całe wyposażenie łazienki w różne środki do higieny. Dozownik żelu pod prysznic nie różni się zasadniczo od dozownika mydła, poza tym, że umieszcza się go pod prysznicem. Należy zapewnić również dozownik ręczników papierowych lub suszarkę do rąk, a także pojemniki na odpady i kosze.



    Wskazówki dotyczące higieny: Przede wszystkim należy zadbać o to, aby podczas mycia użytkownicy musieli dotykać jak najmniejszej liczby przedmiotów oraz aby wszystko było łatwo i szybko dostępne.



    W razie jakichkolwiek pytań chętnie udzielimy Państwu osobiście wszelkich informacji o naszej ofercie dozowników mydła i tym podobnych produktów. Zachęcamy do kontaktu z nami.