Mały sprzęt

Kiedy koncepcja fitnessu na stanowisku pracy jest już gotowa, czas przejść do szczegółów. Dotyczy to również starannie dobranego drobnego sprzętu.

W kategorii Mały sprzęt oferujemy Państwu produkty następujących marek: VLUV, meychair ergonomics.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 41

Drobny sprzęt: sekretna fitnessowa sztuczka profesjonalistówOrbitreki, atlasy do ćwiczeń i bieżnie to podstawowe wyposażenie firmowej siłowni lub strefy treningowej. Jeśli chcą Państwo stawiać przed swoimi pracownikami różnorodne wyzwania sportowe, warto pomyśleć również o drobnym sprzęcie. Te niepozorne przybory nie tylko zwiększają sprawność fizyczną, lecz często łączą również w sobie kilka urządzeń treningowych.Oczywiście nasz drobny sprzęt fitness doskonale sprawdzi się także w domowym biurze – zachęcamy do wypróbowania!
Co kryje się pod hasłem drobny sprzęt do fitnessu?Większość produktów, które należą dziś do kategorii drobnego sprzętu fitness, to dawni znajomi z lekcji wychowania fizycznego: skakanka i piłka lekarska, mata czy przyrządy do balansowania znane są już od wielu lat.Nie bez powodu: niewiele kosztują, zajmują mało miejsca, a czasami przynoszą ogromne efekty. Nowoczesne studio fitness nie stawia jednak wyłącznie na klasykę, ale poszerza swoją ofertę, np. o:  • Małe hantle w postaci ciężarków, odważniki kettlebell, hantle do aerobiku, krótkie hantle do swobodnego treningu siłowego

  • Taśmy oporowe do ćwiczeń swobodnych i do podciągania, jako pętle lub typu Power Band

  • Kostki do jogi lub wałki piankowe do ćwiczeń odciążających i zwiększających mobilnośćJak stosować drobny sprzęt do aktywności sportowej w firmie?O ile sprzęt fitness, taki jak orbitreki czy bieżnie, można kupić raz i udostępnić go wszystkim pracownikom, o tyle w przypadku drobnego sprzętu potrzeba często kilku zestawów – na przykład, aby idealnie wyposażyć salę do zajęć pilatesu organizowanych w przerwie obiadowej.Ponadto wiele z takich przyborów ulega większemu zużyciu. Na przykład taśmy z czasem tracą elastyczność i trzeba je wymieniać. W przypadku hantli ważne jest, aby zapewnić kilka klas wagowych. Najlepiej używać zestawów hantli dla prawdziwych ciężarowców oraz lżejszych hantli fitness o wadze od 0,5 do 4 kg do aerobiku i treningu bodyweight.Każdy sprzęt treningowy, z którego korzysta wiele osób, należy dokładnie zdezynfekować. W siłowni musi znajdować się zatem nie tylko instrukcja obsługi poszczególnych urządzeń, lecz także odpowiednie akcesoria do czyszczenia.Ponadto należy pamiętać, że uprawianie sportu przez pracowników wiąże się z ryzykiem kontuzji i wypadków. Ważne jest, aby zapewnić odpowiednie ramy prawne i wyjaśniać pracownikom, że ponoszą odpowiedzialność za to, w jaki sposób wykorzystują drobny sprzęt, akcesoria do fitnessu i urządzenia do ćwiczeń.