Sprzęt fitness

Brak ochoty na jogging? Nowoczesny sprzęt fitness do firmy przynosi radość i zapewnia pracownikom dawkę zdrowego ruchu.

Sprzęt fitness do firmy i stanowiska pracy: trenować można wszędzie!Brak czasu, brak możliwości, brak pomysłów na ćwiczenia? Od tej pory wymówki w firmie należą już do przeszłości. Sprzęt fitness zapewniający trening całego ciała pozwala bowiem osiągnąć doskonałe efekty nawet podczas krótkich jednostek treningowych. Jeśli zdrowie i dobre samopoczucie mają stać się elementem filozofii firmy, niezbędny jest sprzęt fitness, który najlepiej pasuje do Państwa firmy. Dotyczy to również stanowiska pracy w domu – w ten sposób nawet w domowym biurze pracownicy mogą zachować dobrą kondycję i zdrowie.
Które urządzenia do fitnessu zapewniają trening całego ciała?Najlepszym narzędziem treningowym jest samo ciało. Ćwiczenie wszystkich części ciała w tym samym czasie wzmacnia mięśnie, krążenie i system odpornościowy. Jeśli pracownicy mają osiągać jak najlepsze efekty z uprawiania sportu w firmie, w firmowej strefie treningowej należy zapewnić im sprzęt fitness dostępny na siłowni:  • Atlasy do ćwiczeń do rozbudowy masy mięśniowej

  • Bieżnię lub orbitrek do treningu wytrzymałościowego

  • Maty do jogi i podobne akcesoria fitness do swobodnych ćwiczeń

  • Drobny sprzęt, taki jak taśmy i steppery do różnorodnych ćwiczeń


Im bardziej zróżnicowany sprzęt fitness, tym większe prawdopodobieństwo, że użytkownicy pozostaną w grze. Mięśnie szybko przyzwyczajają się bowiem do sekwencji ruchów i należy poddawać je coraz to nowym wyzwaniom.
Jaki sprzęt fitness jest odpowiedni do firmy lub bezpośrednio do stanowiska pracy?Istnieje kilka prostych i bezpośrednich sposobów, aby zachęcić pracowników do ćwiczeń bez konieczności przerywania przez nich pracy. Trik: wystarczy zamienić stanowisko pracy w urządzenie do ćwiczeń:  • Innowacyjne połączenia biurka i bieżni stają się nowym hitem w przestrzeniach coworkingowych.

  • Biurka z regulacją wysokości, przy których można pracować na stojąco, niemal samoczynnie pobudzają krążenie.

  • Piłki do siedzenia i ergometry zamiast krzeseł przy biurku mobilizują kręgosłup i umożliwiają doskonałe krążenie krwi.

  • Coraz większą popularnością cieszą się rowery firmowe do użytku na terenie firmy lub jako zamiennik samochodu służbowego.


Przede wszystkim ważne jest, aby stworzyć w firmie kulturę ruchu i dać pracownikom możliwość poćwiczenia i unikania stale tych samych pozycji. Dlatego tak istotne jest projektowanie np. przyjaznych dla pieszych i atrakcyjnych obiektów zewnętrznych oraz optymalizacja jakości pobytu w strefach treningowych dzięki odpowiedniemu oświetleniu tych stref i przyjemnemu wyglądowi.