Wciągniki linowe, wciągi linowe

Za pomocą ręcznie obsługiwanych wciągników linowych można podnosić obrabiane elementy i materiały robocze o wadze kilkuset kilogramów – większą moc mają tylko nasze elektryczne wciągniki linowe! W ofercie kaiserkraft znajdą Państwo również budowlane wciągniki linowe do użytku mobilnego.

W kategorii Wciągniki linowe, wciągi linowe oferujemy Państwu produkty następujących marek: Thern.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Dł. liny
Istotne
Liczba artykułów: 19

Wciągniki linowe – praktyczna technika podnoszenia do licznych zastosowańWciągniki linowe, zwane również bębnowymi, to klasyki, jeśli chodzi o technikę podnoszenia, które pozwalają podnosić, przytrzymywać, ciągnąć, a także przenosić ładunki. Oprócz modeli obsługiwanych ręcznie, które wymagają użycia siły mięśni, dostępne są elektryczne wciągniki linowe wyposażone w mocne silniki. W kaiserkraft odkryją Państwo bogaty wybór mechanicznych i elektrycznych wciągników linowych do użytku w przemyśle, magazynach, warsztatach i na placach budowy – od prostych wciągników ręcznych do lekkich towarów po bezobsługowe modele elektryczne do ciężkich ładunków.Jak działają wciągniki linowe?Wciągniki linowe podnoszą ładunki o różnych kształtach za pomocą wielożyłowej drucianej liny lub liny z tworzywa, która jest nawijana na obracający się bęben. W ten sposób lina i zamocowany na niej ładunek są podnoszone lub opuszczane. Proces ten odbywa się mechanicznie za pomocą korby ręcznej lub elektrycznie za pomocą napędu silnikowego.Do czego nadają się wciągniki linowe?Jako łatwe w obsłudze urządzenia podnośne wciągniki linowe nadają się do podnoszenia i przenoszenia zarówno lekkich, jak i ciężkich ładunków. Z reguły ich siła uciągu jest mniejsza niż w przypadku wciągnika łańcuchowego. Wciągniki linowe zajmują jednak mało miejsca i są lekkie. Ponadto w zależności od modelu nadają się również do użytku mobilnego.Mobilne lub stacjonarne – w jakich sytuacjach sprawdzają się poszczególne wciągniki linowe?Decydujące znaczenie podczas wyboru wciągników linowych mają miejsce i cel zastosowania:  • Do umieszczenia na stałe w magazynie, na produkcji lub w warsztacie nadają się ręcznie obsługiwane wciągniki linowe do montażu ściennego. Te kompaktowe urządzenia są ciche i mogą podnosić ładunki o masie do kilkuset kilogramów.

  • Trzeba podnieść znacznie większy ciężar? Polecamy zatem stacjonarny lub mobilny wciągnik elektryczny o nośności do 2000 kilogramów.

  • Na placu budowy i w zmiennych lokalizacjach właściwym rozwiązaniem będą budowlane wciągniki linowe. Można je szybko i łatwo przymocować za pomocą haka i zdalnie nimi sterować. Ponadto ważną funkcją bezpieczeństwa jest tutaj automatyczne wyłączanie po nawinięciu liny.


Potrzebują Państwo fachowego doradztwa podczas wyboru wciągników linowych? Zawsze chętnie udzielimy wszelkich wskazówek, nie tylko w kwestii zakupu wciągników linowych. W kaiserkraft oferujemy również inne wciągniki i wciągniki łańcuchowe, żurawie, wciągniki sprężynowe i wszelkie inne produkty niezbędne w Państwa firmie do podnoszenia i transportu.Te produkty mogą Państwa zainteresować:Podnośniki | Maty do stanowisk pracy | Folie termokurczliwe | Rękawy foliowe | Ładowarki teleskopowe | Żurawie obrotowe | Zaciski Pfeifer