Kieszenie na listy przewozowe, kieszenie na dokumenty

Dokumenty przewozowe, faktury i ważne dokumenty celne najlepiej przechowywać w kieszeniach na listy przewozowe lub w kieszeniach na dokumenty, by były zawsze pod ręką i w widocznym miejscu.

Jakie są zalety kieszeni na listy przewozowe?Dokumenty towarzyszące przesyłce – faktury, dowody dostawy, dokumenty celne itp. – są ważnym elementem w logistyce towarów. Szczególnie w wysyłce B2B pracownicy muszą nie tylko sprawdzać przesyłki przy odbiorze, lecz także przekazywać wszystkie dokumenty do odpowiednich działów fakturowania i dokumentacji. Stąd konieczne są kieszenie na listy przewozowe w formacie DIN poziomym lub w innych formatach.  • Kontrola przesyłki bez otwierania paczki lub kontenera – w razie potrzeby możliwość odmowy przyjęcia lub bezpośredniego przesłania do miejsca przeznaczenia bez żmudnego rozpakowywania

  • Odpowiednie również do palet, kontenerów, pojemników kratowych i dużych zbiorników

  • Rodzaj zabezpieczenia przed manipulowaniem: mocnych kieszeni samoprzylepnych nie da się usunąć z pudełek i innych opakowań bez pozostawienia śladów.

  • Wszystkie dokumenty w jednym miejscu, pod ręką i zabezpieczone przed wilgocią – nic się nie zgubi i można wszystko przekazać od razu we właściwe miejsce

  • Wyróżniający się kolor kieszeni na dokumenty zapobiega ryzyku przypadkowego wyrzucenia dokumentów wraz z opakowaniem

  • Łatwe skanowanie kodów kreskowych itp. dzięki nieoślepiającym materiałom

  • Oszczędność na dodatkowych etykietach adresowych dzięki dopasowanym okienkom lub pełnej przezroczystości

  • Łatwiejsza kontrola końcowa u nadawcy: jeśli na paczce brakuje kieszeni na dokumenty, najwyraźniej brakuje jeszcze dokumentów towarzyszących.


Jak wybrać kieszenie na listy przewozowe?Jeśli chodzi o zamykanie i etykietowanie, funkcja determinuje formę: należy wybrać format kieszeni odpowiadający typowym dokumentom wysyłkowym. W przypadku klasycznego potrójnego składania papieru A4 idealne są kieszenie na listy przewozowe w formacie DIN poziomym, w przypadku innych etykiet lub dokumentów – w formacie C5.Rozróżniamy następujące kieszenie na listy przewozowe:  • Samoprzylepne: najrozsądniejszy wybór, ponieważ można je szybko i łatwo nakleić na pudełka, palety itp. i nie wymagają żadnego dodatkowego materiału klejącego.

  • Przyjazne dla środowiska, z papieru: są wodoodporne.


Jeśli przesyłki mają być w międzyczasie przechowywane na zewnątrz lub muszą odbyć bardzo długą podróż, lepiej jest (nadal) stosować klasyczne kieszenie na dokumenty wykonane z odpornej folii. W przypadku przesyłek międzynarodowych kluczowe znaczenie mają wielojęzyczne nadruki. Jeśli przesyłka ma zostać wysłana w dyskretny sposób, warto wybrać przezroczyste, bezbarwne kieszenie.Podczas mocowania należy zawsze upewnić się, czy kieszeń nie zasłoni innych specjalnych oznaczeń lub kodów, a w przypadku większych przesyłek najlepiej jest przymocować ją na wysokości oczu.Nasi eksperci z przyjemnością doradzą Państwu przy wyborze kieszeni na dokumenty. Zachęcamy do kontaktu z nami.