Systemy zabudowy halowej

Systemy zabudowy halowej są rozwiązaniem nadającym się do każdego typu pomieszczeń – czy małe biuro w hali produkcyjnej, sanitariat w warsztacie samochodowym czy kontener do krótkotrwałego magazynowania artykułów na zewnątrz. U nas znajdą Państwo wszystkie niezbędne elementy tego innowacyjnego systemu.

Systemy zabudowy halowej jako nowe stanowiska pracyKażda hala magazynowa lub produkcyjna ma więcej użytecznej powierzchni, niż można by wnioskować z metrów kwadratowych na planie. Dotyczy to zarówno powierzchni w pionie, jak i poziomie. Dzięki naszym systemom zabudowy oraz wieloletniemu doświadczeniu naszych pracowników stworzą Państwo powierzchnie biurowe i magazynowe tam, gdzie by się tego Państwo nie spodziewali. Ponadto systemy zabudowy halowej zapewniają Państwu elastyczność i przygotowanie na przyszłe potrzeby w zakresie dostępnej przestrzeni.Jakie są zalety systemów zabudowy halowej?Jedną z najważniejszych zalet naszych systemów zabudowy jest możliwość stworzenia nowych powierzchni, bez konieczności ingerowania w konstrukcję budynku – lub bez konieczności tworzenia stałych aranżacji przestrzennych. Przykładowo oferujemy systemy ścianek działowych i biura halowe, które można w elastyczny sposób rozbudowywać i przenosić. Bez długiego czasu budowy i przestojów w pracy.Z tym z kolei wiąże się zaleta numer dwa: systemy zabudowy halowej oddzielają od siebie powierzchnie produkcyjne, biurowe i magazynowe w taki sposób, że nie są one zbytnio od siebie oddalone. Dzięki temu skraca się dystanse, które pracownicy muszą pokonywać, ułatwia się komunikację oraz skuteczniej organizuje procesy robocze.Takie połączenie bliskości i oddzielenia dobrze sprawdza się również w przypadku specjalnych potrzeb. Na przykładzie naszego projektu „Powierzchnie biurowe w hali magazynowej'' pokazujemy, w jaki sposób zintegrowaliśmy laboratorium w zakładzie produkcyjnym, bez konieczności przeprowadzania prac budowlanych – z uwzględnieniem wszystkich warunków, które są istotne dla tak wrażliwego środowiska pracy.Jakie są rodzaje systemów zabudowy halowej i jak rozsądnie je zastosować?W kaiserkraft oferujemy najróżniejsze systemy zabudowy odpowiadające różnym potrzebom. Zawsze jednak w pełni dostosowujemy się do Państwa indywidualnych wymagań.Jeśli przykładowo chcą Państwo zainstalować w swojej hali pomosty magazynowe, zapewniamy rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb, które nasi pracownicy z Państwem zaplanują i zrealizują.  • Pomosty magazynowe są zawsze dobrym wyborem wtedy, gdy w innym razie niewykorzystaną przestrzeń w pionie chcą Państwo wykorzystać na biura i dodatkowe powierzchnie.

  • Zaleta: pracownik biura ma widok na powierzchnię produkcyjną, zatem może szybko i trafnie podejmować decyzje, ingerować w procesy lub dokonywać ustaleń.


Do instalacji niektórych naszych systemów ścianek działowych i biur halowych nawet nie potrzebują Państwo naszej praktycznej pomocy. Dzięki prostemu systemowi łączenia na wpust i pióro mogą Państwo zbudować na podłożu biuro halowe w około sześć godzin. Ponadto dzięki inteligentnym modułom mają Państwo swobodny wybór w kwestii okien, drzwi i ścianek działowych.Takie systemy ścianek działowych lub biura halowe mają zastosowanie również poza halami produkcyjnymi: jako stróżówki, pomieszczenia magazynowe lub do podziału ścian w otwartej przestrzeni biurowej.Zasłony paskowe oddzielają od siebie obszary robocze, a jednak można przez nie przechodzić. Zabezpieczają one przede wszystkim przed kurzem i zanieczyszczeniami, a także przed działaniem czynników środowiskowych, można jednak łatwo przez nie przejść lub przejechać. Ponadto pozwalają one obniżyć koszty energii. Doskonale nadają się też jako ochrona przed wjazdem lub jako bramy.Na co należy zwrócić uwagę podczas instalacji systemów zabudowy halowej?Ogółem obowiązuje następująca zasada: im większa powierzchnia tworzona z zastosowaniem systemów zabudowy lub im jest ona dłuższa w poziomie, tym ważniejsze jest, byśmy mogli na miejscu zapewnić Państwu naszą fachową wiedzę.Przykładowo nasi pracownicy przeglądają projekt, aby sprawdzić, czy podłoża, jakimi Państwo dysponują nadają się pod ciężar pomostu magazynowego, oraz czy Państwa wyobrażenie nowego pomieszczenia jest wykonalne również pod względem statycznym.Na tej podstawie opracowuje się plany dostosowane do indywidualnych potrzeb i organizuje instalację. Ważną rolę ogrywają tu również przepisy prawa pracy oraz kwestie bezpieczeństwa.Innymi słowy: Państwo informują nas o swoich potrzebach, a następnie wspólnie dokładamy starań, by zrealizować cały projekt.Co jeszcze możemy dla Państwa zrobić?Nasz serwis projektowy CAD to pierwszy punkt kontaktowy, jeśli chodzi o Państwa duże projekty w dziedzinie systemów zabudowy. W oparciu o nasze bogate doświadczenie oraz ścisłą współpracę z wieloletnimi partnerami możemy zrealizować nawet niezwykle oryginalne i bardzo indywidualne projekty. Zachęcamy do kontaktu z nami.Jeśli natomiast przy mniejszych projektach chcą Państwo działać samodzielnie, polecamy najpierw lekturę następujących opracowań:

Ponadto jak zawsze w razie jakichkolwiek pytań i życzeń zespół kaiserkraft jest do Państwa dyspozycji.