Rolki meblowe

Szukają Państwa kółka na zmianę lub poszukują wysokiej jakości rolek do mebli? Znajdą je Państwo w naszej ofercie. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem, w którym znajda Państwo wiele modeli rolek do mebli.

W kategorii Rolki meblowe oferujemy Państwu produkty następujących marek: Wagner, Proroll.

Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 26

Rolki meblowe: kwintesencja elastyczności w biurze



Możliwość szybkiego odwrócenia się do współpracownika lub przesunięcia kontenera na dokumenty z lewej na prawą stronę – oto elastyczność w nowoczesnym biurze. Rolki meblowe i rolki do krzeseł z naszej oferty sprawiają, że uzyskanie tej elastyczności jest wyjątkowo łatwe.



Czy istnieje różnica między rolkami do krzeseł biurowych a rolkami meblowymi?



W zasadzie wszystkich rolek do krzeseł biurowych można również używać jako rolek meblowych do kontenerów na kółkach itp. W przypadku odwrotnej sytuacji nie jest to już takie proste. Rolki do krzeseł biurowych muszą być bowiem zgodne z normą EN 12529 i odpowiednio „hamowane w zależności od obciążenia''.



Taki hamulec zapewnia, że krzesło biurowe może przesuwać się tylko wtedy, gdy ktoś na nim siedzi. Gdy użytkownik wstaje, rolki obracają się tylko nieznacznie, co zapobiega odepchnięciu krzesła tyłem kolan podczas wstawania. Bez tego hamulca istniałoby duże ryzyko siadania na „nieobecnym'', bo odsuniętym krześle. Norma EN 12529 jest zatem ważnym elementem zapewnienia bezpieczeństwa pracy.



Rolki meblowe nie muszą spełniać tej normy, zatem nie mogą być montowane jako zamienniki pod krzesłami biurowymi.



Czy do zamocowania rolek meblowych potrzeba narzędzi?



Zależy to zawsze od sposobu montażu rolek. Do rolek z bolcami wtykowymi wystarczy trochę siły, do trzpieni gwintowanych wystarczy klucz płaski, a do rolek z płytką mocującą potrzebne są odpowiednie śruby i pasujące do nich narzędzia.



Jak znaleźć rolki meblowe do laminatu itp.?



Podczas wyboru rolek obowiązuje żelazna zasada: rolki miękkie do podłóg twardych; rolki twarde do podłóg miękkich.



Laminaty i inne delikatne powierzchnie, takie jak płytki lub deski podłogowe, to przykłady podłóg twardych i dlatego wymagają miękko powlekanych rolek. Rolki takie chronią podłogę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez cząsteczki brudu itp. Zresztą już na pierwszy rzut oka widać, które rolki są do twardych podłóg: zazwyczaj są one dwukolorowe, podczas gdy kółka rolek do podłóg miękkich wyglądają jak jednolity odlew.



Z jakiego materiału wykonane są dobre rolki meblowe?



Każda rolka musi pasować do podłoża. Dlatego też nie istnieje jeden najlepszy materiał. Bardzo dużo rolek do mebli i krzeseł wykonanych jest z poliamidu, który jest odporny na obciążenia i trwały. Miękkie powierzchnie jezdne są często wykonane z poliuretanu, natomiast w przypadku rolek meblowych o większej średnicy stosuje się termoplastyczne ogumienie pełne.



Materiały i warianty rolek spoza standardowej oferty dostępne są u nas na zapytanie. Więcej informacji na temat subtelnych różnic między materiałami i rolkami można znaleźć w poradniku zakupów dot. kółek i rolek.



Jakie szczegóły należy wziąć pod uwagę podczas wyboru rolek meblowych?



Podobnie jak w przypadku wszystkich kółek i rolek, również w przypadku rolek do krzeseł biurowych należy znać podstawowy wzór na obliczenie (niezbędnej) nośności na rolkę. Jest on następujący:


(ciężar własny mebla/krzesła + masa ciała/ładunku)/(liczba rolek – 1)



Dzielnik (liczba rolek – 1) uwzględnia to, że meble lub krzesła z różnych powodów nie zawsze stoją jednocześnie na wszystkich rolkach. Biorąc pod uwagę o jedną rolkę mniej niż jest to wymagane, można zapewnić utrzymanie nośności nawet w przypadku niepełnego kontaktu mebla z podłożem.



Poza tym podczas wyboru należy upewnić się, że część zamienna pasuje do danego mebla. Zwykle dotyczy to sposobu montażu, średnicy i wysokości konstrukcji rolki. Z doświadczenia wynika, że zazwyczaj warto wymienić cały zestaw rolek. W ten sposób ma się gwarancję, że wszystkie rolki pasują i równie sprawnie działają.



Co w przypadku rolek meblowych oznacza pojęcie „antystatyczne''?



Wersje antystatyczne rolek meblowych, które dostarczamy na zapytanie, są szczególnie ważne w inżynierii biomedycznej, w szpitalach oraz w przemyśle półprzewodników i elektronicznym. Jako komponent mebli zapobiegają one zwykłym wyładowaniom elektrostatycznym, chroniąc w ten sposób delikatne towary przed uszkodzeniami, a pracowników przed bólem.



Chętnie doradzimy Państwu w kwestii różnych kategorii produktów, które dzięki rolkom mogą stać się mobilne. Przykładowo dotyczy to również systemów regałów lub pomocy do prezentacji i moderacji. Zachęcamy do kontaktu z nami!