Suszarki do rąk, suszarki do włosów

Bez papieru, bez dotykania, bez mokrych rąk: montowane na ścianie suszarki do włosów i suszarki do rąk to nowoczesne wyposażenie łazienek. Jednocześnie są bardzo ciche i łatwe w obsłudze i instalacji. Warto wypróbować już teraz!

W kategorii Suszarki do rąk, suszarki do włosów oferujemy Państwu produkty następujących marek: AIR-WOLF, starmix.

Suszarka do rąk i do włosów: suszenie bezdotykoweW ostatnich latach rozwinęliśmy zdrową niechęć do niepotrzebnego dotykania różnych rzeczy. Również dlatego suszarki do rąk są tak popularnym wyposażeniem łazienek. Zapewniają bowiem suche dłonie bez konieczności dotykania czegokolwiek, a także inne korzyści w zakresie higieny.Jakie elektryczne suszarki do rąk są dostępne?Wybór między suszarką do rąk marki Air-Wolf czy starmix jest kwestią osobistych preferencji lub strategii zakupów wyposażenia łazienek. Ogólnie rzecz biorąc, producenci rozróżniają następujące wersje:  • Bezdotykowa suszarka do rąk z pionowym strumieniem powietrza skierowanym w dół

  • Bezdotykowa suszarka do rąk do suszenia ze wszystkich stron w komorze powietrznej

  • Naścienna suszarka z pokrętłem i dyszą jako suszarka do włosów


Każda elektryczna suszarka do rąk jest aktywowana przez regulowany czujnik zbliżeniowy na podczerwień. Wyłącza się ona samoczynnie po upływie zaprogramowanego czasu. Jeśli ręce zostaną wyjęte spod suszarki przed upływem tego czasu, również nastąpi automatyczne wyłączenie.Suszarka do rąk czy ręczniki papierowe – co jest lepsze?Suszarki do rąk mają oczywiste zalety w porównaniu z ręcznikami papierowymi: nie wymagają materiałów eksploatacyjnych, całkowicie osuszają ręce w około 10 sekund i nie przyczyniają się do wytwarzania odpadów, które muszą trafiać do odpowiednich pojemników na odpady.


  • Początkowo wyższe koszty suszarek elektrycznych stosunkowo szybko się zwracają – zwłaszcza przy częstym użytkowaniu. Dotyczy to nie tylko braku potrzeby uzupełniania papieru, ale także kosztów pracy. W końcu personel sprzątający nie musi poświęcać suszarce do rąk większej uwagi.

  • Pod względem higieny obie wersje wypadają równie dobrze, nawet jeśli suszarka do rąk wymaga nieco większego zachodu. Należy regularnie sprawdzać właściwości antybakteryjne wbudowanych filtrów i systemów antybakteryjnych. Problem ten nie dotyczy jednorazowych ręczników papierowych. Panująca opinia, zgodnie z którą suszarek elektrycznych nie należy używać w miejscach wymagających zachowania szczególnej higieny, nie jest już aktualna w przypadku najnowszych suszarek do rąk marki Air-Wolf, które wyposażone są na przykład w funkcje zapewniające najwyższy poziom higieny.

  • Z drugiej strony, by móc używać suszarki do rąk, konieczne jest źródło zasilania w łazience, podczas gdy dozowniki ręczników często radzą sobie bez gniazdka. Ponadto suszarki elektryczne są często większe i wymagają umieszczenia w określonym miejscu.


Nawiasem mówiąc, to, czy ręczniki papierowe lub suszarki do rąk wykonują swoje główne zadanie szybko i dokładnie, nie zależy od urządzenia, lecz od zachowania użytkowników.Dla wielu osób czas suszenia pod urządzeniem elektrycznym wydaje się dłuższy niż szybkie wytarcie rąk ręcznikiem. Jednak dokładne osuszenie za pomocą papieru lub ręcznika zajmuje tyle samo czasu. W razie potrzeby warto poinformować o tym użytkowników za pomocą znaków i tabliczek informacyjnych.Więcej informacji na ten temat można znaleźć w poradnikach na temat porządku i czystości na stanowisku pracy oraz ważnych działań w zakresie higieny w miejscu pracy. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących wyboru wyposażenia łazienki zachęcamy do kontaktu z nami.