Siedziby na całym świecie

Świat pełen podobieństw

Różnorodność sprawia, że jesteśmy silni. Dzięki różnicom jesteśmy lepsi, a dzięki pracy zespołowej jesteśmy w stanie pokonać wszelkie granice. W czasach, gdy działalność gospodarcza ma coraz bardziej międzynarodowy charakter, różnorodność jest również cenną wartością.

Tylko bogactwo pomysłów, wiedzy, opinii, doświadczeń i postaw pozwala nam przetrwać na rynku. „Inność”, która znajduje wspólną płaszczyznę do tego, by działać na poziomie lokalnym, regionalnym i globalnym oraz by inspirować. W kategoriach zawodowych tworzymy miejsce, w którym zarówno pracownicy, jak i klienci czują się rozumiani, mogą na sobie polegać i liczą na siebie. Wspólnie budujemy świat, który nadaje sens oraz zapewnia szacunek, wartość dodaną i orientację na płaszczyźnie biznesowej i osobistej. To wszystko dzieje się nie tylko lokalnie, nie tylko w jednym kraju – dotyczy to wszystkich 19 lokalizacji KAISER+KRAFT, firmy, która zatrudnia ponad 1000 pracowników i cieszy się renomą wśród klientów z całego świata. Jesteśmy „equipped around the world”. Cieszmy się zatem tym, co nas łączy!

Siedziby na całym świecie wt$

Willkommen in Deutschland.

W kraju poetów, myślicieli i piwowarów! Czy wiedzieli Państwo, że najchętniej odwiedzanym zabytkiem tego kraju jest Katedra w Kolonii? A największym stadionem „Signal Iduna Park“ w Dortmundzie? W Stuttgarcie znajdą Państwo naszą siedzibę główną: Witamy "Hallöle" na ulicy Presselstraße 12!

1945 założenie firmy KAISER+KRAFT w Niemczech.

Siedziby na całym świecie wt$

Grüezi in der Schweiz.

Konfederacja Szwajcarska znana jest z czekolady, serów i cukierków ziołowych „Chrüterchraft“. Używane języki to niemiecki, francuski i włoski – jednak najbardziej znany i popularny jest dialekt „Schwizerdütsch“.

1974 założenie firmy KAISER+KRAFT w Szwajcarii.

Siedziby na całym świecie wt$

Servus in Österreich.

Na 60% powierzchni naszego kraju składają się łańcuchy i pasma górskie. Mamy swój udział w Alpach Wschodnich – Tyrolskie Alpy Centralne, Wysokie Taury i Niskie Taury, Północne Alpy Wapienne, Południowe Alpy Wapienne oraz Las Wiedeński – to powody, dla których często nazywa się nas Republiką Alpejską (Alpenrepublik), czyli Austrią.

1983 założenie firmy KAISER+KRAFT w Austrii.

Siedziby na całym świecie wt$

Welcome to Great Britain.

Jej Królewska Mość jest dla nas powodem do dumy. Znaczków z członkami rodziny królewskiej nie przystoi przyklejać do góry nogami. Nazwy naszych miasteczek uszczęśliwiają ludzi, którzy częstokroć uśmiechają się słysząc „Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch“. W całej Europie nie ma dłuższej, urzędowej nazwy miejscowości, która przy okazji jest najsłynniejszą wsią w całej Walii. Czy to kogoś dziwi?

1974 założenie firmy KAISER+KRAFT w Wielkiej Brytanii.

Siedziby na całym świecie wt$

Bien le bonjour de Belgique, hallo in België.

3 języki, 11 milionów mieszkańców, niezliczone ilości smakołyków i zabytków. Najbardziej znane są rzecz jasna frytki, smażone dwukrotnie w tłuszczu wołowym. Posiadamy 1000 gatunków piwa, podświetlaną autostradę i komiksy, których najsławniejszymi bohaterami są Tintin oraz Lucky Luke.

1975 założenie firmy KAISER+KRAFT w Belgii.

Siedziby na całym świecie wt$

Bonjour de France.

Kraj miłości, romantyzmu, Prowansja i jej zapachy, Lazurowe Wybrzeże, francuski film, wspaniali pisarze i filozofowie … Francuzi są dumni z kraju, w którym żyją i otaczającej ich, różnorodnej kultury. Znane francuskie „Laisser-faire“ nie ma jednak wstępu na dworce. Tam obowiązuje nadal zakaz całowania! Przynajmniej teoretycznie, gdyż uchwalone w 1910 r. prawo od dawna nie jest egzekwowane. A zatem: „Bisous pour vous!“

1973 przejęcie firmy Frankel we Francji.

Siedziby na całym świecie wt$

Welkom in Nederland.

Holandia jest krajem o powierzchni w 1/4 położonej poniżej poziomu morza. Lotnisko w Schiphol znajduje się 4,5 m p.p.m. Czy wiedzieli Państwo, że tulipany wcale nie pochodzą z Holandii? Jesteśmy wprawdzie największym producentem tychże kwiatów na całym świecie, sam tulipan pochodzi jednak z Turcji. Słowo „tulipan“ wywodzi się z perskiego „dulband“, oznaczającego turban.

1967 przejęcie firmy Vink en Zonen w Holandii.

Siedziby na całym świecie wt$

Bienvenido a España.

Nie będziemy rozmawiać o słońcu, plażach i morzu. Ten temat pozostawmy innym. Porozmawiajmy o jedynym izolowanym języku nie należącym do rodziny indoeuropejskiej, używanym na terenie naszego kraju. Baskijski, bo o nim mowa, jest czwartym językiem urzędowym Hiszpanii, jednak po dziś dzień nie przedłożono żadnego przekonującego dowodu na jego pokrewieństwo z jakimkolwiek innym, znanym językiem czy rodziną języków. Cóż za wyzwanie dla przyszłych lingwistów!

1989 założenie firmy KAISER+KRAFT w Hiszpanii.

Siedziby na całym świecie wt$

Benvenuto in Italia.

Czy w Italii mówimy wyłącznie po włosku? Ależ nie. Obok języka urzędowego funkcjonuje szereg języków używanych regionalnie, niemiecki, francuski, ladyński, retoromański i słoweński. Jednostkowo używany jest albański, kataloński, grecki, chorwacki, franko-prowansalski, friulski, oksytański i sardyński. Wielobarwna mieszanka niczym w starożytnym Babilonie … tutaj jednak nikomu nie przeszkadza. Włosi potrafią ujarzmić chaos – wystarczy spojrzeć na nasz ruch drogowy …

1986 założenie firmy KAISER+KRAFT we Włoszech.

Siedziby na całym świecie wt$

Vítejte v České republice.

„Plzenský Prazdroj“ z Pilzna, Budweiser – „Budvar“ z miasta Budweis, „Staropramen“ z Pragi i „Starobrno“ z Brna. Wytwarzane w naszym kraju piwa są znane i cenione na całym świecie i należą do czołówki najlepszych piw. Poznawszy już nasz język wystarczy złożyć zamówienie: „Jedno pivo prosím!“ Proste, nieprawdaż? Ale uwaga! Język czeski nie należy do najłatwiejszych, wystarczy spojrzeć na ten oto łamaniec: Tri sta tricet tri stríbrných stríkacek stríkalo pres tri sta tricet tri stríbrných strech – 333 srebrne sikawki polewały 333 srebrne dachy.

1993 założenie firmy KAISER+KRAFT w Czechach.

Siedziby na całym świecie wt$

Bem-vindo a Portugal.

Co wspólnego mają ze sobą kraj położony na zachodnim krańcu Europy i Bliski Wschód? Wspólną historię. Będąc w Lizbonie lub na południu naszego kraju wystarczy zwrócić uwagę na nazwy wielu miejscowości, kryjące w sobie symbole 500-letniego panowania Maurów. Np. „Algueirão“, północno-wschodnie przedmieścia Lizbony. „Algarve“ wywodzi się od arabskiego „Al-Gahrb“ i oznacza „zachód“. Ongiś używano jeszcze starej nazwy „Algarbia“.

2001 założenie firmy KAISER+KRAFT w Portugalii.

Siedziby na całym świecie wt$

Witamy w Polsce.

Czy wiedzieli Państwo, że tylko w Finlandii jest więcej jezior niż w Polsce? Należymy do czołówki krajów na świecie, obfitujących w jeziora. Do największych jezior o powierzchni przekraczającej 100 km² należą Śniardwy i Mamry na Mazurach oraz Łebsko i Drawsko na Pomorzu. Ach, jeszcze jedno! Jak mówi tradycja bajgiel nie pochodzi wcale ze Stanów Zjednoczonych, lecz z Krakowa, gdzie znany był już w XVII w.

1992 założenie firmy KAISER+KRAFT w Polsce.

Siedziby na całym świecie wt$

Szép jó napot kívánunk Magyarországon!

Budapeszt to najpiękniejsze miasto Europy wschodniej: secesyjne budowle, Dunaj, źródła termalne i kawiarnie, wraz z otaczającą je kulturą. Wbrew powszechnemu poglądowi kultura kawiarniana zrodziła się właśnie tu a nie jak sądzono w Wiedniu. To właśnie za czasów monarchii austro-węgierskiej Austriacy podpatrzyli na Węgrzech zwyczaj pijania popołudniowej kawy, okraszonej kawałkiem ciasta. Kawiarnia Gerbeaud przy Vörösmarty tér 7, dostarczająca swego czasu kawę na dwór cesarski i królewski, należy do najbardziej tradycyjnych kawiarni w całej Europie.

1990 założenie firmy KAISER+KRAFT na Węgrzech.

Siedziby na całym świecie wt$

Vítame Vás na Slovensku.

Jak nazywa się stolica Słowacji? Dobre pytanie, na które my sami przez długi czas nie znaliśmy odpowiedzi. Bratysława, znana także jako Braslavespurch, Brezalauspurc a za czasów panowania Matthiasa Corvinusa także jako Istropolis. Po węgiersku zwie się Pozsony, po łacinie Posonium a w języku niemieckim zwana jest Pressburg. Inne jej znane nazwy to: Brezesburg, Preslawaspurch, Brezizbuch i Bresbuch, Prešporok, Prešporek oraz Prešpurk, Wilsonovo i Blava. Ufff… sporo tego!

2007 założenie firmy KAISER+KRAFT na Słowacji.

Siedziby na całym świecie wt$

Lepo pozdravljeni v Sloveniji.

Słowenia jest krajem stosunkowo niewielkim – przejechanie jej wzdłuż możliwe jest na rezerwie paliwowej. Jej wielkość nie jednego wprowadziła w błąd. Słowenia to jedyny kraj Europy, w którym spotykają się Alpy, Morze Śródziemne, Kotlina Panońska i Słowacki Kras. W naszym kraju występuje co pięćdziesiąte, znane na całym świecie zwierzę i gatunek roślin. Posiadamy 3 parki regionalne, 52 rezerwaty przyrody, 44 chronione parki krajobrazowe, 1217 pomników przyrody, 26 rezerwatów ptaków oraz 260 obszarów ochrony siedlisk należących do programu Natura 2000. My mówimy: mali, ale mocni!

2012 założenie firmy KAISER+KRAFT w Słowenii.

Siedziby na całym świecie wt$

Dia duit ó Éirinn.

Leprechaun to jedna z najbardziej znanych postaci irlandzkiego świata baśni, stanowiąca wraz z irlandzką harfą swoisty znak rozpoznawczy tego kraju. Legenda mówi, że na końcu tęczy skrzat schował gar pełen złota a otrzyma go ten, komu skrzat wyjawi miejsce ukrycia skarbu. Do tej pory jeszcze nikt nie miał na tyle szczęścia. Nasz kraj słynie z przepięknych krajobrazów, piwa i Whisky. Może to właśnie ten szlachetny napój pomoże Państwu znaleźć Leprechauna. Angielski mistrz szachowy, Joseph Henry Blackburne, zachwala doskonały wpływ whisky na kreatywność.

2001 założenie firmy KAISER+KRAFT w Irlandii.

Siedziby na całym świecie wt$

Добро пожаловать в Россию.

Rosja jest największym krajem całego globu, obejmującym 11 stref czasowych, rozciągającym się na dwa kontynenty. Obok metropolii takich jak Moskwa czy Sankt Petersburg na terenie Rosji znajdziemy ponad dziesięć innych miast, o milionowej liczbie mieszkańców. Podczas trwającej sześć dni podróży koleją transsyberyjską z Moskwy do Władywostoku można poznać piękno naszego kraju. Na trasie o długości 7000 km kolej transsyberyjska przejeżdża przez 89 miast, mija 16 dużych rzek, w tym Wołgę i Ob, oraz jedzie 207 km wzdłuż jeziora Bajkał. Podróż tą legendarną koleją to przygoda życia i Rosja w pigułce.

2010 założenie firmy KAISER+KRAFT w Rosji.

Siedziby na całym świecie wt$

Bine ați venit în România.

Czy wiedzą Państwo, że imię osławionego księcia wołoskiego nie zostało wymyślone przez Brama Stokera? Vlad Țepeș Drăculea oznacza „syn smoka“, z łacińskiego „draco“ – smok. Ojciec Drakuli, Wład II Drakula, nosił to imię jako członek Zakonu Smoka założonego przez cesarza Zygmunta. Wład III otrzymał pośmiertnie przydomek Țepeș, Palownik; był on znany z tego, że uśmiercał swoich przeciwników przez wbicie na pal. Ale to dopiero Bram Stoker uczynił go w 1897 r. najbardziej znanym nieumarłym krwiopijcą na świecie, czyniąc tym samym z Transylwanii (Siedmiogrodu) i Karpat upiornie piękną ojczyznę wampirów.

Tutaj można znaleźć siedzibę KAISER+KRAFT w Rumunii.

Siedziby na całym świecie wt$

Dobro došli u Hrvatsku.

Jesteśmy krajem, który podobnie jak Grecja, Szwecja i Finlandia posiada najwięcej wysp w Europie: wzdłuż wybrzeża o długości 1778 km położonych jest 1244 wysp. Z Chorwacji pochodzi krawat: francuskie słowo „Cravate“ wywodzi się z określenia „à la Croate“, oznaczającego chustę o długich końcach, wiązaną na specjalny, chorwacki sposób. A do tego filmy o Winnetou, kręcone w wąwozach Paklenicy. Znane na cały świat Plitwickie jeziora z 92 wodospadami uzyskały oznaczenie światowego dziedzictwa UNESCO. Chorwacja stoi przed Państwem otworem, oferując wiele do odkrycia, najlepiej zacząć więc w naszym sklepie internetowym.

2016 założenie firmy KAISER+KRAFT w Chorwacji.

W Państwa kraju nie ma jeszcze siedziby KAISER+KRAFT?
Zapraszamy więc do naszego sklepu eksportowego. „Wszystko dla firmy“ dostarczymy również Państwu – w zależności od wielkości zamówienia wybierzemy przesyłkę drogą lotniczą, morską lub tradycyjnym transportem drogowym. Zachęcamy do zapoznania się z naszych wysokiej jakości produktów, terminową dostawą oraz szeregiem innych korzyści, wynikających z naszych usług.