Siedziby na całym świecie

Świat pełen podobieństw

Różnorodność sprawia, że jesteśmy silni. Dzięki różnicom jesteśmy lepsi, a dzięki pracy zespołowej jesteśmy w stanie pokonać wszelkie granice. W czasach, gdy działalność gospodarcza ma coraz bardziej międzynarodowy charakter, różnorodność jest również cenną wartością.

Tylko bogactwo pomysłów, wiedzy, opinii, doświadczeń i postaw pozwala nam przetrwać na rynku. „Inność”, która znajduje wspólną płaszczyznę do tego, by działać na poziomie lokalnym, regionalnym i globalnym oraz by inspirować. W kategoriach zawodowych tworzymy miejsce, w którym zarówno pracownicy, jak i klienci czują się rozumiani, mogą na sobie polegać i liczą na siebie. Wspólnie budujemy świat, który nadaje sens oraz zapewnia szacunek, wartość dodaną i orientację na płaszczyźnie biznesowej i osobistej. To wszystko dzieje się nie tylko lokalnie, nie tylko w jednym kraju – dotyczy to wszystkich 18 lokalizacji kaiserkraft, firmy, która zatrudnia ponad 1000 pracowników i cieszy się renomą wśród klientów z całego świata. Jesteśmy „equipped around the world”. Cieszmy się zatem tym, co nas łączy!

Siedziby na całym świecie wt$

Willkommen in Deutschland.

W kraju poetów, myślicieli i piwowarów! Czy wiedzieli Państwo, że najchętniej odwiedzanym zabytkiem tego kraju jest Katedra w Kolonii? A największym stadionem „Signal Iduna Park“ w Dortmundzie? W Stuttgarcie znajdą Państwo naszą siedzibę główną: Witamy "Hallöle" na ulicy Presselstraße 12!

1945 założenie firmy kaiserkraft w Niemczech.

Siedziby na całym świecie wt$

Grüezi in der Schweiz.

Konfederacja Szwajcarska znana jest z czekolady, serów i cukierków ziołowych „Chrüterchraft“. Używane języki to niemiecki, francuski i włoski – jednak najbardziej znany i popularny jest dialekt „Schwizerdütsch“.

1974 założenie firmy kaiserkraft w Szwajcarii.

Siedziby na całym świecie wt$

Servus in Österreich.

Na 60% powierzchni naszego kraju składają się łańcuchy i pasma górskie. Mamy swój udział w Alpach Wschodnich – Tyrolskie Alpy Centralne, Wysokie Taury i Niskie Taury, Północne Alpy Wapienne, Południowe Alpy Wapienne oraz Las Wiedeński – to powody, dla których często nazywa się nas Republiką Alpejską (Alpenrepublik), czyli Austrią.

1983 założenie firmy kaiserkraft w Austrii.

Siedziby na całym świecie wt$

Welcome to Great Britain.

Jego Wysokość Król jest dla nas powodem do dumy. Znaczków z członkami rodziny królewskiej nie przystoi przyklejać do góry nogami. Nazwy naszych miasteczek uszczęśliwiają ludzi, którzy częstokroć uśmiechają się słysząc „Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch“. W całej Europie nie ma dłuższej, urzędowej nazwy miejscowości, która przy okazji jest najsłynniejszą wsią w całej Walii. Czy to kogoś dziwi?

1974 założenie firmy kaiserkraft w Wielkiej Brytanii.

Siedziby na całym świecie wt$

Bien le bonjour de Belgique, hallo in België.

3 języki, 11 milionów mieszkańców, niezliczone ilości smakołyków i zabytków. Najbardziej znane są rzecz jasna frytki, smażone dwukrotnie w tłuszczu wołowym. Posiadamy 1000 gatunków piwa, podświetlaną autostradę i komiksy, których najsławniejszymi bohaterami są Tintin oraz Lucky Luke.

1975 założenie firmy kaiserkraft w Belgii.

Siedziby na całym świecie wt$

Bonjour de France.

Kraj miłości, romantyzmu, Prowansja i jej zapachy, Lazurowe Wybrzeże, francuski film, wspaniali pisarze i filozofowie … Francuzi są dumni z kraju, w którym żyją i otaczającej ich, różnorodnej kultury. Znane francuskie „Laisser-faire“ nie ma jednak wstępu na dworce. Tam obowiązuje nadal zakaz całowania! Przynajmniej teoretycznie, gdyż uchwalone w 1910 r. prawo od dawna nie jest egzekwowane. A zatem: „Bisous pour vous!“

1973 przejęcie firmy Frankel we Francji.

Siedziby na całym świecie wt$

Welkom in Nederland.

Holandia jest krajem o powierzchni w 1/4 położonej poniżej poziomu morza. Lotnisko w Schiphol znajduje się 4,5 m p.p.m. Czy wiedzieli Państwo, że tulipany wcale nie pochodzą z Holandii? Jesteśmy wprawdzie największym producentem tychże kwiatów na całym świecie, sam tulipan pochodzi jednak z Turcji. Słowo „tulipan“ wywodzi się z perskiego „dulband“, oznaczającego turban.

1967 przejęcie firmy Vink en Zonen w Holandii.

Siedziby na całym świecie wt$

Bienvenido a España.

Nie będziemy rozmawiać o słońcu, plażach i morzu. Ten temat pozostawmy innym. Porozmawiajmy o jedynym izolowanym języku nie należącym do rodziny indoeuropejskiej, używanym na terenie naszego kraju. Baskijski, bo o nim mowa, jest czwartym językiem urzędowym Hiszpanii, jednak po dziś dzień nie przedłożono żadnego przekonującego dowodu na jego pokrewieństwo z jakimkolwiek innym, znanym językiem czy rodziną języków. Cóż za wyzwanie dla przyszłych lingwistów!

1989 założenie firmy kaiserkraft w Hiszpanii.

Siedziby na całym świecie wt$

Benvenuto in Italia.

Czy w Italii mówimy wyłącznie po włosku? Ależ nie. Obok języka urzędowego funkcjonuje szereg języków używanych regionalnie, niemiecki, francuski, ladyński, retoromański i słoweński. Jednostkowo używany jest albański, kataloński, grecki, chorwacki, franko-prowansalski, friulski, oksytański i sardyński. Wielobarwna mieszanka niczym w starożytnym Babilonie … tutaj jednak nikomu nie przeszkadza. Włosi potrafią ujarzmić chaos – wystarczy spojrzeć na nasz ruch drogowy …

1986 założenie firmy kaiserkraft we Włoszech.

Siedziby na całym świecie wt$

Vítejte v České republice.

„Plzenský Prazdroj“ z Pilzna, Budweiser – „Budvar“ z miasta Budweis, „Staropramen“ z Pragi i „Starobrno“ z Brna. Wytwarzane w naszym kraju piwa są znane i cenione na całym świecie i należą do czołówki najlepszych piw. Poznawszy już nasz język wystarczy złożyć zamówienie: „Jedno pivo prosím!“ Proste, nieprawdaż? Ale uwaga! Język czeski nie należy do najłatwiejszych, wystarczy spojrzeć na ten oto łamaniec: Tri sta tricet tri stríbrných stríkacek stríkalo pres tri sta tricet tri stríbrných strech – 333 srebrne sikawki polewały 333 srebrne dachy.

1993 założenie firmy kaiserkraft w Czechach.

Siedziby na całym świecie wt$

Bem-vindo a Portugal.

Co wspólnego mają ze sobą kraj położony na zachodnim krańcu Europy i Bliski Wschód? Wspólną historię. Będąc w Lizbonie lub na południu naszego kraju wystarczy zwrócić uwagę na nazwy wielu miejscowości, kryjące w sobie symbole 500-letniego panowania Maurów. Np. „Algueirão“, północno-wschodnie przedmieścia Lizbony. „Algarve“ wywodzi się od arabskiego „Al-Gahrb“ i oznacza „zachód“. Ongiś używano jeszcze starej nazwy „Algarbia“.

2001 założenie firmy kaiserkraft w Portugalii.

Siedziby na całym świecie wt$

Witamy w Polsce.

Czy wiedzieli Państwo, że tylko w Finlandii jest więcej jezior niż w Polsce? Należymy do czołówki krajów na świecie, obfitujących w jeziora. Do największych jezior o powierzchni przekraczającej 100 km² należą Śniardwy i Mamry na Mazurach oraz Łebsko i Drawsko na Pomorzu. Ach, jeszcze jedno! Jak mówi tradycja bajgiel nie pochodzi wcale ze Stanów Zjednoczonych, lecz z Krakowa, gdzie znany był już w XVII w.

1992 założenie firmy kaiserkraft w Polsce.

Siedziby na całym świecie wt$

Szép jó napot kívánunk Magyarországon!

Budapeszt to najpiękniejsze miasto Europy wschodniej: secesyjne budowle, Dunaj, źródła termalne i kawiarnie, wraz z otaczającą je kulturą. Wbrew powszechnemu poglądowi kultura kawiarniana zrodziła się właśnie tu a nie jak sądzono w Wiedniu. To właśnie za czasów monarchii austro-węgierskiej Austriacy podpatrzyli na Węgrzech zwyczaj pijania popołudniowej kawy, okraszonej kawałkiem ciasta. Kawiarnia Gerbeaud przy Vörösmarty tér 7, dostarczająca swego czasu kawę na dwór cesarski i królewski, należy do najbardziej tradycyjnych kawiarni w całej Europie.

1990 założenie firmy kaiserkraft na Węgrzech.

Siedziby na całym świecie wt$

Vítame Vás na Slovensku.

Jak nazywa się stolica Słowacji? Dobre pytanie, na które my sami przez długi czas nie znaliśmy odpowiedzi. Bratysława, znana także jako Braslavespurch, Brezalauspurc a za czasów panowania Matthiasa Corvinusa także jako Istropolis. Po węgiersku zwie się Pozsony, po łacinie Posonium a w języku niemieckim zwana jest Pressburg. Inne jej znane nazwy to: Brezesburg, Preslawaspurch, Brezizbuch i Bresbuch, Prešporok, Prešporek oraz Prešpurk, Wilsonovo i Blava. Ufff… sporo tego!

2007 założenie firmy kaiserkraft na Słowacji.

Siedziby na całym świecie wt$

Lepo pozdravljeni v Sloveniji.

Słowenia jest krajem stosunkowo niewielkim – przejechanie jej wzdłuż możliwe jest na rezerwie paliwowej. Jej wielkość nie jednego wprowadziła w błąd. Słowenia to jedyny kraj Europy, w którym spotykają się Alpy, Morze Śródziemne, Kotlina Panońska i Słowacki Kras. W naszym kraju występuje co pięćdziesiąte, znane na całym świecie zwierzę i gatunek roślin. Posiadamy 3 parki regionalne, 52 rezerwaty przyrody, 44 chronione parki krajobrazowe, 1217 pomników przyrody, 26 rezerwatów ptaków oraz 260 obszarów ochrony siedlisk należących do programu Natura 2000. My mówimy: mali, ale mocni!

2012 założenie firmy kaiserkraft w Słowenii.

Siedziby na całym świecie wt$

Dia duit ó Éirinn.

Leprechaun to jedna z najbardziej znanych postaci irlandzkiego świata baśni, stanowiąca wraz z irlandzką harfą swoisty znak rozpoznawczy tego kraju. Legenda mówi, że na końcu tęczy skrzat schował gar pełen złota a otrzyma go ten, komu skrzat wyjawi miejsce ukrycia skarbu. Do tej pory jeszcze nikt nie miał na tyle szczęścia. Nasz kraj słynie z przepięknych krajobrazów, piwa i Whisky. Może to właśnie ten szlachetny napój pomoże Państwu znaleźć Leprechauna. Angielski mistrz szachowy, Joseph Henry Blackburne, zachwala doskonały wpływ whisky na kreatywność.

2001 założenie firmy kaiserkraft w Irlandii.

Siedziby na całym świecie wt$

Bine ați venit în România.

Czy wiedzą Państwo, że imię osławionego księcia wołoskiego nie zostało wymyślone przez Brama Stokera? Vlad Țepeș Drăculea oznacza „syn smoka“, z łacińskiego „draco“ – smok. Ojciec Drakuli, Wład II Drakula, nosił to imię jako członek Zakonu Smoka założonego przez cesarza Zygmunta. Wład III otrzymał pośmiertnie przydomek Țepeș, Palownik; był on znany z tego, że uśmiercał swoich przeciwników przez wbicie na pal. Ale to dopiero Bram Stoker uczynił go w 1897 r. najbardziej znanym nieumarłym krwiopijcą na świecie, czyniąc tym samym z Transylwanii (Siedmiogrodu) i Karpat upiornie piękną ojczyznę wampirów.

Tutaj można znaleźć siedzibę kaiserkraft w Rumunii.

Siedziby na całym świecie wt$

Dobro došli u Hrvatsku.

Jesteśmy krajem, który podobnie jak Grecja, Szwecja i Finlandia posiada najwięcej wysp w Europie: wzdłuż wybrzeża o długości 1778 km położonych jest 1244 wysp. Z Chorwacji pochodzi krawat: francuskie słowo „Cravate“ wywodzi się z określenia „à la Croate“, oznaczającego chustę o długich końcach, wiązaną na specjalny, chorwacki sposób. A do tego filmy o Winnetou, kręcone w wąwozach Paklenicy. Znane na cały świat Plitwickie jeziora z 92 wodospadami uzyskały oznaczenie światowego dziedzictwa UNESCO. Chorwacja stoi przed Państwem otworem, oferując wiele do odkrycia, najlepiej zacząć więc w naszym sklepie internetowym.

2016 założenie firmy kaiserkraft w Chorwacji.

W Państwa kraju nie ma jeszcze siedziby kaiserkraft?
Zapraszamy więc do naszego sklepu eksportowego. „Wszystko dla firmy“ dostarczymy również Państwu – w zależności od wielkości zamówienia wybierzemy przesyłkę drogą lotniczą, morską lub tradycyjnym transportem drogowym. Zachęcamy do zapoznania się z naszych wysokiej jakości produktów, terminową dostawą oraz szeregiem innych korzyści, wynikających z naszych usług.