Rozdzielacze prądu

Jednoczesne zasilanie różnych urządzeń: dzięki listwom zasilającym można podłączyć do jednego źródła zasilania nawet szesnaście urządzeń. Jest to praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w biurze, ponieważ komputery, drukarki i inne sprzęty można podłączyć do jednego stanowiska pracy w sposób, który pozwala zaoszczędzić miejsce. Również w przemyśle niezwykle pomocne są specjalne rozgałęziacze i stacje zasilające. Od warsztatowych rozdzielaczy zasilania po bezpieczne listwy zasilające – tak bogaty wybór znajdą Państwo w sklepie internetowym kaiserkraft!

W kategorii Rozdzielacze prądu oferujemy Państwu produkty następujących marek: Brennenstuhl, Treston, ANKE, RAU.

Marka
Rodzaj produktu
Długość kabla
Istotne
Liczba artykułów: 29

Listwy zasilające – do zbiorowego zasilaniaNiezastąpieni pomocnicy! Listwy zasilające ułatwiają codzienną pracę w różnych branżach. Czy to przy biurkach, czy przy stanowiskach pracy – do wielu zadań potrzeba kilku urządzeń wymagających jednoczesnego zasilania. Od listew zasilających z obudową ze stali szlachetnej do zastosowania w pomieszczeniach czystych po stacje zasilające do pracy na zewnątrz: wybór jest bardzo zróżnicowany.Wiele modeli jest wyposażonych w wyłącznik, za pomocą którego można jednym pstryknięciem odłączyć od zasilania wszystkie podłączone urządzenia. Ponadto listwy zasilające dostępne w naszym asortymencie posiadają ochronę przeciwprzepięciową. Zapobiega to uszkodzeniu podłączonych urządzeń na skutek przepięcia, do którego może dojść na przykład w razie uderzenia pioruna w linię energetyczną.Czyszczenie listew zasilającychJeśli chcą Państwo bezpiecznie wyczyścić listwy zasilające, warto przestrzegać następujących wskazówek.Czyszczenie przenośnych listew zasilających  1. Najpierw należy odłączyć listwę zasilającą od prądu, aby uniknąć potencjalnie niebezpiecznego porażenia prądem.

  2. Następnie można zdjąć pokrywę i wytrzeć ją do sucha. W przypadku większych zabrudzeń niektóre modele można również myć w zmywarce do naczyń. Należy przy tym przestrzegać informacji zawartych w opisie produktu.

  3. Gdy zdjęta obudowa jest całkowicie sucha, można ją ponownie przykręcić. Uwaga: część listwy zasilającej, przez którą po podłączeniu do zasilania przepływa prąd, nie może mieć w żadnym wypadku kontaktu z cieczą.


Czyszczenie listew zasilających zamontowanych na stałe  1. Przed czyszczeniem listwy zasilającej należy wyjąć bezpiecznik źródła zasilania.

  2. Można użyć mierników napięcia, aby upewnić się, że w listwie nie płynie już żaden prąd.

  3. Po upewnieniu się, że przez listwę zasilającą nie płynie już prąd, można zdjąć obudowę i wytrzeć ją do czysta.

  4. Podobnie jak w przypadku listew przenośnych należy pamiętać, aby dokładnie wysuszyć obudowę przed przykręceniem jej do listwy zasilającej.


Zakup bezpiecznych listew zasilającychOd przedłużaczy przez listwy zasilające, aż po przedłużacze bębnowe – w naszym asortymencie znajdą Państwo modele dopasowane do potrzeb. Listwy zasilające można przy tym wykorzystać na wiele sposobów, m.in. jako dodatkowy element stołu warsztatowego lub biurka. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących tej kategorii produktów zachęcamy do kontaktu z nami. Nasz zespół serwisowy chętnie udzieli pomocnych wskazówek.
Te produkty mogą Państwa zainteresować:Lampy do oświetlenia stanowiska pracy | Maty ESD | Obsługa kabli | Pulpity warsztatowe | Wózki narzędziowe | Biurka