Kamizelki robocze

Aby być lepiej i szybciej widocznym w fabryce, magazynie lub na produkcji: certyfikowane kamizelki robocze i kamizelki ostrzegawcze nadają bezpieczeństwu najwyższy priorytet. Warto już dziś zamówić wyposażenie ochronne – kamizelki ostrzegawcze, kamizelki robocze, kamizelki termoizolacyjne lub pasy i fartuchy jednorazowe dla mężczyzn i kobiet. Oferujemy również wymagane prawem kamizelki ostrzegawcze, które trzeba wozić w prywatnym samochodzie lub w pojazdach używanych do celów prowadzonej działalności. Więcej informacji znajdą Państwo poniżej.

Twoje filtry
Rodzaj produktu
Rozmiar
Cena brutto
159
159
978
978
-

Kamizelki robocze: ochrona i łatwość użyciaSą obowiązkowe dla kierowców, stały się standardem dla rowerzystów i są czymś oczywistym dla profesjonalistów pracujących na świeżym powietrzu i w niebezpiecznych środowiskach: kamizelki ostrzegawcze to element podstawowego wyposażenia zapewniającego indywidualną i profesjonalną ochronę w miejscu pracy.Jakie kamizelki robocze są dostępne?W naszym asortymencie kamizelek roboczych łączymy różne formy odzieży roboczej i ochronnej bez rękawów. W zależności od obszaru zastosowania i przepisów obowiązujących na danym stanowisku pracy można wybierać następujące warianty: • Fartuchy chroniące przed wysoką temperaturą zgodne z rozporządzeniem 2016/425 w sprawie środków ochrony indywidualnej i DIN EN ISO 11612

 • Kamizelki ostrzegawcze w kolorze pomarańczowym zgodne z normą EN ISO 20471:2013+A1:2016

 • Pasy podtrzymujące plecy z szelkami odciążającymi tułów

 • Fartuchy jednorazowe i z PVC do użytku w przemyśle spożywczym i gastronomii


Na co należy zwrócić uwagę w przypadku kamizelek ostrzegawczych?Od 2014 r. kierowcy w Niemczech są zobowiązani do posiadania kamizelek ostrzegawczych. Takie same przepisy obowiązują także w wielu krajach europejskich. Każdy pojazd musi być zatem wyposażony w kamizelkę ostrzegawczą w kolorze pomarańczowym, czerwono-pomarańczowym lub żółtym.Odblaskowe paski sprawiają, że kamizelki robocze dla kobiet i kamizelki robocze dla mężczyzn to odzież ostrzegawcza o intensywnej widzialności zgodnie z normą EN 20471. Ponieważ zakrywają one tylko tułów, należą do klasy 2 ŚOI i obejmują średnie ryzyko. Klasa ta ma zastosowanie między innymi do: • Prac na zewnątrz, na kolei lub na drogach

 • Prac przy słabym oświetleniu i/lub w złych warunkach pogodowych

 • Przejazdów przez obiekty zewnętrzne lub tereny zakładowe

 • Obsługi urządzeń podnośnych i podnośników

 • Placów budowy

 • Prac hydrotechnicznych


Podstawą wyboru kamizelek roboczych jest przeprowadzana przez firmę ocena ryzyka. Uwzględnia ona takie szczegóły, jak pozycja ciała podczas pracy lub możliwość osłonięcia odzieży odblaskowej podczas obsługi sprzętu roboczego.Uwaga: jeśli szukają Państwo środków ochrony indywidualnej zapewniających najwyższy poziom bezpieczeństwa (klasa 3), muszą one mieć długie rękawy i nogawki – a zatem należy wybierać ostrzegawcze kurtki robocze i odblaskowe spodnie robocze.Na co zwrócić uwagę w przypadku fartuchów ochronnych?

 1. Fartuchy jednorazowe i wielokrotnego użytku, wykonane z PVC, winylu i innych tworzyw, osłaniają przed rozpryskami chemikaliów, wodą do płukania lub innymi cieczami. Należy przy tym dopasować ich odporność na różne substancje do stanowiska pracy i jego wymagań.

 2. Fartuchy chroniące przed wysoką temperaturą muszą być odporne na promieniowanie cieplne i zgodne z rozporządzeniem 2016/425 w sprawie ŚOI i normą DIN EN ISO 11612. Należy je zawsze łączyć z innymi produktami chroniącymi przed wysoką temperaturą, takimi jak chroniące przed wysoka temperaturą rękawice robocze i kurtki ochronne.


Do każdego rodzaju odzieży ochronnej i roboczej, nawet w razie braku oficjalnych przepisów, zastosowanie ma zasada: lepiej dmuchać na zimne. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów ochronnych i zapewniających bezpieczeństwo pracy, a w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z nami.