Środki do dezynfekcji

Bądźmy szczerzy: nawet jeśli na początku przeziębienie jest łagodne, i tak każdy może szybko stać się istną wylęgarnią zarazków. Na szczęście istnieją profesjonalne środki dezynfekujące – dzięki nim mogą Państwo chronić siebie i swoich pracowników. Warto nabyć już teraz zapas profesjonalnych środków dezynfekujących dla firm i biur!

W kategorii Środki do dezynfekcji oferujemy Państwu produkty następujących marek: VAR, CWS, Bio-Circle, eurokraft pro.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 16

Środki dezynfekujące: produkty dla firmChoć wydaje się, że szczyt zachorowań na Covid-19 już za nami, higiena nadal jest ważnym zagadnieniem dla każdej firmy. Wszyscy już wiedzą, że środki do dezynfekcji rąk i powierzchni są potężną bronią przeciwko chorobom. Dlatego też dozowniki środków dezynfekujących i tym podobne produkty pozostają centralnym elementem wyposażenia każdej firmy.
Dlaczego środki dezynfekujące są tak ważne w miejscu pracy?Na samej klawiaturze znajduje się około 400 razy więcej bakterii niż w publicznej toalecie. Ponadto 80 procent wszystkich typowych chorób przenoszonych jest na dłoniach.Pandemia nauczyła nas, że dokładne mycie rąk i stosowanie środków do ich dezynfekcji znacznie zmniejsza ryzyko przeniesienia choroby i zakażenia. Pandemia spowodowała również to, że regularna dezynfekcja stała się dla nas czymś naturalnym i powszednim. Zastosowanie w ramach środków higieny w biurze i w zakładzie środków dezynfekujących, stanowisk higieny i dozowników środków dezynfekujących pozwoli na:  • zmniejszenie absencji z powodu dużej liczby zwolnień lekarskich,

  • zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia pracowników, również w kontakcie z klientami,

  • optymalizację ogólnej higieny w firmie,

  • zachęcenie klientów i gości do współpracy.Jakie środki dezynfekujące dla firm są najlepsze do poszczególnych obszarów?Wyposażenie pomieszczeń sanitarnych zapewniające brak zarazków obejmuje środki do dezynfekcji rąk i środki do dezynfekcji powierzchni. Aby ułatwić dezynfekcję rąk, warto wyposażyć strefy dla klientów i biura w stylowe stacje dozujące. Do obszarów produkcyjnych lub zakładów o dużym natężeniu ruchu klientów odpowiednie będą stanowiska higieny z dodatkowym miejscem na rękawiczki jednorazowe, ręczniki papierowe itp.Każdy, kto często dezynfekuje ręce – czy to dla bezpieczeństwa, czy też ze względu na przepisy firmowe i prawne – jest wdzięczny za środki do dezynfekcji rąk o właściwościach nawilżających. Szczególnie dobrze sprawdza się w tym przypadku pianka do dezynfekcji rąk. Pianki pielęgnacyjne i żele do rąk mają jednak często ograniczone działanie wirusobójcze. Antyseptyczne środki dezynfekujące są natomiast skuteczne względem wirusów wszelkiego rodzaju. Ich płynna forma zapewnia optymalną dystrybucję z dozownika, jak również doskonałą skuteczność po rozprowadzeniu na dłoniach. Pracownicy, którzy często używają takich środków dezynfekujących, powinni stosować dodatkowo balsamy lub kremy pielęgnacyjne.Środki do dezynfekcji powierzchni, stosowane do biurek, klawiatur i innych powierzchni roboczych, powinny być zawsze łatwo dostępne i usuwalne. Bezpośrednio przy dozowniku powinny znajdować się także ręczniki papierowe. Aby nie mylić środków do dezynfekcji rąk ze środkami do dezynfekcji powierzchni, dobrym pomysłem jest odpowiednie oznakowanie na dozowniku.Większa higiena w miejscu pracy to zagadnienie, któremu poświęciliśmy wiele czasu i namysłu. Zachęcamy to lektury naszego poradnika dotyczącego dobrze zorganizowanego sprzątania biur. Zawsze jesteśmy również do dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań – zapraszamy do kontaktu z nami.