Rękawice robocze

Rękawice ochronne gwarantują bezpieczeństwo rąk podczas pracy. Rękawice z naszej oferty to wygoda i funkcjonalność w jednym.

W kategorii Rękawice robocze oferujemy Państwu produkty następujących marek: Ansell.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Kolor
Istotne
Liczba artykułów: 40

Rękawice robocze – z każdym chwytem większe bezpieczeństwoNiezależnie od podejmowanych działań: dłonie to nasze najważniejsze narzędzie, które zasługuje na najlepszą ochronę. Dla wszystkich możliwych kombinacji potencjalnego zagrożenia i funkcji ochronnej w kaiserkraft znajdą Państwo odpowiednią parę rękawic roboczych.
Czy do określonych prac dostępne są określone rękawice robocze?Oczywiście, że tak. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo pracowników, ustawodawca przewidział bardzo dokładne kryteria definiujące, które rękawice robocze mogą być używane w konkretnych zastosowaniach. Wybierając produkty w kaiserkraft, należy się zasadniczo kierować umieszczonymi przy nich piktogramami:  • Oznaczenie EN 388 można stosować jedynie do tych rękawic roboczych, które zapewniają ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym. O tym, jak wysoka jest ta ochrona, informują cyfry umieszczone pod znakiem. Oznaczają one, począwszy od lewej strony: wytrzymałość na przekłucie i na dalsze rozdarcie, jak również wytrzymałość na przecięcie i ścieranie. Im wyższa cyfra, tym większa ochrona.

  • W normie EN 511 chodzi o ochronę przed mrozem. Również w tym przypadku podane trzy cyfry to drogowskazy informujące o odporności na zimno konwekcyjne i zimno kontaktowe oraz o przepuszczaniu wody.

  • Analogiczna jest norma EN 407 z symbolem płomieni, która dotyczy ochrony przed wysoką temperaturą i ogniem.

  • Symbol EN 374 ma decydujące znaczenie w razie pracy z różnego rodzaju chemikaliami i cieczami, przy czym w przypadku substancji niebezpiecznych niezbędny jest symbol zagrożenia biologicznego.


W razie wątpliwości polecamy lekturę tekstów ustaw, a w odniesieniu do poziomów ochrony – nieco bardziej rygorystyczną postawę. Zachęcamy również do lektury naszego poradnika „Unikanie wypadków – Ostrożna praca z narzędziami i maszynami''. Nie od dziś bowiem wiadomo, że przezorny zawsze ubezpieczony.
Rękawice robocze: z jakich materiałów są wykonane i jakie jest ich przeznaczenie?Jeśli chodzi o bezpieczeństwo pracowników i wybór materiału, minimalizacja zagrożenia to zaledwie jeden z aspektów uwzględnianych podczas wyboru. Aby pracownicy mogli skupić się na swoich zadaniach, dobre rękawice robocze powinny również zapewniać im komfort noszenia, dobry chwyt oraz precyzyjne wyczucie dotyku.Dlatego też przykładowo oddychające, dziane warianty nylonowe są tak popularne w magazynie, na stanowiskach montażowych i w ogrodnictwie. Dzięki specjalnej powłoce antypoślizgowej zapewniają one lepszy uchwyt narzędzi lub transportowanych towarów, nie ograniczając przy tym wyczucia dotyku ani komfortu noszenia.Rękawice robocze ze skóry to z kolei doskonały kompromis między wysokim stopniem ochrony mechanicznej a dobrym wyczuciem dotyku. Skóra dobrze dopasowuje się do konturów dłoni i mimo funkcji ochronnej ma właściwości oddychające. Dlatego też szukający precyzji mechanicy znajdują w tych rękawicach wszystko, czego potrzebują.W przypadku cieczy, chemikaliów i innych substancji niebezpiecznych lub drażniących wymagana jest bezwzględna wodoszczelność. Do wyboru są zatem różne tworzywa, przy czym zalecamy uwzględnienie ewentualnych uczuleń, na które cierpią pracownicy.Wszelkie dodatkowe wyjaśnienia dotyczące czynników, które mają decydujące znaczenie podczas zakupu rękawic roboczych, chętnie przekażemy Państwu również osobiście.