Bariery uszczelniające

Czy beczki i pojemniki są naprawdę szczelne? Gdy tylko pojawi się to pytanie, to znak, że nadszedł czas na zakup barier zabezpieczających. Bariery te lub elastyczne korki uszczelniające stanowią skuteczne zabezpieczenie przed zagrożeniami w przypadku wycieków i chronią przed poważnymi katastrofami. Warto więc działać profilaktycznie, korzystając w tym celu z produktów zapobiegających wyciekom.

W kategorii Bariery uszczelniające oferujemy Państwu produkty następujących marek: eurokraft basic, Justrite, PIG.

Twoje filtry
    Marka
    Rodzaj produktu
    Cecha
    Miejsce zastosowania
    Obciążenie
    Rodzaj wycieku
    Sytuacja
    Wersja
    Cena brutto
    Cena netto
    Istotne
    Liczba artykułów: 20

    Bariery zabezpieczające: ochrona przed zagrożeniami w dosłownym tego słowa znaczeniu



    Sam wyciek nie jest jeszcze katastrofą. W przeciwieństwie do niekontrolowanego rozprzestrzeniania się cieczy. Dzięki barierom zabezpieczającym do obsługi substancji niebezpiecznych można dosłownie powstrzymać to zagrożenie i powstrzymać katastrofę, zanim wyciek dotrze do odpływów, zbiorników wodnych lub szeroko pojętego środowiska.



    Czym są bariery zabezpieczające?



    Bariery zabezpieczające to m.in. maty uszczelniające, zapory, samoprzylepne łaty, korki uszczelniające i osłony, które można stosować zarówno prewencyjnie podczas obsługi substancji niebezpiecznych, jak i podczas awaryjnego usuwania wycieków i ich neutralizacji. Dzięki tym pomocnikom wykonanym ze specjalnego poliuretanu lub z nośników tkaninowych z powłoką z poliuretanu możliwe jest:



    • Odgradzanie wycieków cieczy wokół beczek lub pojemników

    • Zapobieganie spływowi do wpustów lub studzienek kanalizacyjnych

    • Optymalizacja skuteczności środków wchłaniających, takich jak granulaty wiążące w sytuacjach awaryjnych

    • Tymczasowe i niezawodne uszczelnianie otworów i uszkodzeń w pojemnikach na substancje niebezpieczne

    • W razie potrzeby zablokowanie odpływów i rur


    Podstawowym celem barier zabezpieczających jest zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się wycieków i przedostawaniu się chemikaliów, zanieczyszczonej wody lub oleju do wód gruntowych. To sprawia, że bariery zabezpieczające są ważnym narzędziem zapewniającym zgodność z przepisami dotyczącymi ochrony wód.



    Jakie są różnice między barierami zabezpieczającymi?



    Oprócz tego, że mają one różną formę, np. elastycznych zapór, mat uszczelniających itp. bariery te dostępne są także jako produkty jednorazowego użytku w sytuacjach awaryjnych lub jako warianty wielokrotnego użytku:



    • Produkty jednorazowe są tańsze i stanowią część zestawów awaryjnych do usuwania wycieków. Są one również lepszą opcją, jeśli doszło do wycieku bardzo niebezpiecznych cieczy – w tej sytuacji niezbędna jest bowiem natychmiastowa i ostrożna utylizacja wszystkich produktów pomocniczych.

    • Wersje do wielokrotnego użytku są ekonomicznym wyborem dla firm obsługujących duże ilości substancji niebezpiecznych. Te bariery i maty uszczelniające są zalecane zarówno w sytuacjach awaryjnych, jak i jako środek zapobiegawczy. Gdy tylko pogorszy się przyczepność samoprzylepnego spodu lub materiał ulegnie uszkodzeniu, produkty te trzeba od razu wymienić.

    • Oferujemy również zapory odgradzające do umieszczenia na stałe, które można zainstalować wokół miejsc składowania beczek.


    Bariery zabezpieczające są odporne na wiele chemikaliów, olejów i cieczy na bazie wody. Odporność tą należy jednak ustalić indywidualnie w ramach oceny ryzyka przeprowadzanej w oparciu o stosowane w danej firmie substancje.



    Na co należy zwrócić uwagę w przypadku barier zabezpieczających?



    Zapewniając blokadę w razie wycieku, bariery zabezpieczające dają czas na reakcję, ale nie rozwiązują problemu. Należy zatem zadbać również o dostępność włóknin wiążących i granulatów wiążących, a także węży wchłaniających. Ponadto np. zapory mogą w sytuacji awaryjnej zatrzymać ciecz tylko do pewnego poziomu – większe możliwości mają tutaj wanny awaryjne.



    W razie jakichkolwiek pytań najbezpieczniej skierować je do nas. Zachęcamy do kontaktu z nami.