Zasłony paskowe

Zasłony paskowe to idealna ochrona maszyn oraz możliwość oddzielania hal. Zasłony paskowe z PCV są doskonałym, niedrogim rozwiązaniem stosowanym w dużych przejściach hal. W znacznym stopniu szczelne, otwierają się wyłącznie na szerokość przejeżdżającego pojazdu czy ładunku. Przy tym są bardzo praktyczne!


Zasłony paskowe są produktami na miarę wyprodukowanymi w oparciu o zamówienie. Prosimy o kontakt w celu dokonania prawidłowego zamówienia.

Zasłony paskowe: elastyczne gwaranty właściwego środowiska pracyPył, brud, hałas, różnice temperatur: istnieje wiele czynników, które chce się ograniczyć do jasno określonego obszaru roboczego. Na szczęście zasłony paskowe rozwiązują ten problem w szczególnie elastyczny sposób, a także redukują koszty i nakład pracy w zakresie logistyki.Do czego potrzebne są zasłony paskowe?W wielu przypadkach zasłony paskowe są lepszym rozwiązaniem niż drzwi i bramy. Nachodzące na siebie lamele z tworzywa zapewniają bowiem nieprzepuszczalną powierzchnię, która zatrzymuje hałas, zimno, ciepło i brud. Jeśli jednak trzeba przemieścić się stertownikiem z punktu A do punktu B, przez te zasłony z PVC można łatwo przejechać, nie martwiąc się o ich otwieranie i zamykanie.Zasłony lamelowe są zatem jednocześnie czynnikiem zwiększającym wydajność i zmniejszającym koszty. Dzięki nim skutecznie zatrzymuje się bowiem również przeciągi itp., co minimalizuje koszty energii.Ponieważ zasłony paskowe są łatwe w montażu i równie łatwe w przenoszeniu, można je również wykorzystać do wytyczenia (tymczasowych) obszarów roboczych, w których w przeciwnym razie wymagane byłyby systemy ścianek działowych i biura halowe lub specjalne systemy zabudowy.Wybór: zasłona paskowa do przesuwania czy zainstalowana na stałe?Standardowo oferujemy zasłony paskowe montowane na stałe, w których lamele są zawsze na swoim miejscu. Oznacza to, że bariera ta zapewnia szczególnie wysoki poziom ochrony i izolacji, nawet jeśli przejeżdża się przez nią dużym, nieporęcznym urządzeniem.Na zapytanie możemy również dostarczyć zasłony paskowe do przesuwania o długości szyny wykonanej na miarę. Te elastyczne bariery są idealne do obszarów, przez które przejeżdża się nie tylko zwykłymi środkami transportu dla logistyki magazynowej, ale również dużymi ciężarówkami itp. Ponadto warianty te optymalnie nadają się do wyznaczania elastycznych granic pomieszczeń.W jakich obszarach zasłona paskowa musi być antystatyczna?Wyładowania antystatyczne stwarzają ryzyko zwłaszcza w pomieszczeniach sterylnych bądź przy maszynach lub produktach precyzyjnych. Dlatego też antystatyczne zasłony paskowe są lepszą alternatywą wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z takimi przedmiotami.Chętnie doradzimy Państwu, które zasłony paskowe nadają się do chłodni, myjni samochodowych lub innych specjalnych obszarów roboczych. Zachęcamy do kontaktu z nami.