Schody przemysłowe

Schody przemysłowe są bardzo praktycznym elementem wyposażenia, zapewniającym wygodne wspinanie się oraz bezpieczny dostęp do drzwi, płaskich dachów, maszyn itp. Dodatkowo gwarantują wystarczającą ilość powierzchni stojącej przy pracy z narzędziami. Na zapytanie dostępne są wysokości pośrednie i konstrukcje specjalne – prosimy o kontakt!

W kategorii Schody przemysłowe oferujemy Państwu produkty następujących marek: MUNK.

Schody przemysłowe – bezpieczeństwo stopień po stopniu.W wielu zakładach schody przemysłowe to ważne elementy zapewniające sprawny przebieg pracy. Wykonywane przy budynkach lub maszynach prace porządkowe, konserwacyjne i przeglądy można przeprowadzać wyłącznie dzięki zapewnieniu bezpiecznego dostępu. Za pomocą pomostów ze schodami można również skracać drogę: zamiast obchodzić daną instalację, pracownicy zwyczajnie nad nią przechodzą.Do drabin schodkowych i schodów przemysłowych, które umożliwiają dostęp lub wspięcie się na drugi poziom lub do maszyny, zastosowanie ma norma DIN EN ISO 14122. Zgodnie z normą DIN 18065 schody przemysłowe nie nadają się do celów mieszkalnych.Co sprawia, że schody przemysłowe są bezpieczne?Przepisy techniczne właściwe dla schodów przemysłowych zapewniają Państwa pracownikom bezpieczne warunki pracy na każdym stopniu. Podczas wyboru kolejnych schodów lub pomostów powinni Państwo przestrzegać następujących punktów wynikających z normy DIN EN ISO 14122:  • Schody przemysłowe są często produkowane z kątem nachylenia 45 st. W przypadku drabin schodkowych, które zapewniają dostęp do maszyn, dozwolony jest jednak kąt nachylenia większy niż 45 st. i sięgający do 75 st. Zalecamy jednak, by nie przekraczali Państwo 60 st.

  • Schody przemysłowe o wysokości pionowej powyżej 500 mm i z boczną szczeliną obok policzka schodów, której szerokość przekracza 120 mm, muszą być wyposażone w co najmniej jedną poręcz po tej stronie. W przypadku gdy szerokość biegu schodów wynosi powyżej 1200 mm konieczna jest poręcz po obu stronach. Zasadniczo dwie poręcze zapewniają większe bezpieczeństwo. Dodatkowe poręcze znajdą Państwo przy produktach w zakładce „Wyposażenie dodatkowe / części zamienne''.

  • Stopnie muszą być skonstruowane w taki sposób, aby możliwy był odpływ wody; w zależności od obszaru zastosowania osiąga się to dzięki ryflowaniu, profilowaniu lub perforowanym profilom.

  • Powierzchnia stopni schodów musi być antypoślizgowa.


Jakie schody przemysłowe możemy Państwu zaoferować?Schody przemysłowe, podobnie jak wszystkie pozostałe drabiny i rusztowania z naszego sklepu, podlegają surowym kontrolom jakości i bezpieczeństwa. Nasze produkty spełniają wymogi wszystkich obowiązujących norm.U nas znajdą Państwo pomosty i schody przemysłowe ze stali i aluminium do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Wystarczy kliknąć na wybrany produkt i zastosować filtry zgodnie z wymaganą wysokością, liczbą stopni, wysięgiem lub ciężarem. Pasujące kombinacje są automatycznie oznaczane kolorem. Jeśli natomiast potrzebują Państwo innych rozmiarów lub kompletnych konstrukcji specjalnych, prosimy o kontakt telefoniczny. Nasi pracownicy serwisu chętnie postarają się o model odpowiadający Państwa potrzebom.