Krzesła do pracy

No tak, pod koniec dnia pracy znów ten uciążliwy ból pleców? Nie, to nie kwestia wieku ani rodzaju pracy. Winne jest wyłącznie złe krzesło. Zdrowa pozycja siedząca wymaga wsparcia, jaką zapewni jedynie odpowiednio dobrane krzesło robocze.

Ergonomiczne krzesła robocze dla przemysłu i zakładuNajważniejsze to siedzieć i pracować – tak było kiedyś! Dziś ergonomia jest jednym z najważniejszych tematów istotnych z punktu widzenia zdrowia w miejscu pracy. Nasze krzesła robocze zapewniają szybki kurs, jak zadbać o zdrową i odprężoną pozycję siedzącą w czasie pracy, a tym samym zyskać zadowolonych pracowników. Prosimy usiąść wygodnie i zachęcamy do lektury!
Jaka jest rola nowoczesnych krzeseł roboczych?Niezależnie od tego, jak bardzo to lubimy, siedzenie jest jedną z najbardziej nienaturalnych i szkodliwych pozycji. Kręgosłup przyjmuje niezdrową krzywiznę, krążenie krwi w nogach jest zaburzone, a mięśnie i ścięgna stale są jednostronnie obciążane. Do tego dochodzi nieprawidłowa postawa ciała przyjmowana podczas wielogodzinnej pracy z ciężkimi przedmiotami lub narzędziami.Nowoczesne krzesła robocze, taborety robocze i podpory do stania powinny wspierać zdrową pozycję siedzącą, poprawiać postawę w określonych pozycjach roboczych i zachęcać pracowników do częstszego wstawania i poruszania się. Dlatego polecamy ergonomiczne krzesła robocze z regulacją wysokości do przemysłu i zakładu. Nasze krzesła robocze są dostępne z podłokietnikami lub bez, z rolkami lub bez, z oparciem lub bez, z podnóżkami lub podpórkami na stopy i oczywiście z regulacją wysokości.  • Krzesła robocze wspierają i odciążają plecy w newralgicznych punktach kręgosłupa.

  • Specjalnie ukształtowane powierzchnie siedzisk umożliwiają optymalne ułożenie nóg, które poprawia krążenie krwi.

  • Mechanizmy odchylania i bujania umożliwiają przyjęcie od czasu do czasu odprężonej pozycji ciała.

  • Szkielety z regulacją wysokości idealnie dopasowują się do wzrostu i budowy ciała użytkownika.

  • Wysokiej jakości tapicerka i obicia o specjalnych właściwościach np. do pomieszczeń sterylnych sprawiają, że ergonomia to podstawa w każdym obszarze roboczym.Jaka jest różnica między krzesłami roboczymi a krzesłami biurowymi?Praca w biurze nie wymaga czujności koniecznej przy taśmie produkcyjnej ani obróbki części wrażliwych na wyładowania elektrostatyczne. Dlatego w krzesłach biurowych stawia się przede wszystkim na wygodę, ergonomię i odciążenie, jeśli chodzi o typowe pozycje przyjmowane przy biurku.Krzesła robocze z kolei wykorzystuje się również na produkcji, w warsztatach, laboratoriach lub pomieszczeniach sterylnych. Takie otoczenie wymaga wyposażenia tych krzeseł w specjalne powłoki, szkielety ESD i w wersji pozwalającej zapewnić najwyższą higienę, a także w odpowiednie rolki ESD. Wiele krzeseł roboczych ma również większą wysokość całkowitą, co jest niezbędne w pracy przy maszynach i taśmach produkcyjnych.
Jakie są najlepsze krzesła robocze? Jak wybrać odpowiedni egzemplarz?Gotowość do użycia w różnych obszarach firmy o specjalnych wymaganiach regulują odpowiednie przepisy. W kwestii właściwego dopasowania do każdego pracownika najlepiej zapytać samych użytkowników.Optymalne krzesło robocze musi być dopasowane do wagi, wzrostu, płci i podstawowych wymagań fizycznych pracownika. Nie ma zatem jednego uniwersalnego rozwiązania dla całej firmy i wszystkich pracowników.Ogólnie rzecz biorąc, bezpiecznym wyborem będą te krzesła robocze, które zapewniają jak największą elastyczność, jeśli chodzi o właściwości oparcia, wysokość siedziska, nachylenie siedziska i możliwości dynamicznego siedzenia. A tak na marginesie: w naszej ofercie mamy również krzesła i stoły robocze ESD. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć na stronach poszczególnych produktów. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta!
Te produkty mogą Państwa zainteresować:Maty ochronne | Kanały kablowe | Wózki z blatem | Kontenery szufladowe | Ramiona uchylne | Szafki na ubrania | Krzesła robocze bimos | Stoły robocze EUROKRAFTpro