Pasy mocujące, taśmy napinające

W celu profesjonalnego zabezpieczania dużych ładunków na czas transportu zalecamy stosowanie pasów mocujących i pasów napinających. Materiały wykonania, tj. poliester i stal, są mało rozciągliwe i odporne na starzenie się, dzięki czemu gwarantują długą żywotność tych produktów. Już teraz warto zabezpieczyć swój ładunek za pomocą pasów mocujących i napinających!

W kategorii Pasy mocujące, taśmy napinające oferujemy Państwu produkty następujących marek: Pfeifer.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Długość [mm]
1200
1200
8000
8000
-
Istotne
Liczba artykułów: 14

Pasy mocujące i pasy napinające – bezpieczeństwo podczas transportuPasy są obowiązkowe, i to nie tylko dla osób. Jeśli bowiem transportowany towar nie zostanie odpowiednio zabezpieczony, istnieje ryzyko, że przewróci się on na następnym zakręcie lub będzie się przesuwał po powierzchni ładunkowej. W najgorszym razie może to doprowadzić do poważnych wypadków. Na szczęście w kaiserkraft oferujemy pasy mocujące i siatki mocujące, które wytrzymują działające na nie siły, nawet te o dużym natężeniu.Jak używać pasów mocujących lub napinających?Pasy mocujące lub pasy napinające służą do zabezpieczenia ładunku tak, aby pozostawał na swoim miejscu. Istnieje kilka metod takiego mocowania. Szczególnie popularne jest mocowanie opasaniem. W tym celu należy napiąć pas mocujący nad ładunkiem i przymocować go po obu stronach na powierzchni ładunkowej. Grzechotka na pasie zapewnia odpowiednie naprężenie, które dociska transportowany towar i zapobiega jego przesuwaniu. Jeszcze lepsze rezultaty osiąga się dzięki dodatkowemu zastosowaniu maty antypoślizgowej.Jeśli na przewożonym towarze znajdują się punkty mocowania, można również wybrać mocowanie po przekątnej lub ukośne. W obu przypadkach pas należy przymocować bezpośrednio do ładunku i do powierzchni ładunkowej. Liczba pasów mocujących zależy od kilku czynników: od wagi ładunku, jego wymiarów oraz charakterystyki przestrzeni ładunkowej. Istotną rolę odgrywa również nośność pasów napinających. W razie wątpliwości: lepiej użyć jednego pasa za dużo niż za mało.Jakie rodzaje mechanizmów mocujących stosuje się w pasach mocujących?Pasy mocujące są dostępne z różnymi rodzajami mechanizmów mocujących.  • Klamra zaciskowa: w tym przypadku pas może być przeciągnięty przez klamrę w jednym kierunku, w drugim jest on zablokowany.

  • Grzechotka: poprzez ruch w dół dźwignią grzechotki pas zostaje napięty. W ten sposób już przy użyciu grzechotek o krótkiej dźwigni można uzyskać znaczną siłę naprężania. Jeszcze lepsze efekty uzyskuje się dzięki grzechotkom o długiej dźwigni.


Mocowanie pasów napinających do burty pojazdu lub do powierzchni ładunkowej ułatwia osprzęt końcowy z hakami lub karabińczykami.Jak długo można używać pasów mocujących?Wysokiej jakości pasy mocujące zachowują trwałość, jeśli są chronione przed uszkodzeniami, na przykład poprzez stosowanie osłony krawędzi. Ponieważ jednak mimo zachowania wszelkiej ostrożności wciąż może dojść do wypadku, w przepisach przewidziano obowiązek corocznej kontroli pasów napinających przez eksperta. Wszelkie pęknięcia, deformacje lub inne uszkodzenia oznaczają, że nadszedł czas na wymianę pasa na nowy.Nawiasem mówiąc, wymiana niezbędna jest również w przypadku brakującej lub nieczytelnej etykiety identyfikacyjnej. W przeciwnym razie w przypadku kontroli narażają się Państwo na surowe kary.Jak można inaczej zabezpieczyć transportowane towary?Zamiast pasa można również użyć siatki. Nasze siatki mocujące z wbudowanymi klamrami szybkonapinającymi są łatwe do zamocowania. Stanowią one praktyczne rozwiązanie, jeśli przewozi się kilka towarów na jednej palecie i chce się zapobiec uwolnieniu małych części podczas podróży.W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań dotyczących pasów i siatek mocujących prosimy o kontakt z nami. Chętnie udzielimy wskazówek na temat zabezpieczania ładunku, a także urządzeń podnośnych i podnośników, łańcuchów zawieszanych, pasów nośnych i innych naszych produktów, które zapewnią płynną pracę.