Wyposażenie dodatkowe ESD

Nawet na stanowisku pracy ESD decydującą rolę odgrywają detale. Prawdziwą ochronę przed niepożądanymi wyładowaniami można zagwarantować tylko wtedy, gdy zadba się o odpowiednie wyposażenie dodatkowe ESD.

W kategorii Wyposażenie dodatkowe ESD oferujemy Państwu produkty następujących marek: Treston, NOTRAX, Kongamek, eurokraft pro.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 23

Wyposażenie dodatkowe ESD na stanowisku pracy – od dobrej do doskonałej ochronyJeśli stanowisko pracy ESD zostało starannie urządzone, ale nadal występują niekontrolowane wyładowania, warto przyjrzeć się detalom. Wyposażenie dodatkowe ESD zawiera ważne elementy dla strefy EPA i dba o szczegóły, które niekiedy mają największy wpływ na ochronę.
Co można zaliczyć do istotnego wyposażenia dodatkowego ESD?Każdy profesjonalista zna typowe źródła niepożądanych wyładowań elektrostatycznych na stanowisku pracy ESD: pracownicy, sprzęt, narzędzia pracy i środki transportu. Dla każdego z tych źródeł dostępne jest wyposażenie dodatkowe ESD, które nie tylko zwiększa, lecz w niektórych przypadkach wręcz zapewnia ochronę.Oprócz zalecanej odzieży roboczej ESD każdy pracownik powinien nosić opaskę ESD na nadgarstek. W ten sposób zapewnia się uziemienie. Na stopach należy nosić obuwie robocze zgodne z wymogami ESD lub praktyczną opaskę na piętę.Jeśli podstawowe wyposażenie w postaci krzeseł ESD i stołów ESD nie do końca spełnia potrzeby użytkownika na stanowisku pracy ESD, dobrym rozwiązaniem są elementy dodatkowe, takie jak półki lub płyty perforowane. Do przechowywania i transportu elementów najlepiej sprawdzą się skrzynki magazynowe ESD – wraz z odpowiednim wyposażeniem dodatkowym ESD, takim jak pokrywy uchylne lub nakładane.Wtyczki uziemiające są najważniejszym połączeniem między przewodem uziemiającym a zalecanymi matami podłogowymi, bez których strefa EPA – czyli strefa zabezpieczona przed wyładowaniami elektrostatycznymi (Electrostatic Protected Area) – nie jest dopuszczona do użytku.Ponadto oferujemy sprzęt roboczy, taki jak zgodne z wymogami ESD wagi przemysłowe, oraz wszystko, co niezawodnie zapobiega iskrzeniu.
Na co należy zwrócić uwagę w przypadku wyposażenia dodatkowego ESD?Wszystkie produkty stanowiące wyposażenie strefy EPA, począwszy od systemu regałów ESD aż po urządzenia transportowe ESD, muszą podlegać regularnym kontrolom, aby zapewnić ich zgodność z normami. Dzięki wyposażeniu dodatkowemu ESD w najlepszym razie można uniknąć konieczności kupowania na nowo całego zestawu. Gdy tylko zdolność do rozpraszania ładunków spada, konieczna jest bowiem wymiana danego produktu.Mimo że wyposażenie dodatkowe ESD jest niezbędne, największą ochronę przed niepożądanym wyrównaniem napięć zapewnia prawidłowe postępowanie w tym specjalnym obszarze roboczym. Dlatego należy przeszkolić pracowników i uczulić ich na niezbędne szczegóły, takie jak noszenie opaski ESD na nadgarstku.Aby dowiedzieć się więcej o ESD, strefie EPA i zasadach elektrostatyki, zachęcamy do lektury naszego poradnika ESD: ochrona przed katastrofalnymi w skutkach wyładowaniami.