Szlabany

Wyraźne sygnały wizualne: szlabany regulują ruch na terenach wewnątrzzakładowych i publicznych oraz znakują obszary ryzyka. Są one praktycznym rozwiązaniem, gdy trzeba zamknąć dane ścieżki lub drogi bądź uniemożliwić dostęp do niektórych części terenu. Od małych zapór drogowych po całe instalacje szlabanowe – w sklepie internetowym kaiserkraft czeka na Państwa różnorodny wybór szlabanów.

W kategorii Szlabany oferujemy Państwu produkty następujących marek: Mannus.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 33

Szlabany – wyraźne oznakowanie przebiegu trasySzlabany pozwalają ograniczyć dostęp do określonych obszarów. Na przykład pracownicy lub osoby odwiedzające mogą wejść na teren obiektu dopiero po wylegitymowaniu się. Zapory drogowe również nadają się do odgradzania obszarów. Dzięki produktom do odgradzania z naszej oferty można zapewnić wyraźne oznakowanie przebiegu trasy.Rozsądne wykorzystanie instalacji szlabanowych na terenie zakładuZalety instalacji szlabanowych: przyciągają uwagę i regulują ruch na terenie zakładu. Przykładowo dzięki zastosowaniu zapór drogowych uniemożliwia się rowerzystom korzystanie z chodników, a tym samym zmniejsza ryzyko wypadków. Szlabany zapobiegają również parkowaniu pojazdów na parkingu firmowym przez osoby nieupoważnione. W ten sposób można mieć pewność, że tylko pracownicy firmy będą parkować swoje samochody na terenie zakładu – a to z kolei jest istotne także ze względów ubezpieczeniowych.Szlabany, wraz z innymi produktami do odgradzania i znakowania, są niezbędnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo pracy. Uzupełnieniem oferty szlabanów są również m.in. ograniczniki wysokości. Dzięki odblaskowej powierzchni wyraźnie wskazują one, jaką maksymalną wysokość mogą mieć samochody ciężarowe, autobusy itp., by mogły wjechać bez narażania kierowców, innych pracowników lub ładunku.Czy istnieją przepisy odnoszące się konkretnie do szlabanów i zapór drogowych?Ponieważ instalacje szlabanowe są elementem terenów zakładowych, stosuje się do nich rozporządzenie w sprawie stanowisk pracy oraz rozporządzenie w sprawie BHP. W tych przepisach szlabany, w zależności od ich napędu i sposobu działania, traktuje się jak drzwi i bramy. Oznacza to, że każdy szlaban musi być zainstalowany w taki sposób, aby kierować ruchem osób i pojazdów.Ponadto szlabany i zapory drogowe w wyraźny sposób odgradzają od siebie jezdnie i chodniki, minimalizując ryzyko wypadku. Instalacje szlabanowe w połączeniu z innymi oznaczeniami i barierami są zatem częścią koncepcji bezpieczeństwa w zakładzie – sprawiają, że obszary niebezpieczne są widoczne, co z kolei zmniejsza ryzyko wypadków.Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem instalacji szlabanowej i potrzebują doradztwa podczas wyboru odpowiednich modeli, zachęcamy do kontaktu z nami. Nasz przyjazny zespół serwisowy chętnie udzieli cennych wskazówek!
Te produkty mogą Państwa zainteresować:Popielnice ścienne | Odkurzacze | Czyszczenie podłóg | Niszczarki | Kraty odgradzające Rubbermaid | Bariery taśmowe Tensator