Niszczarki dokumentów

Kosz na papier to istotna luka bezpieczeństwa! Miejsce wrażliwych danych personalnych jest w niszczarce dokumentów. Jedyną ochrona przed nadużyciem i kradzieżą danych osobowych jest ich odpowiednia utylizacja.

W kategorii Niszczarki dokumentów oferujemy Państwu produkty następujących marek: HSM, IDEAL, Rexel, Leitz, Fellowes, SHREDCAT.

Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 92

Niszczarki dokumentów zapewniające przepisowe usuwanie wrażliwych dokumentówAby poufne dokumenty nie trafiły w niepowołane ręce, palono je niegdyś w koszach paleniskowych. Nasze niszczarki dokumentów są jednak znacznie skuteczniejsze i nie powodują zadymienia. Dostępne w różnych rozmiarach i o różnych poziomach bezpieczeństwa, skutecznie chronią one przed wysokimi karami z powodu naruszenia ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) czy szpiegostwa przemysłowego.Jak działa niszczarka dokumentów?Niezależnie od tego, czy niszczarka jest duża, czy mała, przeznaczona do domu lub biura, zasada jej działania jest zawsze taka sama. Tnie ona nośnik danych na tak małe kawałki, by nie było możliwe ich ponowne złożenie. Można przy tym wyróżnić cięcie na paski w urządzeniach podstawowych, cięcie na krzyż oraz cięcie w ścinki.Jakie są różnice między poszczególnymi poziomami bezpieczeństwa?Im wrażliwsze dane, tym drobniej powinny być pocięte. Tylko w taki sposób można dopilnować, by dokumenty finansowe lub patenty nie trafiły do konkurencji. U nas znajdą Państwo niszczarki dokumentów we wszystkich trzech klasach ochrony i o siedmiu poziomach bezpieczeństwa wg DIN 66399. Dzięki temu zawsze są Państwo bezpieczni – kiedy chcą Państwo pociąć w paski katalogi i notatki lub zmienić bardzo poufne dokumenty w drobne ścinki.


W pamięci należy zachować cyfrę cztery. W RODO ten poziom bezpieczeństwa uznaje się za minimalny, jeśli chodzi o niszczenie danych osobowych.Dlaczego ważny jest rozmiar niszczarki dokumentów?Jeśli niszczarka dokumentów ma być poręczna i dyskretna, modele o poj. do 25 litrów zajmują niewiele miejsca i mieszczą się w każdym rogu. W otwartych przestrzeniach biurowych lub w razie ciągłego użytkowania szybko jednak się zapełniają i wymagają ciągłego opróżniania. Dlatego też w kaiserkraft znajdą Państwo również urządzenia o cztero- lub pięciokrotnie większej pojemności. Dzięki dużej wydajności cięcia proces niszczenia przebiega szybciej niż spalanie. W przypadku niszczenia dużej ilości papierów niezwykle pomocna jest funkcja automatycznego podawania Autofeed. Wystarczy wprowadzić materiały i wcisnąć „Start''. Resztą zajmie się niszczarka, a Państwo mogą poświęcić uwagę innym zadaniom.Jeśli Państwa firma stawia na systemy niewykorzystujące papieru, w zależności od wersji nasze niszczarki dokumentów nadają się również do płyt CD, DVD i kart kredytowych. Skutecznie i przepisowo można również niszczyć pamięci USB.W razie dodatkowych pytań dotyczących wyboru niszczarki dokumentów zachęcamy do lektury naszego poradnika zakupowego „Sposób na znalezienie właściwej niszczarki dokumentów''. Chętnie doradzimy Państwu również osobiście. Ponadto znajdą Państwo u nas wiele innych praktycznych maszyn biurowych, takich jak laminatory i oczyszczacze powietrza zapewniające zdrową atmosferę pracy, a także meble biurowe, w tym szafki na kartotekę wiszącą. Co do kosza paleniskowego, można go zawsze wykorzystać podczas grilla.