Zasłony, maski i osłony spawalnicze

Pewne zawody wymagają stosowania osłon spawalniczych, chroniących przed oparami, intensywnym światłem i iskrami, które przy okazji nie ograniczają manewrów podczas pracy. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty, dzięki którym z łatwością skompletują Państwo profesjonalne wyposażenie ochronne.

Twoje filtry
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Wysokość [mm]
1900
1900
2100
2100
-
Istotne
Liczba artykułów: 16

Ochrona podczas spawania – przed iskrami, światłem i oparamiJako ochrona spawalnicza wystarczą okulary spawalnicze? To jedynie połowa prawdy. Jeśli bowiem ktoś zawodowo zajmuje się spawaniem, potrzebuje więcej, aby chronić siebie i swoje otoczenie. Poza tym nasze maski spawalnicze są lepsze niż jakiekolwiek okulary spawalnicze. Zacznijmy jednak od początku.Jak można się chronić podczas spawalnia?Są tacy, którzy spawają w podkoszulkach i sandałach. Naszym zdaniem nie jest to dobry pomysł. W końcu podczas spawania nie tylko wytwarza się ciepło, które zagraża oczom, lecz powstają także iskry i toksyczne opary.Dlatego też są Państwo prawnie zobowiązani do zapewnienia pracownikom niezbędnego sprzętu ochronnego do spawania. I dlatego też w kaiserkraft oferujemy szeroką gamę odzieży ochronnej, od obuwia ochronnego i spodni po rękawice i produkty do ochrony słuchu. Jest to odzież, która chroni nawet w warunkach wysokich temperatur.Nie wolno również zapominać o ochronie oczu i twarzy. Ani o ochronie otoczenia. Nawet najlepsze ubrania robocze na nic się nie zdadzą, jeśli iskra doprowadzi do pożaru warsztatu.Jak zapewnić optymalną ochronę podczas spawania?Krok 1: automatyczna maska spawalnicza zamiast okularówZacznijmy od oczu i twarzy oraz od wyjaśnienia, dlaczego nasze maski spawalnicze premium są lepsze niż okulary spawalnicze:  • Automatyczne maski spawalnicze automatycznie dostosowują stopień zaciemnienia do jasności. Ciemnieją podczas spawania, a po jego zakończeniu natychmiast się rozjaśniają. Oznacza to, że pracownicy są dobrze chronieni podczas spawania i mają dobrą widoczność, gdy nie spawają – bez kłopotliwego zakładania i zdejmowania maski.

  • Maska chroni m.in. przed iskrami całą twarz, nie tylko oczy.


Krok 2: ścianki ochronne, plandeki, koce chroniące przed odpryskamiDo ochrony znajdujących się wokół osób i rzeczy oferujemy w kaiserkraft następujące produkty:  • Spawalnicze ścianki ochronne skutecznie chronią przed łukiem, promieniowaniem i odpryskami. Dostępne są wersje z lamelami lub bez oraz z kółkami dla większej elastyczności.

  • Jeśli potrzebna jest tylko ścianka bez stelaża, dobrą alternatywą jest plandeka spawalnicza. Plandeki takie można również łączyć ze sobą, jeśli ścianka ma być większa.

  • Do układania na podłodze polecamy co najmniej jeden koc chroniący przed odpryskami.


Normy itp. – na to należy zwrócić uwagęPonieważ podczas spawania nic nie należy pozostawiać przypadkowi, ochrona stosowana podczas spawania musi spełniać określone normy, np. ścianki ochronne muszą być zgodne z normą DIN ISO EN 25980. W przypadku przyłbic spawalniczych decydującym czynnikiem jest poziom ochrony lub stopień zaciemnienia. U nas znajdą Państwo również maski spawalnicze, które mogą być dostosowane do różnych poziomów ochrony dla różnych prac spawalniczych. Poza tym ważną rolę odgrywają takie kryteria jak waga, wymiary i mobilność.Jeśli nadal się Państwo wahają, chętnie pomożemy podjąć właściwą decyzję, jeśli chodzi o wybór ochrony spawalniczej, a także odpowiemy na pytania dotyczące innych produktów z zakresu bezpieczeństwa pracy, wyposażenia zakładów lub wyposażenia biur.Te produkty mogą Państwa zainteresować:Maty ESD | Apteczki | Pojemniki na narzędzia | Ręczne wózki podnośne | Ruszty podłogowe | Wyświetlacz LED | Stoły warsztatowe RAU