Skimmery

Oleje obce w sprzęcie roboczym? Nie wolno do tego dopuścić. Najlepszym sposobem jest użycie skimmera do oleju – dla czystych emulsji i dyspersji. U nas znajdą Państwo zarówno skimmery z magnetyczną podstawą, jak i ze stojakiem. Dzięki nim można zmniejszyć koszty utylizacji i wydłużyć żywotność maszyn i systemów filtrujących! Poniżej prezentujemy informacje ułatwiające wybór odpowiedniego produktu.

Zakup skimmera do oleju: nakaz czystości przemysłowejMiejsce oleju jest w zbiornikach lub silnikach, a nie w dyspersjach czyszczących lub smarach chłodzących. Skimmery do oleju działają niczym odkurzacze taśmowe, bezpiecznie i wydajnie usuwając cząsteczki oleju z cieczy. Jest to korzystne nie tylko w codziennej pracy, lecz także w przypadku wycieku.Jak działa skimmer do oleju?Skimmery taśmowe składają się z niekończącej się taśmy, która jest poruszana przez napędzaną silnikiem rolkę napędową i bloczek. Bloczek jest zanurzany w cieczy, a następnie uruchamia się skimmer.Unoszące się na powierzchni oleje i smary przylegają do taśmy i za pomocą rolki i bloczka są transportowane z cieczy do zbieracza. W skimmerach wężowych oleje obce są oddzielane na wydrążonym, niekończącym się wężu; skimmer tarczowy wykorzystuje do pracy obracającą się, samoprzylepną tarczę i zbieracze.Obszary zastosowaniaUrządzenia te nadają się zarówno do konserwacji maszyn, jak i w pewnym stopniu do neutralizacji i usuwania wycieków. W ramach konserwacji maszyn skutecznie usuwają oleje obce z emulsji i dyspersji, które zapewniają sprawne funkcjonowanie wielu systemów:

Skimmery oleju można również wykorzystywać do oczyszczania ścieków, ułatwiając w ten sposób gospodarkę o obiegu zamkniętym. W obszarze neutralizacji i usuwania wycieków są one wprawdzie znacznie mniej skuteczne niż włókniny wiążące lub węże wchłaniające, lecz w przypadku małych zbiorników wodnych mogą służyć za prowizorycznych pomocników.KorzyściSkimmer taśmowy wykonuje cenną pracę w zakresie konserwacji maszyn, chłodziw i systemów filtrujących.  • Emulsje i dyspersje są wolne od olejów obcych i zachowują swoją wydajność.

  • Utylizacja materiałów procesowych może odbywać się znacznie rzadziej.

  • Systemy mają dłuższą żywotność.

  • Ograniczenie występowania bakterii zmniejsza ryzyko powstawania nieprzyjemnych zapachów.


Jak wybrać skimmer do oleju?To, która wersja skimmera będzie najlepszym wyborem, zależy zasadniczo od ilości cieczy do oczyszczenia i wymaganych wartości wydajności. Skimmery taśmowe stosuje się zwłaszcza w obróbce metali i wszechobecnych zbiornikach chłodziwa. Jako kompaktowe i niedrogie urządzenia doskonale nadają się do zbiorników o typowych rozmiarach, a także dobrze radzą sobie z wahaniami poziomu cieczy.Chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniej wersji. Wystarczy skontaktować się z nami.