Drabiny i rusztowania

To właśnie u nas znajdą Państwo drabiny, podesty, stopnie i rusztowania do różnych zastosowań i różnorodnych miejsc. Wszystkie warianty cechują się solidnością, stabilnością i ergonomicznym wykonaniem. Każdy z wariantów to gwarantowany dobry wybór.

Drabiny i rusztowania do bezpiecznego wspinania się.


''Do prac na wysokości potrzebna jest drabina.'' To, co brzmi tak łatwo, w rzeczywistości może okazać się nie lada wyzwaniem. Czy drabina, czy rusztowanie – pewne wymogi należy bezwzględnie spełnić tak, aby sprzęt do pracy na wysokości – był bezpieczny a Państwo ubezpieczeni w razie wypadku. W dalszej części dowiedzą się Państwo, na co należy lub trzeba zwrócić uwagę podczas jego zakupu.Który produkt nadaje się do czego?Aby upewnić się, że wybierają Państwo właściwy produkt, mogą Państwo zadać sobie już na wstępie pytania, które ułatwią Państwu poszukiwanie właściwego produktu. 1. Jaką powinien mieć maksymalną wysokość? Wzrost Państwa pracowników odgrywa przy tym równie ważną rolę.

 2. Jakie ilości materiałów roboczych przemieszczane są podczas prac na wysokości? Ta informacja jest ważna ze względu na nośność oraz szerokość stopni lub samej platformy roboczej.

 3. Ile może unieść drabina, podest lub rusztowanie? Należy przy tym zwrócić uwagę na ciężar osób + materiałów roboczych.

 4. Jak szeroki ma być produkt po stronie wchodzenia?

 5. Czy drabina jest przenoszona czy zabierana samochodem?

 6. Czy potrzebuję produktów z materiałów odpowiednich dla określonych wpływów otoczenia jak chemikalia, temperatury czy elektryka?


Pytania te należy śmiało zadać innym użytkownikom drabin i rusztowań tak, żeby podczas pracy czuli się bezpiecznie i byli zadowoleni z wybranego materiału do pracy.A propos bezpieczeństwa: raz do roku drabiny i rusztowania należy poddać kontroli, sprawdzającej, czy wciąż nadają się do stosowania. O kontroli nie wolno w żadnym wypadku zapomnieć.


Normy DIN należy spełniać również podczas produkcji drabin i rusztowań, stosowanych w środowisku przemysłowym: dla zabezpieczenia Państwa zakładu oraz Państwa pracowników.Jakie normy obowiązują dla drabin i rusztowań? • Drabiny przenośne muszą być zgodne z DIN EN 131-1 do 4. Należą do nich zarówno drabiny dostawne jak i rozsuwane oraz drabiny uniwersalne i przegubowe. Uwaga: od dnia 01.01.2018 obowiązują zmiany do normy DIN EN 131 część 1 i 2: drabiny dostawne od/ponad 3 m długości muszą być wyposażone w poszerzaną podstawę.

 • Podesty muszą być zgodne z normą DIN EN 14183. Podesty to przenośne wejścia, których najwyższy stopień ma wysokość maks. 1,0 m.

 • Rusztowania ruchome muszą być zgodne z normą DIN EN 1004. Nie dotyczy to jednak małych rusztowań, rusztowań elewacyjnych i ochronnych.

 • Schody przemysłowe i pomosty robocze muszą być zgodne z normą DIN EN ISO 14122-1 do 4. Norma dotyczy stabilnie ustawionych dojść do maszyn.

 • Stabilnie ustawione drabiny stałe muszą być zgodne z normą DIN EN 18799-1 lub DIN EN 14094-1. Mogą one służyć za drabiny awaryjne lub za dostęp i przejście do maszyny.


Jakie drabiny znajdą Państwo w naszej ofercie?Wszystkie drabiny i rusztowania z naszej oferty spełniają wymagania właściwych norm. Współpracujemy ze znanymi producentami, takimi jak Zarges, MUNK czy Hailo, w ofercie posiadamy również drabiny i rusztowania marki własnej EUROKRAFT. Pozwalają nam one zaoferować Państwu wyłącznie niezawodne i bezpieczne produkty. • Drabiny: obok drabin uniwersalnych, stosowanych jako drabiny dostawne lub stojące, otrzymają Państwo również drabiny ruchome lub drabiny z ergonomicznym uchwytem „ergo-pad''. W przypadku, gdy drabiny są często transportowane, dobrym rozwiązaniem są modele składane oraz z regulacją wysokości. Do dużych ciężarów oferujemy drabiny do dużych obciążeń.

 • Rusztowania ruchome: nasze rusztowania ruchome posiadają możliwość kompaktowego transportu i magazynowania. Dzięki trzykrotnemu mechanizmowi mocowania mobilne rusztowania można szybko ustawić. Produkty można wygodnie filtrować wg wysokości roboczej, wysokości rusztowania i wysokości platformy.

 • Platformy robocze: osoby dłuższy czas pracujące na wysokości lepiej niż na wąskich szczeblach drabiny czują się na szerokiej platformie roboczej. Platformy robocze w naszej ofercie dostępne są w różnych długościach i szerokościach, pozwalających na bezstresową pracę.

 • Schody przemysłowe: dzięki naszym schodom przemysłowym w oka mgnieniu dotrą Państwo do miejsc pracy na wysokości, tworząc dzięki nim szybsze drogi dostępu. Czy na budowie, przyjęciu towarów czy przy maszynie, schody przemysłowe pozwolą Państwu szybko dotrzeć do celu w górze, na dole i ponad wszystkim.

 • Podesty: niekiedy, aby czegoś dosięgnąć wystarczą dwa stopnie. Pomogą Państwu w tym zarówno składane, efektowne podestu dla biura i kuchni jak i stabilne podesty stalowe dla zakładu i warsztatu.


Potrzebują Państwo więcej informacji?Otrzymają je Państwo w naszych poradnikach zakupów:
Tutaj znajdą Państwo wszystkie informacje dotyczące zmienionej DIN EN 131.