Krzesła do pracy

Dla zdrowej postawy siedzącej: ergonomiczne krzesła do pracy są dostosowane do wymagań w różnych branżach. Od krzeseł do warsztatu i do prac mechanicznych po modele do laboratoriów lub gabinetów lekarskich – w kaiserkraft znajdą Państwo krzesła do pracy odpowiednie do swojej firmy.

W kategorii Krzesła do pracy oferujemy Państwu produkty następujących marek: bimos, meychair, eurokraft pro, eurokraft basic, Dauphin.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 97

Krzesła do pracy: dla zdrowej postawy siedzącejNowoczesne krzesła do pracy są ergonomiczne i wspierają zachowanie zdrowej postawy siedzącej. W ten sposób umożliwiają również dłuższą pracę w pozycji siedzącej bez obciążania pleców. Ponadto krzesła do warsztatów, obszarów ESD itp. spełniają wymagania funkcjonalne dla swojego obszaru zastosowania. W dalszej części artykułu wyjaśniamy, jakie dodatkowe wymagania powinny spełniać ergonomiczne krzesła do pracy.Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzeseł do pracy?Czy to w laboratorium, przy linii produkcyjnej czy w biurze: obszar zastosowania stawia przed krzesłem obrotowym szczególne wymagania pod względem funkcjonalności, wyposażenia i ergonomii. Aby spełnić te wymagania, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:  1. Krzesło do pracy musi być dostosowane do indywidualnej wysokości siedzenia i zakresu ruchów.

  2. Ergonomiczne krzesła wspomagają zdrowie pleców użytkownika za pomocą podpórek, mechanizmów i podnóżków.

  3. W pomieszczeniach sterylnych i laboratoriach krzesła robocze muszą spełniać wymagania dotyczące zdolności odprowadzania ładunków elektrostatycznych lub emisji cząstek stałych.

  4. Nowoczesne modele są solidne, trwałe i można je czyścić, co pozwala utrzymać ich higienę.


Ponadto istnieją normy i przepisy dotyczące krzeseł do pracy w określonych obszarach zastosowania. Wszystkie modele z oferty spełniają minimalne wymagania normy DIN 68877 dla przemysłowych krzeseł do pracy. Niektóre krzesła do laboratorium spełniają również dodatkowe wymagania, takie jak:  • Do pomieszczeń sterylnych: wytyczne UE GMP dla pomieszczeń sterylnych, DIN EN ISO 14644-1 i US Federal Standard 209E

  • Do obszarów ESD: EN 61340-5-1

  • Do laboratoriów: przepisy dotyczące higieny w laboratoriach


Oprócz specyficznych wymagań związanych z miejscem pracy na wybór odpowiedniego krzesła do pracy wpływ mają także inne kryteria: wzrost, waga i indywidualne wymagania zdrowotne użytkownika.Zalety ergonomicznych krzeseł do pracyErgonomia jest najważniejszym aspektem krzeseł do pracy w warsztacie i przemyśle. Nowoczesne modele zachęcają użytkownika do większego ruchu. Zapobiega to problemom z postawą ciała nawet podczas długiego siedzenia. Siedzisko i oparcie ergonomicznego obrotowego krzesła do pracy zapewniają również podporę dla ważnych punktów odciążenia ciała i umożliwiają dynamiczne siedzenie: oparcie z mechanizmem stałego kontaktu podąża za każdym ruchem użytkownika. Dzięki mechanizmowi synchronicznemu analogicznie zachowuje się również siedzisko. Regulowane i odchylane siedziska z tapicerowanymi strefami to dodatkowa możliwość odciążenia kręgosłupa.Wysokiej jakości modele oferują również stabilność dzięki płaskiej podstawie z pięcioma nogami. Krzesła do pracy wyposażone w rolki hamowane w zależności od obciążenia poruszają się lekko i zapewniają swobodę ruchów. Wąskie oparcia mają z kolei tę zaletę, że podpierają plecy, zapewniając jednocześnie wystarczająco dużo miejsca na ruch – jest to praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w laboratorium. Bezstopniowa regulacja wysokości sprawia, że wysokiej jakości obrotowe krzesła do pracy można indywidualnie dopasować do potrzeb pracowników.Krzesła do pracy: różne tapicerki i obiciaOprócz kryteriów wyboru związanych z ergonomią istotne są również cechy dobierane indywidualne: należą do nich tapicerka i obicie. W wymagających warunkach pracy, takich jak hala produkcyjna, odpowiednim wyborem będzie pianka integralna, która zabezpiecza również przed latającymi iskrami. Z kolei imitacja skóry jest łatwa do czyszczenia i nadaje się do takich obszarów jak administracja. Na stanowiskach, na których krzesła nie będą narażone na poważne oddziaływania mechaniczne, sprawdzą się wyjątkowo przewiewne krzesła z obiciem tekstylnym.Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące tej kategorii produktów lub chcą zasięgnąć porady, zachęcamy do kontaktu z nami. Nasz przyjazny zespół serwisowy chętnie pomoże Państwu w wyborze krzeseł do pracy do Państwa firmy.
Te produkty mogą Państwa zainteresować:Kontenery szufladowe | Kanały kablowe | Szafki na ubrania | Maty ochronne | Odkurzacze podłogowe