Łapki do gwoździ, łomy

Kontrolowany rozłam: używając łomów i łapek do gwoździ, można stworzyć efekt dźwigni, który pomaga likwidować bardzo mocne połączenia. Działa to zarówno w przypadku obrabianych materiałów z kamienia, jak i z drewna. Nawet jeśli gwoździe lub klej trzymają materiały razem, dzięki użyciu łomu można je w mgnieniu oka rozłączyć. Oto oferta łomów, łapek i wyciągaczy do gwoździ w różnych wersjach dostępna w sklepie internetowym kaiserkraft.

W kategorii Łapki do gwoździ, łomy oferujemy Państwu produkty następujących marek: KS Tools.

Twoje filtry
  Marka
  Rodzaj produktu
  Długość [mm]
  400
  400
  1600
  1600
  -
  Średnica trzonka
  Wersja
  Cena brutto
  Cena netto

  Łomy i łapki do gwoździ – siła dzięki efektowi dźwigni  Łomy to wszechstronne narzędzia, które powinny znaleźć się w każdym warsztacie. Podczas prac rozbiórkowych, konserwacji zieleni lub napraw – już przy stosunkowo niewielkim wysiłku te narzędzia ręczne zapewniają silny efekt dźwigni. Pozwala to na szybkie poluzowanie nawet bardzo mocnych połączeń.  Jakie są rodzaje łomów?  Łomy różnią się zwłaszcza kształtem końcówek. W zależności od wymaganej dźwigni i kąta pracy można znaleźć na przykład zaokrąglone modele do podważania kostki brukowej lub prac murarskich. Z kolei inne narzędzia tego rodzaju mają zamiast dłuta końcówkę z pazurem. Jest ona używana jako rodzaj wyciągacza do gwoździ i służy do wyciągania wkręconych lub wbitych śrub lub gwoździ.  Klasyczny łom z zakrzywioną lub prostą krawędzią tnącą optymalizuje siłę dźwigni w stosunku do jego długości. Do wszechstronnego zastosowania w ograniczonych przestrzeniach można zamówić różne narzędzia z przegubem i głowicą z rolkami. Optymalną dźwignię można uzyskać za pomocą łomów o profilach okrągłych lub wielokątnych – zapewniają one bowiem wyjątkowo pewny chwyt.  Do czego służy łapka do gwoździ?  Do usuwania gwoździ lub śrub z różnych powierzchni można użyć szczypiec. Użycie łapki do gwoździ pozwala jednak zaoszczędzić czas, wysiłek i energię. Jest to istotne zwłaszcza w sytuacji, gdy element łączący trudno jest oddzielić od podłoża. Ponadto zastosowanie łapki do gwoździ zmniejsza ryzyko złamania kruchych lub uszkodzonych gwoździ i śrub.  Podkładając łapkę do gwoździ pod łeb śruby, należy przy użyciu górnej części szczypiec naciskać punktowo na łeb śruby. Pozwala to na wyciągnięcie gwoździa lub śruby z podłoża przy jednoczesnym równomiernym rozłożeniu siły w sposób, który zapewnia także ochronę materiału.  Jak używać łomu?  Używając łomu, należy pamiętać o dozowaniu siły, czyli również o jak najdokładniejszej ocenie oporu, aby zapobiec niekontrolowanemu „lataniu'' odrywanych elementów. Ruchome podłoża należy unieruchamiać za pomocą imadeł lub innych akcesoriów.  Jeśli potrzebują Państwo dodatkowego sprzętu do zastosowań przemysłowych, zachęcamy do przeglądu naszej bogatej oferty. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących łomów, narzędzi do wyciągania gwoździ itp. prosimy o kontakt z nami. Nasz zespół serwisowy z przyjemnością służy Państwu radą.
  Te produkty mogą Państwa zainteresować:  Giętarki | Narzędzia pneumatyczne | Młotki | Dłuta | Bity | Klucze dynamometryczne