Urządzenia transportowe i wózki ESD

Czy w obszarze ESD wszystko jest bezpieczne? Świetnie! Ale czy sprzęt transportowy również zapewni ochronę przed wyładowaniami? Z pewnością, jeśli będą to urządzenia i wózki transportowe ESD.

W kategorii Urządzenia transportowe i wózki ESD oferujemy Państwu produkty następujących marek: eurokraft pro, Kongamek, HelgeNyberg, RAU, Treston.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 27

Urządzenia transportowe ESD i pojemniki transportowe ESD – strefa EPA w drodzeNa doskonale wyposażonym stanowisku pracy ESD problem wyładowań jest pod pełną kontrolą. Ale co zrobić, gdy elementy elektroniczne muszą zmienić swoje dotychczasowe miejsce pobytu? Wówczas do gry wchodzą urządzenia i wózki transportowe ESD. Pełnią one rolę mobilnych stref zabezpieczonych przed wyładowaniami elektrostatycznymi i rozwiązują wiele problemów związanych z transportem.
Co wyróżnia wózki ESD?Podobnie jak wyposażone zgodnie z przepisami stanowisko pracy ESD, wózki ESD mają właściwości rozpraszające od A do Z i dopilnowują, by podczas transportu nie doszło do gromadzenia się napięcia na skutek tarcia ani do spontanicznego wyładowania na wrażliwym elemencie.Jednym z najważniejszych elementów zapewniających tę funkcjonalność jest przewodząca prąd powłoka na konstrukcjach stalowych. Półki mają powłokę przewodzącą prąd lub są wykonane z materiału przewodzącego. Mobilność wózków laboratoryjnych ESD zapewniają kółka ESD i rolki ESD, które rozpraszają napięcie powstające podczas ruchu tocznego.
Do jakich zastosowań zalecane są urządzenia transportowe ESD?Pojemniki na rolkach ESD i wszystkie inne wózki transportowe ESD wszechstronnie chronią towary transportowane do i ze strefy EPA. W tym celu skupiają się na trzech typowych czynnikach odpowiedzialnych za powstawanie wyładowań elektrostatycznych: ludziach, przewodnikach metalicznych i nieuziemionych sprzętach.Ma to znaczenie nie tylko w przemyśle półprzewodników czy technologii medycznej. Wrażliwą elektronikę można obecnie spotkać w niemal każdej gałęzi przemysłu. Nawet jeśli firma nie musi organizować specjalnej strefy EPA, zakup wózków ESD będzie zawsze dobrym pomysłem.Ponieważ wybór oferowanych przez nas wersji jest prawie tak duży, jak w przypadku naszych zwykłych urządzeń i wózków transportowych, można uznać, że funkcjonalność ESD to zawsze duży plus, który szybko zaprocentuje w Państwa firmie.
Na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas korzystania z wózków transportowych ESD?Aby zapewnić jak największą ochronę przed wyładowaniami elektrostatycznymi, należy nie tylko transportować wrażliwe towary na wózku ESD, lecz także pakować je dodatkowo w skrzynki magazynowe ESD. Pozwoli to zminimalizować ryzyko przypadkowego dotknięcia towarów przez nieuziemionych pracowników. Obsługę tych produktów należy powierzyć wyłącznie personelowi ubranemu w odpowiednią odzież roboczą ESD, który przeszedł również niezbędne szkolenie. Obowiązek ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi kończy się dopiero wtedy, gdy np. element elektroniczny zostanie idealnie zapakowany przed podróżą do klienta.Więcej informacji na temat ESD można znaleźć w naszym poradniku ESD: ochrona przed katastrofalnymi w skutkach wyładowaniami.