Szufelki, szufle

W każdym zakładzie jest tak samo: szufelki i łopaty pomagają w zamiataniu brudu. Niezależnie od tego, czy szukają Państwo produktów do obszarów zewnętrznych, do biura czy przemysłu spożywczego – oferujemy szufelki odpowiednie do potrzeb.

W kategorii Szufelki, szufle oferujemy Państwu produkty następujących marek: FLORA, Vikan, eurokraft basic, CEMO, KS Tools, Rubbermaid, Unger, Vermop.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Materiał
Istotne
Liczba artykułów: 31

Szufelki i łopaty biorą wszystko na siebie!Zmiotka ręczna staje się użyteczna jedynie w zestawieniu z szufelką. Nie ma co do tego wątpliwości. Przy wyborze szufelki warto jednak przyjrzeć się jej bliżej. Szufelki i łopaty są bowiem wszechstronne i biorą na siebie cały brud – tylko jeśli model jest właściwy.Jakie są zalety szufelek z długim kijem? A może to rozwiązanie ma jakieś wady?Najważniejsza zaleta jest oczywista: przy sprzątaniu nie trzeba się schylać. Ponadto można jednocześnie zamiatać i wygodnie umieszczać brud na szufelce. Większy zasięg działania oznacza jednak, że opróżnianie szufelki do worka na odpady umieszczonego na wózku do sprzątania wymaga nieco więcej akrobatyki i równowagi.Z drugiej strony taki zestaw do zamiatania ręcznego umożliwia wygodną i ergonomiczną pracę również w obszarach, w których nie ma zasilania prądem ani miejsca na zamiatarki lub inne napędzane silnikiem artykuły do czyszczenia i wyposażenia sanitarnego.Jeśli jednak trzeba coś naprawdę dokładnie wyczyścić lub usunąć uporczywe zabrudzenia uliczne, w większości przypadków zalecane jest użycie myjki wysokociśnieniowej.Jakie warunki spełniają szufelki i łopaty do stosowania w przemyśle spożywczym?Szufelki i łopaty są używane nie tylko do doraźnego sprzątania w obszarze produkcji. Nadają się one również do transportu i kontroli jakości produktów pośrednich lub surowców.Najlepiej jeśli są one wykonane z gładkiego polipropylenu, z jednego kawałka i nie dochodzi w ich przypadku do ścierania materiału. Ponadto powinny być one wygodne w obsłudze nawet w grubych rękawicach gumowych i mieć jaskrawe kolory, które pozwalają ograniczać obszar zastosowania.Jakie szczegóły są istotne w przypadku szufelek?Jeśli jednocześnie chce się zamiatać i zbierać liście lub duże zabrudzenia, potrzebne są szufle o szczególnie dużej powierzchni i wysokich krawędziach bocznych.Jako lekkie uzupełnienie mopów i odkurzaczy wystarczą nawet kompaktowe zestawy do zamiatania. Do zastosowań przemysłowych należy zawsze wybierać modele szczególnie trwałe i solidne, których materiał nadaje się również do kontaktu z typowymi przemysłowymi środkami czyszczącymi.Jeśli zechcą Państwo uzyskać pomoc w wyborze, prosimy o kontakt z nami.