Zamykanie, etykietowanie

Towary wrażliwe wymagają ostrożnego traktowania. Odpowiednie etykiety na kartonach jasno wskazują, że z paczkami należy obchodzić się ostrożnie. Nasze materiały do zamykania, takie jak taśmy klejące i taśmy do pakowania, opaski zaciskowe i sznurki, takery i zszywacze zapewniają zawsze doskonałe zamknięcie paczek i bezpieczeństwo ich zawartości.

Zamknięcie kartonu i etykietowanie kartonu: by przesyłka była bezpiecznaW logistyce spedycyjnej wszystko musi odbywać się szybko. Niektórych paczek nie wolno jednak rzucać, przechylać ani układać w stosy. Aby nie trzeba było liczyć na ostrożne zachowania kurierów, zamknięcia kartonów i etykiety na kartony gwarantują, że towary dotrą do odbiorcy w nienaruszonym stanie.Jak znaleźć właściwe zamknięcie kartonu?Taśmy klejące i taśmy do pakowania to uniwersalne rozwiązania do zamykania kartonów. A dzięki rozwijarkom taśmy klejącej można również zaoszczędzić czas. Szczególną uwagę należy zwrócić na właściwości kleju i grubość taśmy:  • Jeśli przesyłki mają przechodzić przez kilka stref klimatycznych lub pokonywać długie trasy, należy używać taśm klejących o dużej przyczepności i bardzo stabilnym łączeniu.

  • Lekkie pudełka wysyłane na niewielkie odległości można przesyłać z wykorzystaniem tańszych wariantów i innowacji, takich jak papierowa taśma klejąca. Korzyść dla klienta: można ją łatwo odkleić od kartonu, co umożliwia jego ponowne wykorzystanie.

  • Jeśli chce się mieć pewność, że transportowana przesyłka jest zabezpieczona przed manipulacją, praktyczną alternatywą dla plomb zabezpieczającychtaśmy do klejenia na mokro. Taśmy te nakłada się na mokro i nie można ich usunąć bez uszkodzenia – klient zatem od razu widzi, czy ktoś manipulował przy paczce.


Takery i zszywacze to idealni pomocnicy do zamykania kartonów i przyczepiania etykiet na wielkoformatowych przesyłkach, opasanych taśmą drewnianych pojemnikach itp. Zszywki łączą grubościenne pudełka kartonowe pewniej niż jakakolwiek taśma do pakowania.Zgrzewarki do folii i urządzenia do zamykania kartonów są tak samo przydatne do pakowania małych części, jak i do automatycznego zgrzewania kartonów w przypadku bardzo dużej ilości przesyłek.Opaski zaciskowe i sznurki w większym stopniu odpowiadają za porządek i bezpieczeństwo w samym pudełku. Zamykają one małe pojemniki, zabezpieczają kable przed splątaniem itp.Kieszenie na listy przewozowe i kieszenie na dokumenty dopilnowują, by faktury, listy przewozowe i inne ważne dokumenty nie zostały przypadkowo wyrzucone: oferujemy szeroki i zrównoważony asortyment kieszeni z nadrukiem, samoprzylepnych i przezroczystych kieszeni na listy przewozowe oraz nieprzezroczystych lub wodoodpornych kieszeni na dokumenty.Na co zwrócić uwagę przy etykietowaniu kartonów?Oznakowanie kartonu spełnia dwa zadania: powinno wyraźnie identyfikować odbiorcę w sposób nadający się do odczytu maszynowego oraz dostarczać ważnych informacji na temat postępowania z paczką. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze i stosowaniu specjalnych oznaczeń i etykiet. Najważniejsze z nich to:  • Zawartość przesyłki

  • Pokonywana trasa (lądowa, powietrzna, morska)

  • Możliwość odczytu maszynowego u dostawcy usług logistycznych

  • Zabezpieczenie przed uszkodzeniem i manipulacją jako ubezpieczenie dla klienta

  • Międzynarodowe regulacje i prawa


Ogólnie rzecz biorąc, podczas etykietowania kartonu należy zwrócić uwagę na zrozumiałość i czytelność. Wszystkie naklejki i etykiety muszą być jasne i zrozumiałe, nie mogą być ze sobą sprzeczne i powinny być umieszczone na przesyłce w ściśle określonych miejscach. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym poradniku na temat prawidłowego pakowania.W razie dalszych pytań dotyczących zamykania kartonów i ich etykietowania prosimy o kontakt z nami.