Transport
Magazyn
Środowisko
Fabryka
Biuro
Zawęź wyszukiwanie
(możliwy wybór wielokrotny)
Czy do transportu towarów lub sortowania ich na regale należy zawsze używać dużego stertownika? Istnieje sprawniejsze rozwiązanie. Wózki paletowe mogą być używane nawet tam, gdzie wiele stertowników nie daje sobie rady. Są one bowiem bardziej zwrotne, bardziej kompaktowe i niezwykle wszechstronne.
Możliwe, że pomysł na wózek podnośny istniał już w czasie, gdy Szwed Ivan Lundquist założył swoją firmę BT i w 1948 r. zgłosił patent na podnośny wózek widłowy, niemal identyczny w budowie z tym dzisiejszym. Kto pierwszy wpadł na ten pomysł, tego jednak nie wiadomo.
Kiedy mówimy o rolkach do wózków podnośnych, mamy na myśli dwie różne kategorie: z jednej strony kółka skrętne, które odpowiadają głównie za zwrotność, z drugiej strony rolki nośne lub rolki widłowe, które muszą wytrzymać rzeczywisty ciężar z przodu wideł i przełożyć go na płynny ruch obrotowy.
Podobnie jak w przypadku wszystkich rolek z naszej oferty, istotne jest dokładne dopasowanie tych niezbędnych elementów wyposażenia dodatkowego do transportowanego towaru i środowiska pracy. Dotyczy to nie tylko takich właściwości jak średnica, nośność czy długość montażowa, które można znaleźć na odpowiedniej stronie produktu. Niezwykle ważny jest również materiał wykonania:
Zaolejone miejsce pracy to nie tylko wyzwanie dla bezpieczeństwa. W dłuższej perspektywie czasu oleje mają także zgubny wpływ na liczne materiały. Ponieważ dotyczy to w głównej mierze kółek i rolek wózków paletowych, należy wybierać produkty z poliuretanu, który jest również odporny na dużą liczbę kwasów i zasad.
Zgodnie z normą DGUV V 68 elektryczne wózki podnośne będące urządzeniem transportowym prowadzonym przez pracownika muszą być corocznie kontrolowane i zatwierdzane przez uprawnionego inspektora. Bardziej szczegółowy opis aspektów kontroli znajduje się w wymogach FEM 4.004. Ręczne wózki paletowe również podlegają obowiązkowi corocznej kontroli. Dodatkowo użytkownik zobowiązany jest do przeprowadzania codziennego testu operacyjnego.
Tam, gdzie mamy do czynienia z ciężkim sprzętem oraz z ciężkimi towarami i paletami, zawsze istotne jest zastosowanie wyposażenia ochronnego. Jeśli chodzi o obszar magazynu i stosowanie wózków podnośnych, istnieją różne zalecenia dotyczące klasy ochrony obuwia – zależy to od warunków panujących w magazynie. Ogólnie rzecz biorąc, zastosowanie mają klasy od S2 do S4. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w zbiorze przykładów w normie DGUV 112-191 „Stosowanie ochrony stóp i kolan''.
Aby zapewnić płynną pracę wózków paletowych, należy stosować oleje hydrauliczne zgodne z normą DIN 51524. Należy przy tym zwrócić szczególną uwagę na podany zakres temperatur, który jest różny dla poszczególnych olejów.
Chętnie doradzimy Państwu również we wszystkich innych aspektach oraz w kwestiach związanych z naszymi produktami do wyposażenia magazynu. Zachęcamy do kontaktu z nami.
Hotline: +48 800 909 333 (Poniedziałek- Piątek. w godz. 7.30 – 17.30) (* Połączenia bezpłatne z sieci stacjonarnej, z sieci komórkowych wg stawek operatora) | Kod WWW: 0WEB |
KAISER+KRAFT Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 134 | 02-305 Warszawa | Telefon +48 22 623 03 42 | Telefax +48 22 623 02 99 | E-Mail: kaiserkraft@kaiserkraft.pl Dyrektor: Tomasz Kuźmiński | Siedziba: Warszawa | KRS Nr 0000061777 Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy, kapitał zakładowy: 200.000 zł | NIP 522-010-22-77; REGON 011063779 NIP-UE: PL 5220102277 GIOŚ: E0011178W |