Maty antypoślizgowe do zabezpieczania ładunku

Dzięki matom antypoślizgowym do zabezpieczania ładunku można zapobiec przesuwaniu się towaru i bezpiecznie przetransportować wszystko z punktu A do punktu B.

Mata antypoślizgowa do zabezpieczania ładunku: odpowiednie podłoże chroniące przed uszkodzeniamiNie ma chyba bardziej ekonomicznego sposobu na spełnienie przepisów dotyczących zabezpieczania ładunku: mata antypoślizgowa do samochodów ciężarowych i dostawczych stanowi ważny element bezpiecznego transportu palet i innych towarów z punktu A do punktu B. Wystarczy jedynie przestrzegać kilku wskazówek.Jakie są wymogi odnośnie do stosowania maty antypoślizgowej?  1. Maty antypoślizgowe spełniają najwyższe wymagania dotyczące wytrzymałości na rozciąganie (min. 0,6 N/mm²), wydłużenia po zerwaniu (min. 60%) i tarcia spoczynkowego. Oznacza to, że konwencjonalne maty konstrukcyjne i gumowe nie stanowią w tym przypadku dobrej alternatywy.

  2. Mat tych nie wolno nigdy używać jako jedynego środka do zabezpieczania ładunku; mają one charakter uzupełniający. Należy koniecznie stosować pasy mocujące i inne produkty.

  3. Mata antypoślizgowa jako produkt w zwoju lub produkt gotowy jest stosowana nie tylko na podłodze środka transportu, ale również pod pasami w celu zabezpieczenia ładunku lub jako warstwa pośrednia podczas układania towarów w stosy.


Można szybko sprawdzić, czy mata i ładunek są prawidłowo dopasowane: warstwa zabezpieczająca musi być nadal widoczna i wystawać spod nóżek europalety lub spomiędzy elementów betonowych. Ten test wizualny przeprowadzają również odpowiednie władze – jeśli jego wynik jest negatywny, nakładana jest grzywna.Do czego używamy poszczególnych rodzajów mat antypoślizgowych?Kluczowym czynnikiem różnicującym jest jakość materiału, która dopasowywana jest do ładunku i jego ciężaru. Maty z PU są uniwersalne, z kolei bardziej złożone polimery są wyjątkowo wytrzymałe na duże obciążenia. Ponadto dostępna w zwojach wysokiej jakości mata antypoślizgowa jest odporna na wiele substancji, takich jak kwasy i oleje. W ten sposób mata antypoślizgowa staje się również warstwą ochronną w przypadku niewielkich wycieków podczas transportu.O tym, jak ciężkie mogą być zabezpieczane towary, decyduje dodatkowo grubość maty antypoślizgowej. Ponadto im bardziej nierówna podłoga, na której przewożone są towary, tym grubsza i lepszej jakości powinna być mata.Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych produktów do kompleksowego zabezpieczania ładunku, ich bogata oferta dostępna jest w naszym sklepie.