Znaki ochrony przeciwpożarowej

Czy potrzebują Państwo znaków ochrony przeciwpożarowej zgodnych z ASR A1.3 / ISO 7010? Zatem trafili Państwo we właściwe miejsce. Przedstawimy Państwu nasze typy znaków i poinformujemy o wymaganych odległościach widzenia.

Rodzaj produktu
Materiał
Rodzaj tabliczki
Istotne
Liczba artykułów: 12

Co zrobić w przypadku pożaru?Uruchomić alarm przeciwpożarowy, opuścić budynek i/lub podjąć próbę ugaszenia pożaru. Ale dokąd się udać: gdzie jest przycisk alarmowy, gdzie znajduje się gaśnica i jak bezpiecznie wyjść na zewnątrz? O tym poinformują nas znaki bezpieczeństwa, takie jak znaki ochrony przeciwpożarowej, wyjścia ewakuacyjne i tym podobne.


A gdzie znajdują się Państwa znaki bezpieczeństwa i jak dobrze są Państwo w stanie je teraz rozpoznać? Jeśli na te dwa pytania mogą Państwo odpowiedzieć za pomocą stwierdzeń „tutaj'' i „dobrze'', z pewnością wiedzą Państwo dokładnie, czego potrzebują i będą mogli od razu przejść do wybranego produktu.


Może nie wiedzą Państwo zbyt wiele o przepisowo wymaganych rozmiarach i odległościach dla znaków bezpieczeństwa lub chcieliby dowiedzieć się więcej o ochronie przeciwpożarowej? Zatem są Państwo we właściwym miejscu.Czym są znaki ochrony przeciwpożarowej?Znaki ochrony przeciwpożarowej są znakami bezpieczeństwa, które służą do oznakowania sprzętu gaśniczego wymaganego do ochrony przeciwpożarowej. Umieszczanie znaków na tych urządzeniach jest obowiązkowe dla stanowisk pracy. Ma to na celu zapewnienie, że czujki pożarowe i środki ochrony przeciwpożarowej zostaną szybko odnalezione. Znaki ochrony przeciwpożarowej od wielu lat podlegają standaryzacji. Obecne oznakowanie bezpieczeństwa zostało przyjęte w ASR A1.3 w lutym 2013 r. Zgodnie z normą DIN EN ISO 7010 znak ochrony przeciwpożarowej składa się zawsze z białego piktogramu na czerwonym tle. Ponieważ nie wymagają one tekstu, mogą być stosowane w skali międzynarodowej. W naszym sklepie internetowym znajduje się dwanaście znaków przeciwpożarowych. 1. Hydrant wewnętrzny

 2. Dźwig przeciwpożarowy

 3. Drabina

 4. Gaśnica

 5. Zestaw sprzętu ochrony przeciwpożarowej

 6. Alarm pożarowy

 7. Telefon alarmowania pożarowego

 8. Kierunek do miejsca umieszczenia sprzętu - strzałka prosta

 9. Kierunek do miejsca umieszczenia sprzętu - strzałka ukośna

 10. Koc gaśniczy

 11. Wózek gaśniczy

 12. Drzwi przeciwpożarowe


Jak poprawnie umieścić znaki ochrony przeciwpożarowej?Wysokość montażu znaków przeciwpożarowych wynosi zazwyczaj ok. 200 – 220 cm (wysokość ościeżnicy drzwi). Ważne jest, aby środki ochrony przeciwpożarowej można było znaleźć nawet wtedy, gdy zostały zasłonięte innym przedmiotem. W zależności od rodzaju znaku, znaki przeciwpożarowe mogą być mocowane na różne sposoby.Jakie są rodzaje znaków?Oferowane przez nas znaki ochrony przeciwpożarowej można kupić w formie dwuwymiarowych tabliczek kątowych lub jednowymiarowych tabliczek semaforowych. W przypadku chęci zamówienia znaku ochrony przeciwpożarowej na folii samoprzylepnej, wystarczy wybrać typ znaku określony jako „Standard''.


Można również wybrać wielkość znaków, zależną od odległości rozpoznawania, tj. odległości, z której znak jest widoczny. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w naszym przewodniku po zakupach dot. odległości rozpoznania.


Uwaga: w przypadku awarii oświetlenia w Państwa firmie, znaki bezpieczeństwa muszą pozostać widoczne. Dlatego oferujemy Państwu luminescencyjne znaki, dzięki którym rozpoznają Państwo drogę nawet w ciemności.


W razie pytań prosimy o kontakt z nami. Chętnie pomożemy Państwu wybrać znaki ochrony przeciwpożarowej zgodne z wytycznymi zakładowymi w sprawie bezpieczeństwa pożarowego, chociaż mamy nadzieję, że tak na prawdę nigdy nie będą Państwo musieli z nich skorzystać.