Haki

Dzięki hakom obciążeniowym można przekształcić stertownik w żuraw – również Państwo mogą wykorzystać siłę haków obciążeniowych w swojej technologii podnoszenia. Jak to działa? Wystarczy przymocować do stertownika hak i odpowiednie zawiesie, np. łańcuch na haku.

W kategorii Haki oferujemy Państwu produkty następujących marek: eurokraft pro.

Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 14

Haki obciążeniowe do stertowników: by zawsze zapewnić elastyczność



Czy chcą Państwo podnieść stertownikiem beczkę, która nie stoi na palecie? Niemożliwe? Możliwe. Za pomocą haka obciążeniowego i odpowiedniego zawiesia można wygodnie podnosić przedmioty od góry. Nie potrzeba wówczas ani palety, ani żurawia.



Jak używać haków obciążeniowych



Hak obciążeniowy nakłada się na widły stertownika, a po wykonanej pracy zdejmuje się go. W przypadku lekkich ładunków wystarczy jeden hak na jeden ząb wideł; w przypadku cięższych ładunków najlepiej jest użyć haka, który mocuje się na obu zębach wideł.



Przydatność haków obciążeniowych



Jeśli nie korzysta się z haków, ładunki, których nie można podnieść od dołu, trzeba umieścić na palecie lub w pojemniku kratowym, by móc je przetransportować stertownikiem. Dzięki użyciu haka obciążeniowego i zawiesia nie jest to konieczne. Haki obciążeniowe są przy tym znacznie tańsze niż żuraw. Zapewniają również oszczędność miejsca – stąd jest to idealne rozwiązanie do okazjonalnego użytku. Odpowiednie zawiesia znajdą Państwo w kaiserkraft: pasy nośne, zawiesia wężowe i łańcuchy zawieszane w wielu różnych wariantach.



Sytuacje, w których optymalnym rozwiązaniem jest ramię ładunkowe



Haki obciążeniowe są dostępne nie tylko solo, ale również jako element ramienia dźwigu. W ten sposób przedłuża się widły stertownika do przodu. Zasada działania pozostaje taka sama – wystarczy nałożyć i gotowe. Kierowcy stertowników mogą wówczas przewozić większe kontenery lub odbierać ładunki z drugiego rzędu.



Należy zwrócić uwagę na nośność i wymiary haka obciążeniowego i ramienia ładunkowego



To, czy hak obciążeniowy lub ramię ładunkowe nadaje się do danego stertownika, można sprawdzić na podstawie wymiarów. Regulowane widły zapewniają elastyczność. Zatem istotną kwestią jest zawsze nośność. Jeśli będzie zbyt mała, istnieje ryzyko przewrócenia stertownika. To samo dotyczy beztroskiego manewrowania i śmiałego pokonywania zakrętów. Wraz z użyciem haka i ładunku zmienia się bowiem środek ciężkości ładunku, a tym samym dynamika jazdy stertownika. Zatem każdy, kto spokojnie podchodzi do sprawy, ma wyraźną przewagę.



Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące możliwości zastosowania haków obciążeniowych i ramion ładunkowych, zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie doradzimy Państwu również przy wyborze urządzeń podnośnych lub przy zakupie odpowiedniego żurawia.