Urządzenia podnośne, podnośniki

Urządzenia podnośne są dużą pomocą przy obsłudze ciężkich produktów. W naszej ofercie posiadamy zarówno ręczne jak i elektryczne wózki podnośne do palet, większe urządzenia podnośne, stertowniki, podnośniki przyssawkowe, żurawie i stoły podnośne, które z pewnością ułatwią Państwu pracę z dużymi obciążeniami.

Urządzenia podnośne i podnośniki do wszelkich zastosowań i do każdego ciężaruNawet najsilniejszy pracownik musi kiedyś dać za wygraną, również ze względów zdrowotnych. W każdym razie łatwiejszym wyjściem jest zastosowanie urządzeń podnośnych i podnośników. Ci silni pomocnicy zapewniają bezpieczniejszy transport ciężkich ładunków i ich składowanie we właściwym miejscu, a tym samym lepszą organizację procesów roboczych w przedsiębiorstwie – od magazynu aż po warsztat. Tutaj dowiedzą się Państwo, które produkty z oferty kaiserkraft będą odpowiednie do Państwa firmy i realizowanych w niej zadań związanych z podnoszeniem.Urządzenia podnośne i podnośniki: czy jest jakaś istotna różnica warunkująca wybór?Zasadniczo tak. Jeśli dodać jeszcze do tego pojęcie urządzenia przeładunkowe, różnica ta staje się nieco wyraźniejsza. Należą tu bowiem wszystkie urządzenia podnośne i podnośniki, które w pierwszym rzędzie wykorzystuje się do przewozu ładunków. Najlepszym przykładem są paletowe wózki podnośne lub podnośne wózki widłowe.W przeciwieństwie do tego klasyczne podnośniki, takie jak dźwigi i żurawie, to przydatne i stosowane w danym miejscu produkty, które w określonym zasięgu działania podnoszą ciężkie ładunki i odpowiednio je ustawiają. Sprawdzają się zwłaszcza w sytuacji, gdy w zakładzie trzeba przesunąć ciężkie maszyny lub zastosować określone narzędzia.Należy więc zadać sobie pytanie, do czego ma służyć dane urządzenie: czy chodzi o transport, czy raczej o podnoszenie? Odpowiedź będzie warunkować dalsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru wózków podnośnych, stołów podnośnych i tym podobnych produktów.Które urządzenia podnośne i podnośniki są w moim przedsiębiorstwie niezbędne?Zależy to oczywiście od tego, jaka ilość ładunków i w jakiej formie ma być transportowana lub przenoszona w Państwa firmie. Jak wynika z naszej codziennej pracy z klientami, dwa produkty mają wyjątkowo wszechstronne zastosowanie:  • Paletowe wózki podnośne lub podnośne wózki widłowe potrzebne są praktycznie w każdej branży, o ile towary dostarczane są lub wysyłane na paletach.

  • Niezwykle funkcjonalne i wszechstronne są mini-podnośniki, które dzięki swobodnemu wyborowi wyposażenia dodatkowego oraz konstrukcjom specjalnym mogą stać się prawdziwymi specjalistami od rozwiązywania problemów – zwłaszcza w warsztatach.Na jakie czynniki trzeba koniecznie zwrócić uwagę w przypadku urządzeń podnośnych i podnośników?W kaiserkraft znajdą Państwo wyłącznie takie sprzęty, które wolno obsługiwać również bez odpowiedniego prawa jazdy. Oczywiście zawsze należy przestrzegać warunków dot. bezpieczeństwa pracy.Podczas wyboru jako pierwsze należy uwzględnić następujące czynniki:  • Ciężar i wymiary towarów

  • Wymagany zakres podnoszenia (pionowy)

  • W przypadku paletowych wózków podnośnych: długość wideł i szerokość nośna urządzenia


W przypadku wszystkich urządzeń transportowych, jak np. stertowników, decydujące znaczenie ma również wybór właściwych rolek. Rodzaj podłoża, a także ocena stosunku między komfortem a oporem toczenia mogą mieć bowiem decydujący wpływ na przebieg pracy. Więcej informacji na ten temat znajduje się w poradniku zakupów Kółka i rolki.Ponadto należy zawsze sprawdzić, czy brany pod uwagę sprzęt rzeczywiście pasuje do wyliczonego obciążenia. Krótko mówiąc, na podstawie środka ciężkości ładunku oraz ze względów statycznych potrzebują Państwo przeważnie urządzenia, które ma wyższą maksymalną nośność niż ta oszacowana w przybliżeniu przez Państwa. Dzięki sprzętowi o większej nośności mają Państwo również więcej możliwości zastosowania takiego specjalisty od ciężarów.Co jeszcze możemy dla Państwa zrobić?Chętnie udzielimy Państwu pomocy w znalezieniu właściwego urządzenia, które będzie pasować do ilości towarów lub natężenia transportu w Państwa firmie. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące wersji specjalnych lub innych kwestii związanych z urządzeniami podnośnymi i podnośnikami, również prosimy o kontakt z nami. Jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji.