Myjki ciśnieniowe, parownice

Myjki ciśnieniowe usuną każdy brud: na podłodze, w kątach, szczelinach, na maszynach i elementach konstrukcyjnych. Dodatkowo wyposażone są w specjalistyczne dysze, które pomogą uporać się z każdym brudem.

W kategorii Myjki ciśnieniowe, parownice oferujemy Państwu produkty następujących marek: Kärcher.

Twoje filtry
    Marka
    Rodzaj produktu
    Ciężar
    Ciśnienie
    Wydajność
    Cena brutto
    Cena netto
    Istotne
    Liczba artykułów: 8

    Myjki ciśnieniowe i parownice: czyściej być nie może!



    W przypadku typowych zabrudzeń, które uparcie gromadzą się na maszynach lub na terenie firmy, można oczywiście sięgnąć po silne środki czyszczące. Prostszym, skuteczniejszym i bardziej ekologicznym rozwiązaniem jest jednak stosowanie myjek ciśnieniowych i parownic. Dzięki prostemu połączeniu wody i ciśnienia osiąga się bowiem najwyższy poziom czystości.



    Co odróżnia myjkę ciśnieniową od parownicy?



    Zasadniczo obie wersje urządzeń działają podobnie i dlatego są często mylone: woda jest wyrzucana pod ciśnieniem z systemu dysz i czyści zanieczyszczone powierzchnie przede wszystkim poprzez połączenie efektów fizycznych i termicznych.



    Istnieje jednak znacząca różnica w stanie skupienia cieczy:



    • Myjki ciśnieniowe (urządzenia z ciepłą i zimną wodą) podgrzewają wodę tylko do temperatury 60 stopni Celsjusza. Wystarcza to w zupełności do rozpuszczenia brudu, tłuszczu i olejów. Ważniejszym czynnikiem ściernym jest w tym przypadku ciśnienie.

    • Parownice nagrzewają wodę do momentu, w którym zmienia się ona w parę. Taka para zabija zarazki i bakterie już samym ciepłem, więc uzyskana przez ciśnienie właściwość ścierna odgrywa tutaj dopiero drugorzędną rolę.


    Z uwagi na te różnice myjki ciśnieniowe i parownice stosuje się w czyszczeniu przemysłowym w różnych obszarach:



    • Parownice zapewniają higieniczną czystość, szczególnie na znajdujących się w pomieszczeniach powierzchniach, które mają kontakt z żywnością. Dzięki tym urządzeniom wolne od zarazków i bakterii będą również instalacje sanitarne i pomieszczenia socjalne.

    • Myjki ciśnieniowe stosowane są w instalacjach zewnętrznych do czyszczenia chodników, ścian lub innych elementów elewacji, czyszczą również duże maszyny i pojazdy z zanieczyszczeń i oleju, a także nadają się do użytku w warsztacie lub hali produkcyjnej.


    Czym wyróżniają się te urządzenia do czyszczenia?



    Obie wersje mają jedną dużą zaletę: w przypadku lekkich i średnich zabrudzeń można bez problemu zrezygnować ze środków czyszczących lub wyposażenia dodatkowego do czyszczenia. Odpowiednie środki czyszczące uzupełniają jedynie termiczno-fizyczną wydajność komponentem chemicznym, który zapewnia szybki sukces w przypadku szczególnie uporczywych zabrudzeń. Co się tyczy szybkości: myjki ciśnieniowe zachwycają również w tym elemencie:



    • Dzięki ergonomicznej obsłudze i zwrotnej konstrukcji pracownicy mogą czyścić powierzchnie szybko i bez schylania się.

    • Różne zestawy wyposażenia dodatkowego sprawiają, że urządzenie może być stosowane w elastyczny sposób do różnych powierzchni.

    • Dzięki zaawansowanym systemom pomp i dysz zużycie wody jest bardzo niewielkie.


    Do jakich zadań nadają się poszczególne myjki ciśnieniowe?



    Zasadniczo każda dostępna u nas myjka ciśnieniowa marki Kärcher może być stosowana do wszystkich typowych zadań związanych z czyszczeniem w firmie. Należy jedynie zwrócić uwagę na kilka szczegółów:



    • Do maszyn i pojazdów najlepiej stosować myjkę o temperaturze wody 40 stopni i z „normalną'' dyszą.

    • W przypadku czyszczenia chodników, płyt, elewacji, ścian itp. należy stosować dyszę rotacyjną.

    • Znajdujące się w pomieszczeniach podłogi i powierzchnie z płytkami, linoleum itp. czyści się za pomocą parownicy.


    Zasadniczo wybór urządzenia opiera się na analizie częstotliwości użytkowania i wymaganej funkcjonalności. Ważnymi elementami są:



    • System grzewczy i możliwa do uzyskania temperatura wody

    • Możliwe do wygenerowania ciśnienie i ewentualna regulacja ciśnienia

    • Wymagany czas pracy ciągłej jako połączenie mocy silnika i mocy przerobowej


    W związku z powyższym np. wysokowydajne urządzenie do czyszczenia gorącą wodą pod ciśnieniem idealnie sprawdzi się w przypadku częstych zmian lokalizacji i umożliwia pracę do jednej godziny bez przerwy. Model z zimną wodą nadaje się do okazjonalnego użytku, średnich zabrudzeń i umiarkowanej wielkości powierzchni.



    Jakich instrukcji dotyczących pielęgnacji należy przestrzegać?



    Zasadniczo ważne jest dostosowanie ciśnienia i temperatury wody do stopnia wrażliwości powierzchni. Ponadto należy zawsze zachować pewną odległość (10 do 30 cm) między myjką ciśnieniową a czyszczoną powierzchnią. W przypadku większej odległości efekt czyszczenia zmniejsza się wykładniczo z powodu niższego ciśnienia.



    Poza tym w kategorii artykuły do czyszczenia i wyposażenie sanitarne znajdą Państwo rozwiązania alternatywne, które można stosować w sytuacji, gdy czyszczenie pod wysokim ciśnieniem nie wchodzi w grę. Inne istotne informacje na ten temat zebraliśmy dla Państwa w dwóch informatorach:





    Jeśli brakuje tam niezbędnych dla Państwa informacji, chętnie służymy radą przy wyborze odpowiedniego urządzenia!