Marka
Rodzaj produktu
Wysokość [mm]
130
130
1000
1000
-

Lustra drogowe, lustra bezpieczeństwa

Lustereczko, powiedz przecie … dzisiaj nikt już nie pyta o to, kto jest najpiękniejszy, lecz kto jest tym właściwym. Lustra drogowe, ustawione w odpowiednich miejscach to gwarancja porządku i bezpieczeństwa: na terenie zakładu, w hali produkcyjnej, na drogach wewnętrznych, przy wjazdach i w przejściach podziemnych.

W kategorii Lustra drogowe, lustra bezpieczeństwa oferujemy Państwu produkty następujących marek: EUROKRAFTpro.

Najlepsza sprzedaż
Liczba artykułów: 41
Widok:

Lustra drogowe i lustra bezpieczeństwa: widzę to co TyCzy droga wolna, czy grozi zderzenie – na słabo widocznych drogach wyjazdowych i w niespokojnych obszarach zakładu nie zawsze jest to od początku jasne. Przynajmniej dopóki nie zostaną ustawione lustra drogowe, które loterię zmienią w jasną sprawę – i to nie tylko na terenie firmy.Czy stosowanie luster drogowych jest regulowane przepisami?Ustawodawca nie określa zasad względem zastosowania luster dla bezpieczeństwa w firmie. Ciekawostką jest, że lustra nie należą do znaków drogowych, uwzględnionych w kodeksie ruch drogowego. Wyjątek stanowi Austria. Jest to punkt, który w przypadku szkody może okazać się istotny najpóźniej podczas negocjacji z ubezpieczycielem.Jakie są dostępne rodzaje luster drogowych?Lustra drogowe oferowane w KAISER+KRAFT zasadniczo rozpoznają Państwo po charakterystycznym biało-czerwonym oznaczeniu bezpieczeństwa, tzw. „krawędzi ostrzegawczej''. Ma ona dwie funkcje: zwraca uwagę i zapewnia, że osoba obserwująca lustro – a tym samym niebezpieczne miejsce – jest świadoma zagrożenia. Oznaczenie dodatkowo wskazuje na to, że mamy do czynienia z lustrem, ukazującym otoczenie w specyficzny sposób. Obrazowanie to jest zależne od typu produktu:  • Różne rozmiary i kształty zapewniają obszar odzwierciedlenia różnej wielkości. Można zatem kierować się tym, na co dane lustro drogowe chce nam zwrócić uwagę lub wg tego, który obszar wymaga zwiększonej uwagi. W tym wypadku należy wybrać możliwie jak największe lustro, wspierające optyczne obrazowanie i wizualny odbiór.


  • Różne odstępy obserwacyjne (w bezpośredniej relacji z rozmiarem i kształtem) określają miejsce montażu i pozycjonowanie lustra drogowego. Dane te są wytycznymi. O ile odstęp obserwacyjny je przekracza, jakikolwiek obraz w lustrze jest widoczny, zmniejsza się jednak obszar jego percepcji optycznej.


Lustra drogowe stworzone i zoptymalizowane z myślą o zastosowaniu wewnątrz i na zewnątrz budynków wykonane są z materiałów odpornych na uderzenia i pęknięcia, dzięki specjalnemu uchwytowi zabezpieczone są przed wiatrem o sile orkanu (certyfikat na obciążenie wiatrem). Zimą ich funkcjonalność pozostaje niezmienna.Które lustra nadają się do stosowania zimą?Zwykłe szkło lustrzane nie miałoby szans w starciu z niskimi temperaturami i wahaniami temperatur. Dlatego nie nadawałoby się do naszych luster bezpieczeństwa ani luster drogowych. Szkło akrylowe, odporne na pęknięcia, stal szlachetna i Sekurit są znacznie lepszym rozwiązaniem. Nie chroni ich to wprawdzie przed zaparowaniem ani zalodzeniem, lecz wiele z naszych luster jest odpornych i na takie niespodzianki. Są wykonane z materiałów termoaktywnych, niektóre z nich są nawet ogrzewane. Który model jest najlepszy dla Państwa zakładu, chętnie wyjaśnimy Państwu osobiście przez telefon.

Jakie są dostępne lustra bezpieczeństwa?Lustra drogowe, to jeszcze nie wszystko, co KAISER+KRAFT posiada w swojej odblaskowej ofercie. Znajdą tu Państwo liczne modele, zwiększające widoczność w najróżniejszych sytuacjach i obszarach:  • Małe lustra kontrolne z lekkim wybrzuszeniem dla większej kontrolo przenośników taśmowych, maszyn i śluz

  • Lustra z efektem powiększenia do kontroli linii produkcyjnych

  • Lustra panoramiczne do montażu sufitowego lub ściennego z widokiem 360 stopni

  • Lustra szerokokątne zapewniające dużą widoczność bez zniekształceń w różnych obszarach roboczych

  • Lustra uniwersalne z lekkim wybrzuszeniem idealne na dużych powierzchniach