Lustra drogowe, lustra bezpieczeństwa

Lepszy widok, większe bezpieczeństwo: lustra drogowe i lustra bezpieczeństwa zapewniają lepszą widoczność na drogach, na terenie zakładu i w hali fabrycznej. W ten sposób mogą zapobiegać wypadkom. W kaiserkraft znajdą Państwo lustra drogowe i lustra bezpieczeństwa w różnych wersjach – od luster wypukłych przez lustra panoramiczne, aż po lustra przemysłowe.

W kategorii Lustra drogowe, lustra bezpieczeństwa oferujemy Państwu produkty następujących marek: Vialux, eurokraft pro.

Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 43

Lustra drogowe – dla większego bezpieczeństwa na drogachPrzy trudno widocznych wyjazdach lub w mało przejrzystych obszarach operacyjnych często nie można na pierwszy rzut oka stwierdzić, czy droga jest wolna. Rozwiązaniem są lustra drogowe, które mogą poprawić widoczność, zapewniając obraz niebezpiecznych miejsc.Lustra drogowe można rozpoznać po typowym czerwono-białym oznaczeniu bezpieczeństwa, czyli krawędzi odblaskowej. Ma ona podwójną funkcję: przyciąga uwagę i daje do zrozumienia, że jest to lustro, które pokazuje otoczenie w sposób zniekształcony. Obraz ten różni się w zależności od produktu:  • W zależności od rozmiarów i kształtu luster drogowych odbicie obejmuje obszar o różnej wielkości. Przed dokonaniem wyboru należy zatem rozważyć, jak duży jest obszar, który ma być widoczny w lustrze. Nasza rada: warto wybrać możliwie największe lustro, aby zapewnić lepszą widoczność.


  • Prawidłowy punkt montażu i ustawienie lustra drogowego zależy od odległości obserwacji (w zależności od rozmiarów i kształtu). Jeśli punkt obserwacji znajduje się wyżej, zawsze można coś zobaczyć w lustrze, jednak obszar percepcji optycznej się zmniejsza.


Lustra drogowe zoptymalizowane na potrzeby uniwersalnego zastosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków wykonane są z odpornego na uderzenia, nietłukącego się szkła akrylowego, stali szlachetnej lub szkła Sekurit i zabezpieczone specjalnym uchwytem przed wiatrami o sile orkanu (certyfikat obciążenia wiatrem). Z kolei zimą materiały termoaktywne chronią je przed zaparowaniem i oblodzeniem.Jakie przepisy obowiązują w przypadku stosowania luster drogowych i luster bezpieczeństwa?Zgodnie z obowiązującymi w Niemczech przepisami technicznymi dla stanowisk pracy (ASR) lustra bezpieczeństwa i lustra obserwacyjne są częścią wyposażenia bezpiecznych dróg komunikacyjnych – zwłaszcza na skrzyżowaniach i rozjazdach, które charakteryzują się słabą widocznością. W ASR jasno stwierdzono jednak, że same lustra bezpieczeństwa nie wystarczą. Konieczne są zawsze dodatkowe produkty do odgradzania i znakowania, aby zwrócić uwagę na występujące na danym obszarze potencjalne zagrożenia i ryzyko wypadku.Pozostałe lustra bezpieczeństwa w asortymencie kaiserkraftOprócz luster drogowych w kaiserkraft można znaleźć wiele innych modeli, które zwiększają widoczność w różnych sytuacjach i obszarach:  • Mniejsze lustra kontrolne z lekkim wybrzuszeniem dla lepszej kontroli przenośników taśmowych, maszyn i śluz

  • Lustra z efektem powiększenia do kontroli linii produkcyjnych

  • Lustra panoramiczne do montażu sufitowego lub ściennego z widokiem do 360 stopni

  • Lustra szerokokątne lub lustra wypukłe zapewniające dużą widoczność bez zniekształceń w różnych obszarach roboczych

  • Lustra uniwersalne z lekkim wybrzuszeniem odpowiednie do większych powierzchni


Te produkty mogą Państwa zainteresować:Uchwyty na narzędzia | Pojemniki na narzędzia | Przecinarki rolkowe | Pojemniki na odpady i popielnice Justrite | Stojaki rowerowe EUROKRAFT