Ściągaczki

Ściągaczki i przybory do mycia okien, podłóg i wszystkich innych powierzchni – do zakładu i przemysłu – są dostępne w naszym sklepie. Innymi pomocami do sprzątania można różnie manewrować, ściągaczkom wystarczy jedno pociągnięcie: i znów ma się pełny przegląd i wgląd!

W kategorii Ściągaczki oferujemy Państwu produkty następujących marek: Vikan.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Kolor

Ściągaczki: czystość za jednym pociągnięciemWoda jest, wody nie ma: ściągaczki do podłóg, okien i wszystkich gładkich powierzchni sprawiają, że sprzątanie jest dziecinnie proste. Oczywiście nasze profesjonalne ściągaczki potrafią nieco więcej niż zwykłe produkty do zastosowań domowych. Po czym to poznać? Po czystości za jednym pociągnięciem.Ściągaczki i ściągaczki do podłóg: ciągnięcie lub pchanie?Istnieje zasadnicza różnica między ciągnięciem a pchaniem – nawet w przypadku przyborów do sprzątania:  • Ściągaczki z silikonową wkładką są nie tylko ważnymi pomocnikami podczas mycia okien. Dzięki nim błyszczą również płytki oraz wszystkie inne gładkie powierzchnie. Ściągaczki można przesuwać w dowolnym kierunku, zbierając przy tym ciecze. Ta zasada działa również w przypadku podłóg i zapewnia czystość i suchość za jednym pociągnięciem.

  • Jeśli trzeba zająć się większymi powierzchniami podłogowymi, skuteczniejszym wyborem są ściągaczki do podłóg wyposażone w kij. Podobnie jak podczas zamiatania ciecz pcha się przed siebie i tym sposobem kieruje ją skutecznie jednym pchnięciem i bez pozostałości do odpływu lub punktu zbiórki. Pozwala to na szybsze czyszczenie dużych hal przemysłowych niż przy użyciu zasady działania ściągaczki.


Na co zwrócić uwagę w przypadku ściągaczki?Aby w trakcie używania móc czyścić ściągaczkę i mieć pod ręką potrzebne środki czyszczące, niezbędne jest odpowiednie wiadro. Powinno ono pomieścić całą ściągaczkę – typowe wersje do mycia okien są zatem bardziej płaskie i mają kształt prostopadłościanu.Silikonową wkładkę należy regularnie sprawdzać i wymieniać. Kruchy lub uszkodzony silikon nie wchłania już równomiernie wody – a ściągaczka traci swoją skuteczność. Wyborem zapewniającym dużą wydajność są produkty z wymienną kasetą.Aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego, należy używać ściągaczek i pchaczy o różnych kolorach dla różnych obszarów: do czyszczenia płytek w pomieszczeniach sanitarnych i toaletach stosuje się ściągaczki w kolorze czerwonym, a w łazienkach – w kolorze żółtym. W kuchni stawiamy na kolor zielony, a okna w obszarze administracyjnym myjemy ściągaczkami w kolorze niebieskim.Ważne: Jeśli zdecydują się Państwo na użycie kodu kolorystycznego, wszystkie przybory do sprzątania w danym obszarze muszą mieć ten sam kolor i powinny być przechowywane, czyszczone i konserwowane oddzielnie.Chętnie pomożemy Państwu skompletować wydajne wózki do sprzątania ze wszystkimi niezbędnymi przyborami. Ponadto chętnie udzielimy wskazówek dotyczących higieny w biurze lub porządku i czystości na stanowisku pracy. Jesteśmy również do dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań – zachęcamy do kontaktu z nami.