Pierwsza pomoc, apteczki

Idealnie przygotowani na wypadek – dzięki naszym produktom z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Od butelki do płukania oczu po szafkę opatrunkową, od szafki na lekarstwa po nosze, od walizki pierwszej pomocy po kolumnę ratunkową … w naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór produktów i wyposażenia pierwszej pomocy.

W kategorii Pierwsza pomoc, apteczki oferujemy Państwu produkty następujących marek: SÖHNGEN, mauser.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 87

Wyposażenie do udzielania pierwszej pomocy zawsze pod rękąKompleksowe wyposażenie do pierwszej pomocy należy do podstawowych i ważnych zasobów, których nie może zabraknąć w żadnym przedsiębiorstwie. Zasadniczo wyposażenie do pierwszej pomocy muszą być zawsze szybko i łatwo dostępne, a w razie potrzeby na bieżąco uzupełniane. Ilość wymaganego wyposażenia zależy od liczby pracowników i rodzaju zakładu. W poradniku zakupów dotyczącym pierwszej pomocy znajdą Państwo więcej informacji na temat niezbędnej liczby apteczek.Apteczki wymagają bezpiecznego przechowywaniaW firmach stosuje się zarówno małe apteczki zgodne z DIN 13157, jak i te duże zgodne z DIN 13169. Oprócz apteczek pierwszej pomocy w formie skrzynek lub walizek bezpieczne miejsce do przechowywania oferują także specjalne szafki na środki opatrunkowe. Szafki te, które mają różne rozmiary i w których można dodatkowo przechowywać leki i inne wyposażenie medyczne, zapewniają skuteczną ochronę artykułów pierwszej pomocy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak bezpośrednie promieniowanie słoneczne lub wilgoć.Starych apteczek pierwszej pomocy i przeterminowanego wyposażenia nie należy już oczywiście używać, ponieważ rękawice mogą być porowate, gaza opatrunkowa mogła stracić swoją elastyczność, a plastry sterylność.Inne opcje wyposażenia przydatne w obszarze pierwszej pomocyRozsądnym uzupełnieniem wyposażenia pomieszczeń socjalnych są leżanki medyczne, gdzie osłabieni pracownicy mogą odpocząć, mieć zaopatrzone rany lub mogą czekać na karetkę. Jeśli pacjent nie jest już w stanie samodzielnie chodzić, transportowany jest na noszach. Płuczki do oczu lub natryski awaryjne do ciała uzupełniają wyposażenie ratunkowe głównie w firmach, w których stosuje się substancje niebezpieczne. W naszym poradniku dotyczącym butelek do płukania oczu znajdą Państwo jeszcze więcej przydatnych wskazówek i porad na ten temat.Aby wyposażenie do pierwszej pomocy można było szybko znaleźć w każdym miejscu w przedsiębiorstwie, odpowiednie walizki, apteczki i szafy ratunkowe muszą być umieszczone w widocznym miejscu i dobrze oznakowane. Czy to z białym krzyżem na zielonym tle, czy też w kolorze czerwono-sygnałowym, kaiserkraft oferuje do każdego obszaru wysokiej jakości odpowiednie wyposażenie do udzielania pierwszej pomocy! Zachęcamy również do lektury naszego poradnika zatytułowanego Informator pierwszej pomocy.Informowanie pracowników, unikanie wypadków!Pierwsza pomoc jest często niezbędna w sytuacji, gdy nie zadbano w odpowiedni sposób o bezpieczeństwo pracy. Tuż przed wprowadzeniem pracowników do firmy należy ich zatem poinformować o wszystkich zagrożeniach, a w szczególności o sposobach ich unikania.
Kiedy należy przeprowadzać szkolenia z zakresu BHP?  • Okresowo, zgodnie z aktualnymi przepisami BHP - częstotliwość w zależności od stanowiska pracy

  • Wraz z zatrudnieniem pracownika w firmie

  • W przypadku przeniesienia na inne stanowisko pracy

  • W przypadku rozpoznania sytuacji niebezpiecznych


Unikanie wypadków – dzięki ochronnej odzieży roboczejWypadki się zdarzają, jednak gdy używa się właściwej ochronnej odzieży roboczej, można ich uniknąć. W naszym sklepie znajdą Państwo rękawice robocze, ochronną odzież roboczą, maski ochronne, ochronę oczu, ochronę głowy i osłony na uszy, a także obuwie ochronne.