Torby transportowe

Dzięki ponadczasowym torbom i stylowym torebkom prezentowym z papieru można łatwo i w zrównoważony sposób pakować i wysyłać drobne produkty. Wytwarzane w zrównoważony sposób torebki prezentowe oraz torby z papieru lub makulatury, także z certyfikatem FSC®, są dostępne w różnych kolorach i o różnej wytrzymałości – nadają się także do artykułów spożywczych!

Torby i torebki prezentowe z papieruTorby papierowe to nowy standard. Stosowane wcześniej do pakowania prezentów są dzisiaj atrakcyjną optycznie i zrównoważoną alternatywą dla worków bawełnianych, torebek plastikowych czy toreb wielokrotnego użytku.Czym wyróżniają się torby z papieru?Na pierwszy rzut oka oferta dzieli się na dwie kategorie: raczej proste torby z papieru kraft przeznaczone do transportu oraz stylowe torebki prezentowe w szlachetnych kolorach. Ale nawet torba wykonana z papieru o naturalnym brązowym odcieniu może być doskonałym opakowaniem prezentu. Jej design i zrównoważony wizerunek idealnie pasują do naszych czasów. Istotnych różnic należy szukać raczej w szczegółach:  • Gramatura: Ciężar papieru wynosi zazwyczaj między 70 a ok. 180 gramów na metr kwadratowy. Grubsze torebki są bardziej wytrzymałe, ale także droższe i zajmują więcej miejsca podczas magazynowania. Wersje 70-gramowe są cieńsze od papieru do drukarek, ale odpowiednia obróbka, wzmocnione dno oraz zamocowane uchwyty sprawiają, że są one niczym wykonane z papieru kraft.

  • Uchwyt: Prosty, szeroki uchwyt papierowy leży dobrze w dłoni i jest znakiem rozpoznawczym toreb na zakupy. Skręcane cienkie sznurki wyglądają elegancko i są wystarczająco stabilne. Pasują one do wyszukanych opakowań detalicznych lub torebek prezentowych. Torebki papierowe z grubym sznurkiem bawełnianym są luksusowym elementem produktów high-end oraz upominków.

  • Forma: Spłaszczone trapezowe kształty doskonale sprawdzają się w opakowaniach do transportu żywności na wynos lub rzeczy, które muszą być wkładane do torby, transportowane i wyjmowane z torby w poziomie. Kształt kwadratu lub płaskiego sześcianu przypomina torby zakupowe i jest doskonały do odzieży i dodatków. Dłuższe torby lub klasyczne prostokąty to uniwersalne opakowania do wielu produktów.

  • Kolor: Torba z papieru w naturalnym odcieniu podkreśla zrównoważony sposób wytwarzania opakowania oraz zielony image firmy. Torby w białym kolorze są pozytywne i przyjazne – można na nich umieszczać naklejki reklamowe, stemple lub inne indywidualne elementy. Różne kolory od jaskrawego czerwonego do ciemnoniebieskiego powinny pasować do Państwa Corporate Identity – lub do okazji, z której wręczany jest upominek. Sezonowe nadruki przyspieszają wyprzedaż, nawet jeśli są używane tylko przez kilka tygodni w roku.


Czy wszystkie torby papierowe spełniają wymogi zrównoważonego rozwoju?Jeśli torba papierowa nie jest laminowana folią, wszystkie jej wersje mogą trafić na makulaturę. Głównie dzięki temu są tak popularne. Ponadto zanim wylądują w niebieskim pojemniku lub w systemie gospodarki odpadami, można je wielokrotnie używać.


Zrównoważony rozwój oznacza także, że przy używanym na dalszym etapie dekoracyjnym materiale wypełniającym i akcesoriach do upominku należy zwracać uwagę na naturalne materiały i wybierać sprytne opakowania do ochrony delikatnych przedmiotów.Więcej informacji znajdą Państwo w naszych poradach i trendach dotyczących opakowań. Aby uzyskać dalsze informacje o asortymencie, prosimy o kontakt z nami.